Обява

Свий
Няма добавени обяви.

моля за компетентно мнение,по въпрос за изисквания към АГУ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Как ли се отразява карантината в тази проблематика ? Отлага сатъра - това ясно, но как е с газовите бутилки ? Има ли ги вече по сервизите, монтират ли ги, а "лицензираните" кувьозчета за наши хора, дали са станали по-нормални към клиенти, разценки и т.н. ? Работят ли въобще ?
    ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

    Коментар


    • #77
      Появиха се ...на 18 ти смених бутилката и веднага я минах през лицензирания пункт. За смяна на талона казаха до ГТП то тази година.
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • коко келеша
        коко келеша коментира
        Редактиране на коментар
        Какви пари ти искаха "лицензираните"?

      • aldr
        aldr коментира
        Редактиране на коментар
        30 лв......

      • коко келеша
        коко келеша коментира
        Редактиране на коментар
        Meрси, значи колкото по-далече от София, толкова по-тънко

    • #78
      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
      Появиха се ...на 18 ти смених бутилката и веднага я минах през лицензирания пункт. За смяна на талона казаха до ГТП то тази година.
      И аз питах след смяната на бутилката и прегледа на газовата ,във ГТП където минавам ,казаха ми до 3 години.Нещо навсякъде ,разлимно май.На самия пункт едни казваха една година ,други три.Шах с пешката отвсякъде.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #79
        Питах в един сервиз дали имат бутилки и колко ще ми струва за пура в багажника Ф240мм; дължина около 900мм, вместимост 38 литра. Казаха ми м/у 200-240лв в зависимост дали има сонда или не, а другата карантия май ще я прехвърлят на новата, ако съм разбрал правилно- не ги разбирам нещата. Това само за смяна, лицензиране башка. Как ви се вижда цената ?
        ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

        Коментар


        • Kirilpm
          Kirilpm коментира
          Редактиране на коментар
          Спокойно може да отидеш до най-близкото районно и да се оплачеш, че искат да те оберат.

      • #80
        Спокойно може да отидеш до най-близкото районно и да се оплачеш, че искат да те оберат.
        А от районното къде да се оплача? ;-) Ако имаш представа за по-реална цена, казвай.
        ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

        Коментар


        • Kirilpm
          Kirilpm коментира
          Редактиране на коментар
          За себе си съм го решил, ще изчакам да мине целият цирк и ще отида да пререгистрирам.Вероятно когато мине истерията ШЕУМРЕМ от вируса и после като отмине истерията ШЕСЕВЗРИВИМ с 11 годишните бутилки цените ще се нормализират.

      • #81
        Първоначално публикуван от old tramp Преглед на мнение
        Питах в един сервиз дали имат бутилки и колко ще ми струва за пура в багажника Ф240мм; дължина около 900мм, вместимост 38 литра. Казаха ми м/у 200-240лв в зависимост дали има сонда или не, а другата карантия май ще я прехвърлят на новата, ако съм разбрал правилно- не ги разбирам нещата. Това само за смяна, лицензиране башка. Как ви се вижда цената ?
        40 литрова бутилка пура купих за 117 лв . Евросонда от старата ми бутилка. Тия са обирджии бе ....
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #82
          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение

          40 литрова бутилка пура купих за 117 лв . Евросонда от старата ми бутилка. Тия са обирджии бе ....
          Горе-долу почва да ми просветва, ама те ще правят всичко: тяхна бутилка и монтаж/труд, протокол, ала-бала... А само евросондата колко струва ? Аз не знам дали имам, ама като я пълня накрая почва нещо да трака - то какво е?, аз си мислех, че е някаква сонда или хуй знае каква умнотия срещу препълване, ерго нещо евро такова, ама май нъц
          Някой да има идея за читав и необирджийски газаджия в Бургас?
          ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

          Коментар


          • aldr
            aldr коментира
            Редактиране на коментар
            Тракането показва че е пълно ....на 80 %

        • #83
          Евросондата е сонда с две жици...нищо повече .
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #84
            Имам за продаване 40 литрова бутилка, ама не е пура, а си е тумбеста. Свалена е от Пежо 306, със зарядното, има и към 15-20 литра газ в нея.
            Ако някой я иска-да свирка, мисля, че 100 лева е нормална цена.
            Произведена е 2018, то това е важното де.

            Само май дето по куриер няма да става, с тази газ вътре...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • aldr
              aldr коментира
              Редактиране на коментар
              Изсипи газта де ...

            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              И да я източа-само като им замирише на газ(а то ще си мирише, няма как), и куриерите ще започнат да припадат.
              Не стига короната, а сега и да се взривим...

          • #85

            40 литрова бутилка пура купих за 117 лв . Евросонда от старата ми бутилка. Тия са обирджии бе .
            . Това само цена на бутилката купена извън монтажния сервиз ли ? И ти сам си я поставяш? Аз това не го мога. После иска протокол, та до розов лист, а ако нямам евросонда, и нея значи/цена ?/ И всичко това до към 200-240лв - така бива ли? Щото май нямам избор
            ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

            Коментар


            • коко келеша
              коко келеша коментира
              Редактиране на коментар
              Сега им е паднало на газаджиите да свалят кожата на клиента, що да не се възползват. Има и евтини сонди, но обикновено всеки газаджия работи с две-три марки и препоръчва само тях. Освен това е важно и каква е захранващата тръба до изпарителя и каква входящата на зареждачката - масовите са 8 на 6мм, а за мощните двигатели си трябва 8/8мм, което също се ползва като претекст за надуване на цената. Накратко - цени от 50 до 150 лева САМО за покупка без монтаж. Отделно ако до сега не си имал евросонда, ще трябва да се тегли и допълнителен кабел за клапана на сондата, което също ще оскъпи монтажа.

          • #86
            Коко, мерси! Полезно инфо, и май цената клони към прилична, като за мен. Все пак ще поизчакам още малко, гратисния период е достатъчно дълъг.
            ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

            Коментар


            • Asen Kushlev
              Asen Kushlev коментира
              Редактиране на коментар
              Гратисният период беше от 2014 до преди два месеца, и пак много малко хора направиха необходимото. Та не чакай баш края на новия срок. А и не се знае накъде ще идат нещата следващите 2-3 месеца. Попитай и в друг сервиз за сверка.

          • #87
            Та не чакай баш края на новия срок.
            Да съм казал Баш такова нещо ?

            Все пак ще поизчакам още малко, гратисния период е достатъчно дълъг.
            ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

            Коментар


            • #88
              Първоначално публикуван от old tramp Преглед на мнение
              Да съм казал Баш такова нещо ?

              Все пак ще поизчакам още малко, гратисния период е достатъчно дълъг.
              Не казвам, че баш това си казал. Просто те съветвам, имайки предвид какво се случва винаги, когато има някакъв срок за нещо. Нищо лично. Както и сам си видял, тази наредба е от 2014...
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #89
                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                Сега ходих да прегледам какво пише по бумагите в колата: в малкия талон не пише нищо, а в големия пише бензин. В големия талон от ГТП пише че газовта е ОК и дата 2011г. - това е май датата на производство на бутилката, а е слагана по-късно. Други документи и дати няма - ако е вярно това, че само монтираните след влизането на наредбата в сила /2013г/имат срок за вписване, съм ОК. Колата обаче я кара щерката и не се знае органите как ще се отнесат при проверка.
                Нали обичам да съм изряден, днес отидох в КАТ с двата талона, ГО, л.к., голямото удостоверение от ГТП, в което пише номера и датата на бутилката /2011г/ и сега си имам нови талони в които пише бензин/газ.
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #90
                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение

                  Нали обичам да съм изряден, днес отидох в КАТ с двата талона, ГО, л.к., голямото удостоверение от ГТП, в което пише номера и датата на бутилката /2011г/ и сега си имам нови талони в които пише бензин/газ.
                  Радвам се, мен преди време ме върнаха с тези документи. Но е хубаво, че са се отнесли с разбиране към теб. В кой КАТ ходи, защото когато правиха акцията не бяха си координирали какво да искат?

                  Коментар


                  • IvanIvanovi
                    IvanIvanovi коментира
                    Редактиране на коментар
                    В софийския

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X