Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за обратен завой – София, Т. Каблешков към бул. България откъм мол България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за обратен завой – София, Т. Каблешков към бул. България откъм мол България

    Здравейте!

    Извинявам се, ако пиша в грешния раздел или ако въпросът ми не съответства на тематиката на форума. Нов съм

    Преди няколко дни ме спря КАТ за забранен обратен завой на Тодор Каблешков в посока бул. България веднага след изхода от мол България. За илюстрация,



    Аз съм жълтата „стрелка“ в случая.

    Въпросът ми е, защо е забранен обратният завой на това място? В правилника виждам следното:

    Чл. 39. Завиването в обратна посока е забранено на пешеходна пътека, железопътен прелез, мост, надлез, в тунел, в подлез, при ограничена видимост или при намалена видимост под 50 метра.
    Нито едно от тези изключения обаче не е налице там. Мислех, че не съм видял някой знак, забраняващ ми да направя тази маневра или указващ задължителна посока, но днес се върнах пеша и не видях такъв.

    На това място можете да видите много водачи да правят обратен завой.

    Можете ли да посочите нарушението, за да знам в какво се състои грешката ми?

    Благодаря!

  • #2
    От: Въпрос за обратен завой – София, Т. Каблешков към бул. България откъм мол Българи

    Знак не съм загледал обаче си сгазил маркировката която забранява маневрата.
    емил златков
    паджеро 2.5тд
    ве стром 650

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за обратен завой – София, Т. Каблешков към бул. България откъм мол Българи

      И знак има и маркировка има. В нарушение си.
      А така ще е докато не разширят Каблешков и след мола.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за обратен завой – София, Т. Каблешков към бул. България откъм мол Българи

        Маркировка , няма ли ?
        А изпреварилк са ме .
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за обратен завой – София, Т. Каблешков към бул. България откъм мол Българи

          Що не им даде 5 лева ,все едно движението в София е отврат. Докато не се махне този управленски екип ще е така.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за обратен завой – София, Т. Каблешков към бул. България откъм мол Българи

            Първоначално публикуван от JohnDoe Преглед на мнение
            ...

            На това място можете да видите много водачи да правят обратен завой....
            Явно и те са чели правилника по диагонал ! На схемата малко си пропуснал защрихования остров и стрелките указващи стесняването в една лента. За наличния знак и двойната непрекъсната линия няма да споменавам.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за обратен завой – София, Т. Каблешков към бул. България откъм мол Българи

              Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
              Що не им даде 5 лева ,все едно движението в София е отврат. Докато не се махне този управленски екип ще е така.
              За 5 лв. ще те арестуват (за предлагане на подкуп ) и шта прибиЙт в районното. Вече и на 20 лв. се мръщят, трябва много молби и жестове в стил "Ну погоди" :

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9865_boro.da33.ru.jpg
Прегледи:1
Размер:42.4 КБ
ID:5680018

              за да се навият. 50 или 100 лв., нема лабаво !
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за обратен завой – София, Т. Каблешков към бул. България откъм мол Българи

                предложението е символично,все едно софия стана отврат за каране и спиране. Такъв идиотизъм не е било от 20 години.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за обратен завой – София, Т. Каблешков към бул. България откъм мол Българи

                  Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                  предложението е символично,все едно софия стана отврат за каране и спиране. Такъв идиотизъм не е било от 20 години.
                  Спокойно, 15-ти септември наближава. Ей тогава дупе да ни е яко
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за обратен завой – София, Т. Каблешков към бул. България откъм мол Българи

                    Толкова малоумни хора ни управляват ,че забатачват все повече и повече.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за обратен завой – София, Т. Каблешков към бул. България откъм мол Българи

                      Гога, що се нервиш като ше ти мине!? Преди 30 години си паркирах спокойно на Попа и никой не искаше да ми дигне или закопчае колата. Не плащах и "синя зона". И това го казвам не защото поради днешната дата въздишам по "онова време" .
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за обратен завой – София, Т. Каблешков към бул. България откъм мол Българи

                        Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                        Толкова малоумни хора ни управляват ,че забатачват все повече и повече.
                        Абсолютно. И "Златния Орфей" спряха... накъде отива тоя свят, не знам.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за обратен завой – София, Т. Каблешков към бул. България откъм мол Българи

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          Абсолютно. И "Златния Орфей" спряха... накъде отива тоя свят, не знам.
                          И Мелодия на Годината спряха. Това ще да е разработка на военните!
                          Иво (таксито) Андреев
                          0988 91 80 50
                          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за обратен завой – София, Т. Каблешков към бул. България откъм мол Българи

                            Май е Великата конспирация.

                            Но факта си е факт по неадекватно управление София не е имала.

                            Хвърлят прах в очите на слепците с някои европроекти и т.н ,а в действителност толкова тотално сбъркана схема на траспорта.Няма смисъл да се обсъжда даже. Кучета се лае ,кервана си върви,камилите са вързани една за друга и стъпват с стъпките на предната.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за обратен завой – София, Т. Каблешков към бул. България откъм мол Българи

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              Абсолютно. И "Златния Орфей" спряха... накъде отива тоя свят, не знам.
                              К'во мрънкате бе!? Сега си имаме Гейовизия. Едно време брадатите жени са ги показвали в цирка срещу заплащане, пък сега напълно безплатно си ги гледаме и слушаме у дома....
                              Колкото до обратния завой на мола ..... Ми забранен си е. А, че и организацията на движението там е тъпа, тъпа е. Което все пак не е направено, щото на някой така му е скефнало, ми щото засега няма друг начин. Което не оправдава водачите с волен дух да си цепят откъдето им е най-пряко. Някои хора е крайно време да проумеят, че светът не е създаден за тяхно удобство и употреба по лично усмотрение и, че те трябва да се съобразяват с правилата, а не да го нагаждат според собствения си кеф.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X