Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

    Ако е било 4100кг със сигурност си бил яко в нарушение, но си "минал метър"!
    А пък ремаркето, ако беше без спирачки ... на първото по-рязко спиране щеше да се обърнеш...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #47
      От: Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

      Самата лодка тежи 3400,а за спирачки...доста километри с хладилни прицепи по европа ,но вероятно съм бил в нарушение.Но то е по малкото.Колесара е американски и кухината за ябълката е 50 мм,а не колкото на теглича ЕУ 48.За да нямам проблеми и евентуално откачане бях преместил лодката така,че 800 килограма тежаха на ябълката,та ето това е отвратително нарушение,поне това показа кантара,а иначе в НИш на връщане за капак останах и с 3 от 4 колела.Скапа се лагер и до БГ на три гуми.Абе приключение

      Коментар


      • #48
        От: Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

        Леле позволявал съм си 3 тона за 500км. с уазката не искам да си представям какво е 4 тона с тая аеродинамика и на такова разстояние!

        Коментар


        • #49
          От: Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

          не питай ,закотвих на едни 80 по магистралите ина едни 50 извъни ми е писнала тая лодка,най лошата покупка
          така и в тенотест не искаха да регистрират колесара

          Коментар


          • #50
            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Сигурен ли си в твърденията си колега...
            Защото в талона ми на лек автомобил черно на бяло е написано, че максималното тегло на автомобила е под 3 тона, а максимално допустимото тегло на ремарке 3.5 тона (максимално тегло на композицията 6449кг)....
            Т.е. съвсем законно платформата може да надвишава теглото на теглещия лек автомобил...
            Не може.Всяка законно произведене платформа има табелка на която пише собствено тегло и максимално тегло с товар.Натоварена платформата не може да тежи повече от теглещия автомобил.Пише го даже и в нашия закон.Някъде във форума има тема за шофъорски книжки категория В+Е и там е цитиран член от закона който казва точно каква може да е композицията.

            Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
            Да колега, случвало ми се е няколко пъти, при това и са ме проверявали теглейки ремарке с макс маса 3000 кг. с автомобил с разрешени 1850 кг. на теглич.Платформата натоварена не е превишавала разрешеното за теглещото ПС.Проверяван съм в Швейцария и в Германия и проблеми не съм срещал... вероятно съм попадал на некомпетентни полицаи , там е пълно с такива! Аз спирам да се обяснявам...
            Съгласен съм с колегата.Като те качат на кантара в Австрия не мерят колко ти е максималното допустимо тегло а колко си натоварен.
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-04-15, 12:14.
            Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
            Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

            Коментар


            • #51
              От: Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

              Първоначално публикуван от go66ko Преглед на мнение
              Не може.Всяка законно произведене платформа има табелка на която пише собствено тегло и максимално тегло с товар.Натоварена платформата не може да тежи повече от теглещия автомобил.Пише го даже и в нашия закон.Някъде във форума има тема за шофъорски книжки категория В+Е и там е цитиран член от закона който казва точно каква може да е композицията.


              Съгласен съм с колегата.Като те качат на кантара в Австрия не мерят колко ти е максималното допустимо тегло а колко си натоварен.
              Втора серия хУмор , СаТиРа И зАбАвА ! Моля дежурния да прехвърля направо в темата с ВИЦовете !
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • #52
                От: Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

                Относно пост-1, след пост 17 и заместване на звездичките в талона с цифри не би трябвало да има проблеми никъде.
                А колегата alexalex69 да отиде да се посмее на себе си в другата тема.

                Коментар


                • #53
                  От: Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

                  Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                  Относно пост-1, след пост 17 и заместване на звездичките в талона с цифри не би трябвало да има проблеми никъде.
                  А колегата alexalex69 да отиде да се посмее на себе си в другата тема.
                  Нали това казвам ! Радвам си се ! Иначе всеки си е свободен да прави каквото и както си иска ! Иначе четете и правете това което ви
                  е удобно . Жалко , но не ми пречите !
                  Надявам се че и аз не ви преча !
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X