Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

    Да питам и аз -харесвам си един пикап нисан навара който е в Берлин ,ако се кача на самолета и отида до магазина кадето се продава за колко време ще са ми готови документите му за да си тръгна с него за Гърция.А каква гаранция има за това което купувам?
    Grand Vitra ddis 2008
    SEAT Althea XL tsi 2010
    Mitsubishi Canter

    Коментар


    • #77
      От: Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

      Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
      ...А каква гаранция има за това което купувам?

      Ако е в квартал Kreuzberg или Neukoln по-хубаво не питай . Колкото от Капалъчарши горе-долу. Въвеждаш пощенския код от обявата в Гугъл Мапс, ако на картата излезе близо до бившето летище Темпелхоф- бегай бРъже...
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • #78
        Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
        Да питам и аз -харесвам си един пикап нисан навара който е в Берлин ,ако се кача на самолета и отида до магазина кадето се продава за колко време ще са ми готови документите му за да си тръгна с него за Гърция.А каква гаранция има за това което купувам?
        Описаната схема действа, но само при едно условие.
        Трябва избраната кола да е обявена с цена над средната за Германия за този модел, да е не по стара от 4-5 години, обявата да съдържа фразата Scheckheftgepflegt и търговеца, който я продава да е търговец на нови автомобили. При такава хипотеза шансът да си избрал читава кола е огромен.

        Ако налиташ на най ниските цени за конкретен модел и колата е на достолепна възраст най вероятно търговеца ще някой събирач на скрап от турски,арабски,руски или подобен произход. В този случай ако искаш да се прибереш с кола, трябва да си се подсигурил с поне десетина оферти за гледане , които да се намират сравнително наблизко една от друга.

        За документите не бери грижа, търговеца ще ги оправи вместо теб и ще ги закачи на колата срещу скромна надценка. Ако се спазариш до към 15 часа с търговеца, почти сигурност ще можеш да си тръгнеш с колата същия ден.

        Сам не е добра идея да се пробваш да я регистрираш. Дължи се данък за времетраенето на временните номера. В службата по регистрация ще искат да им дадеш нечия немска сметка, от която да го изтеглят. За целта, човека на когото е сметката трябва да е с теб, за да подпише искането за директен дебит. Ако нямаш такъв вариант, трябва да внесеш данъка, само че в местното данъчно, което вероятно ще се намира доста надалеч, ще е с друго работно време. След като го внесеш,трябва да се върнеш с бележката и да си вземеш номерата.


        За гаранцията - когато колата е за експорт - гаранция не се дължи. Затова, когато видиш обява на която пише - само за експорт, бягай далеч от нея.

        За германският пазар гаранцията на употребяван автомобил е една година. Ако си купуваш колата от официалният търговец може да се пазариш с него гаранцията да ти важи за цяла Европа, може да искаш и 3 години гаранция за цяла Европа. Близко до акъла е, че ако се спазариш да получиш такава гаранция, не е уместно след това да се пробваш да се пазариш и за цената.


        В общият случай търговците не лъжат за състоянието на колите. Когато в документите пише, че нещо е сменено, това почти сигурно е така.
        Километражи не е практика да се връщат. Това се води криминално деяние, а начини да се хване - колкото искаш. Километрите се водят стриктно в сервиза при всяка операция, при прегледите , застрахователите също ги водят. Софтуерът пък сам си казва кога и какво е пипано в него. Отделно че по документите на колата можеш да проследиш всичките и предходни собственици, и да ги питаш лично
        Така че трудно някой ще си сложи главата в торбата, за да изкяри няколкостотин евра горница.

        Освен продавачите на скрап "за експорт" ,тях нищо не ги лови

        Изобщо по възможност избягвай да купуваш за себе си автомобил от търговци, които продават само употребявани автомобили.
        От частни лица също е рисково да се купува. За да почне частното лице само да си продава колата, най вероятната причина е че търговеца му дава много ниска цена. А най вероятно му дава ниска цена, защото има някакъв дефект Или пък частното лице всъщност има хоби - търговия с автомобили.

        Обобщено - струва си да биеш път до Германия за кола, ако става дума за скъпа и относително нова машина.
        Последно редактирано от wert; 30-09-15, 02:08.

        Коментар


        • #79
          От: Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

          Аз да питам(без въобще да съм в час).... Ако успея да гепя документите на дадено возило, без собственика да разбере навреме, мога да го регистрирам на мое име и да го взема и всичко ще си е ОК? А ако е служебно возило, и документите са ми на разположение, няма да се наложи и да ги крада, оказва се че са ми подарили МПС, без да знам.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #80
            От: Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Аз да питам(без въобще да съм в час).... Ако успея да гепя документите на дадено возило, без собственика да разбере навреме, мога да го регистрирам на мое име и да го взема и всичко ще си е ОК? А ако е служебно возило, и документите са ми на разположение, няма да се наложи и да ги крада, оказва се че са ми подарили МПС, без да знам.
            Това е грешно тълкуване на г-н wert . Притежанието на чужди талони , не може да направи собственик никой . Това го пише дори в големия талон , както му беше посочено от друг колега . Ако към талоните прибавим документи удостоверяващи сделка с МПС - договор или фактура . Тогава вече нещата се променят . Иначе си просто ползвател , без никакви права за собственост .
            Твърдението на същия , че си регистрирал колите без договори е чиста лъжа . Сам посочи че големите талони на всички МПС , са на съхранение в банки . Това означава , че покупката е финансирана от банка . А това за съжаление не става без договори . Все още не съм срещнал банка , която дава пари срещу обещания без документи .

            Коментар


            • #81
              От: Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

              cecoa1, ако успееш да гепнеш каквото и да било в Германия, единственото сигурно е, че ще те съдят за кражба. Голям талон на кола трудно ще успееш да добараш без взлом.

              За да са ти талоните в банката, ти е необходим единствено договор с банката, а не с предишния собственик.

              Господин накърнено самочуствие, стига си организирал работа на Ясен, целия форум разбра че не трябва кауффертраг за прехвърляне на кола в Германия, пий една ракия и престани да лъжеш хората. Ако нямаш ракия, дай ми адрес и ще ти пратя половинка домашна гратис.

              За ракията съм сериозен, с удоволствие ще ти пратя, само да спрем да спамим излишно.

              Коментар


              • #82
                От: Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                ...А ако е служебно возило, и документите са ми на разположение, няма да се наложи и да ги крада, оказва се че са ми подарили МПС, без да знам.
                http://www.rechtsindex.de/verkehrsre...-des-fahrzeugs

                Накратко:

                Ако аз държа фактурата или договора за покупка, а ти голям, малък талон и колата, съдът ще реши в моя полза. Даже и да претендираш, че колата ти е подарена и името ти да е вписано в двата талона, че и застраховка и данък да си плащал, дори и междувременно да си сколасал да я шитнеш на трето лице, което наистина е възможно. Защото кауффертрагът/фактурата представлява правно основание за собственост върху движима вещ, каквото големият талон НЕ представлява, макар, че в практиката е прието да удостоверява такова.

                Der Inhaber der Zulassungsbescheinigung wird nicht als Eigentuemer des Fahrzeugs ausgewiesen.

                БТВ, бях го писал вече някъде в един затрит пост. Прочее, който има желание да спори моля да се обърне към съда в Кобург:

                http://files.vogel.de/iww/iww/quelle...nte/133290.pdf
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • #83
                  От: Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

                  Първоначално публикуван от wert Преглед на мнение
                  cecoa1, ако успееш да гепнеш каквото и да било в Германия, единственото сигурно е, че ще те съдят за кражба. Голям талон на кола трудно ще успееш да добараш без взлом.

                  За да са ти талоните в банката, ти е необходим единствено договор с банката, а не с предишния собственик.

                  Господин накърнено самочуствие, стига си организирал работа на Ясен, целия форум разбра че не трябва кауффертраг за прехвърляне на кола в Германия, пий една ракия и престани да лъжеш хората. Ако нямаш ракия, дай ми адрес и ще ти пратя половинка домашна гратис.

                  За ракията съм сериозен, с удоволствие ще ти пратя, само да спрем да спамим излишно.
                  Ракия не ми предлагай , аз алкохол не пия . Накърнено самочувствие имаш ти . Моите талони за разлика от твоите са си в мен . И престани да лъжеш , имал договор само с банката . Какво е основанието банката да финансира . Договор за покупка на МПС , а талона е в банката за да обезпечи плащането на кредита . Не знам колко е разбрал форума , но се разбра че пишеш само глупости .

                  Коментар


                  • #84
                    От: Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

                    Оф.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X