Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

    Някой има ли повече информация за закона приет преди около месец, който задължава всички с чужда регистрация задължително да регистрират колата в КАТ и да вземат БГ номера за да могат да си направят българска гражданска отговорност?

  • #2
    От: Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

    Хм, много интересно как ще стане тая работа. Дали гражданската ти отговорност е издадена в България или в Германия би трябвало да е все тая. Предполагам има нещо грешно в информацията ти. Ако го направят това от ЕС ще ги скастрят подобаващо .

    Коментар


    • #3
      От: Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

      Първоначално публикуван от Видев Преглед на мнение
      Някой има ли повече информация за закона приет преди около месец, който задължава всички с чужда регистрация задължително да регистрират колата в КАТ и да вземат БГ номера за да могат да си направят българска гражданска отговорност?
      Провери си информацията, според мен абсолютно не е вярна. За колите от ЕС въобще няма да говорим, а тези извън ЕС и досега не можеха да сключват "българска гражданска отговорност", а само така наречената "гранична застраховка", ако нямат зелена карта!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #4
        От: Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

        Въобще няма да ги кастрят.Още по времето на Бенелюкс на белгийските граждани им бе отнето правото да регистрират колите си в Люксембург и да се движат на белгийска територия.Презумпцията е , че където се получават доходите там да се плащат данъците и таксите.С БГ регистрация може да кара само турист.Всичко друго , получило документи за пребиваване на територията на кралството е длъжно да кара на белгийска регистрация и да спазва съответния ред за техническа годност.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

          За България не зная,но във Великобритания за кола с БГ номера, пребиваваща по-вече от шест месеца има някакви условия за гражданска и регистрация.Май имаше нещо общо със Шенген.

          Коментар


          • #6
            От: Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

            При внос на МПС с чужди номера или без задължително българска ГО след това регистрация в КАТ и пак при застрахователя издава се анекс който е безплатен и това е всичко.

            Коментар


            • #7
              От: Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

              Много по-скъпа е гражданската на запад, ако няма такъв закон всички ще застраховат у нас.
              С много неща е така, тепърва се почва борбата с далаверите, но няма да им е лесно.
              Дори и шофьорска книжка се изкарва у нас в пъти по-евтино, лесно, и удобно и важи в целия ЕС.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

                Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                Хм, много интересно как ще стане тая работа. Дали гражданската ти отговорност е издадена в България или в Германия би трябвало да е все тая. Предполагам има нещо грешно в информацията ти. Ако го направят това от ЕС ще ги скастрят подобаващо .
                Ще се радвам да споделиш за друга страна в ЕС, където да се позволяват подобни селски тарикатлъци.
                Посочи къде може кола с БГ регистрация да се застрахова от тамошна компания. И изобщо да позволят колата да се кара там, с БГ номерата, повече от 6 месеца.

                Крайно време е и тук да се спре далаверата на тариактите с номера D, SHA, английски регистрации и т.н. Да си ги застраховат там.
                Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                Seat Leon 2007 1.9 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

                  Абсолютно.
                  Точно в ЕС не е разрешено постоянно да пребиваваш с чужда регистрация. Дания например имаш право на 2 седмици да караш с чужда регистрация, след това ако те хванат, или ли регистрираш колата и плащаш 180% данък върху пазарната цена, или се конфискува в полза на държавата.

                  Ние разбира се си знаем само правата, но не и задълженията.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

                    "Ние разбира се си знаем само правата, но не и задълженията."
                    E нали общ пазар. Да ни изкупуват качествената храна, и в замяна да ни носят боклуци с ТИР-овете - може. Да изнасяме ток, и да ни го вдигат постоянно - може. Ама да се застраховам в чужбина или да карам с EU регистрация - било далавера, мошенгия и ми било изконно задължение да снеса 200+ лева за папка документи. И то за западен скрап, дето му викаме "нов внос".

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

                      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                      ... Ама да се застраховам в чужбина или да карам с EU регистрация - било далавера, мошенгия и ми било изконно задължение да снеса 200+ лева за папка документи. И то за западен скрап, дето му викаме "нов внос".
                      Стига си хленчил! Като не ти харесва западния скрап - купуваш си нова от магазина. А, поне по мои наблюдения, тези, които карат с чужди номера и пълномощни от фиктивни собственици за да не плащат тук данък за мощно луксозно возило, хич не са такива, дето 200 лв са им проблем. И още по-малко са такива, които си заслужава човек да ожали...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

                        По мои впечатления SHA номерата основно се ползват за да се избегнат санкции за нарушения по пътищата. На милицията просто не и се занимава с такива. Пак по мои впечатления (В София конкретно) 1/3 от тях поне са фалшиви. Не си представям че някой им плаща ГО или данъци където и да било. Просто си ги карат а като стане беля сигурно ги изоставят.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

                          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                          ...Дания например имаш право на 2 седмици да караш с чужда регистрация, след това ако те хванат, или ли регистрираш колата и плащаш 180% данък.
                          Лека поправка-за Дания е три месеца за чужденци.За местни граждани(с тамошна регистрация е така както си написал...Има вариант да си купиш местни "уикенд"номера.
                          Изобщо май в цяла ЕС е от 3 до 6 месеца.Само у нас е тая дивотия чужди номера за местните боклуци...Правят нарушения,камери,снимки нищо не ги касае.Не плащат данъци,застраховки и прочие.Преди години бяха с щатски номера отдавна изтекли-съседа ми караше един мерцедес с такива и го офертираше наляво-надясно като "неуловим"...номер имаше само отзад.Като го спират вади канадска книжка и на родните полицаи им се отщява да се занимават с него.Същата работа е и с книжките-от известно време в кат ако си вадите нова ви карат да попълните документ че нямате друга от страна в ЕС.Което не пречи на някои хора да си карат с три[emoji12] при това истински.У нас показват чужда-на полицаите пак им се отщява да се занимават-наясно са че чуждестранно живущ нашенец глоба у нас е малко вероятно да плати...Крайно време е да се въведе ред някакъв.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Стига си хленчил! Като не ти харесва западния скрап - купуваш си нова от магазина. А, поне по мои наблюдения, тези, които карат с чужди номера и пълномощни от фиктивни собственици за да не плащат тук данък за мощно луксозно возило, хич не са такива, дето 200 лв са им проблем. И още по-малко са такива, които си заслужава човек да ожали...
                            Изобщо не разбра какво имам предвид. Аз точно за пари не съм хленчил, не съм се оплаквал за стягане на бизнеса и разреждане на расотките.
                            Ако припознаваш за осиновени едни 700 000 на яслата - това ни е разликата с теб. Пак ти прави чест, че излезе с истински пост, не някакви виртуални точки, от които на никой не му дреме.
                            По белия свят колата се прехвърля по талон. Тук се редих на 12 опашки, без грам документални усложнения.
                            Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                            Лека поправка-за Дания е три месеца за чужденци.За местни граждани(с тамошна регистрация е така както си написал...Има вариант да си купиш местни "уикенд"номера.
                            Изобщо май в цяла ЕС е от 3 до 6 месеца.Само у нас е тая дивотия чужди номера за местните боклуци...Правят нарушения,камери,снимки нищо не ги касае.Не плащат данъци,застраховки и прочие.Преди години бяха с щатски номера отдавна изтекли-съседа ми караше един мерцедес с такива и го офертираше наляво-надясно като "неуловим"...номер имаше само отзад.Като го спират вади канадска книжка и на родните полицаи им се отщява да се занимават с него.Същата работа е и с книжките-от известно време в кат ако си вадите нова ви карат да попълните документ че нямате друга от страна в ЕС.Което не пречи на някои хора да си карат с три[emoji12] при това истински.У нас показват чужда-на полицаите пак им се отщява да се занимават-наясно са че чуждестранно живущ нашенец глоба у нас е малко вероятно да плати...Крайно време е да се въведе ред някакъв.
                            Горките полицайчета! Не виждам пътя от ваденки и лепенки по джама. Аз лично мога да им сглобя система за онлайн справки, айде да не казвам за 6 месеца, ама година с тестването.
                            Изобщо, за чий ми е тоя EU, като само за толерастиите се оправдават с тях? Едни регламенти за свободна търговия и пътуване, само аз ли се сещам за тях?
                            Последно редактирано от Rabin; 16-08-15, 16:53.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нов закон за "Гражданска Отговорност" за коли с чужда регистрация?

                              Не знам как ги вадят тия по една българска , по една еди каква си.В Белгия се признава българско СУМПС.Нужна е само заверка в регистъра.БГ граждани имат право на белгийско.При получаването дават българското.При недаване карат курс на общо основание ( и си плащат едни пари) за съответната категория.И полицаите въобще не се чудят какво да правят с нарушителите.Никак даже.Вземат книжки при съответното нарушение и прибавят подобаваща глоба.
                              Та ако у нас е имало нещо хлабаво , пък сега се променя - нормално е.Както няма пълно щастие , така няма и вечно.
                              пп Въобще не е лошо да има ред.
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X