Обява

Свий
Няма добавени обяви.

моля за компетентно мнение,по въпрос за изисквания към АГУ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от scorpius 65 Преглед на мнение
    ...Компетентен означава упълномощен да извършва определена дейност, а не много знаещ.
    Какво трябва да се направи, ако сега се монтира газова уредба на кола, регистрирана 2009 или 2013 г.?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • коко келеша
      коко келеша коментира
      Редактиране на коментар
      Кой е регистриран тогава - уредбата или колата ?

    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      Колата. ...

    • scorpius 65
      scorpius 65 коментира
      Редактиране на коментар
      Датата на регистрация на колата няма връзка, но все пак дай Боже повече българи да карат коли, регистрирани през 2013 или поне 2009 година. Ако бутилката, не цялата АГУ, е произведена до 2014 г. включително, "интелигентната" система за технически прегледи позволява тя да бъде вписана по време на поредния преглед от всеки председател на комисия, нищо, че той може и да няма представа какво е АГУ. Това се прави вече 5 години и продължава да се прави, документите са пълни с какви ли не бисери, включително и произволно преписани отнякъде данни. Отделно има хитреци, които съзнателно въвеждат по-стара от 2015 година, въпреки че това не е така. И така бозата става пълна.

  • #32
    През пролетта на 2016, електродърводелеца, който ми монтира АГУ, написа на един блажен лист на лош старобългарски компонентите, от които беше сглобена системата.

    Прати ме на регистрация, където след 20 минути нищонеправене, получих пембяния документ, и лепенка на задното стъкло- срещу 40 кинта.

    С тоя розАв докИмент , издаден 2016, и срещу 20 кинта и 45 минути висене в гъста, но сплотена опашка, получих заветната пререгистрация във вторник следобед - според статистика тогава калабалъка е най-малък.

    Не бях глобен за неспазване на 3 годишния срок за пререгистрация - явно алчността е по-силна от закона - 20-те кинта са си 20 кинта, ми издадоха нови талони.

    Не помня къде пишеше за цените, че не трябвало да надвишавата стойността на вложените материали - разпечатана една мукава с холограма на обща площ А4 - голям и малък талон, и поотделното им ламиниране не е 20 кинта - една книжарница би взела 3 лева, или 5 - макс.

    Та се отчетох - 15 кинта в нечий джоб, вместо 150 - в същий джоб.....

    Във връзка с утрешния празник - да се сетим какво е изокал Боримечката..

    Коментар


    • Джоу (x3mrjoe)
      Джоу (x3mrjoe) коментира
      Редактиране на коментар
      Утрешният празник, Вени !

    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      къметлия хем само 45 мин. хем си имал розАвия документ, сега някои сервизи искат 100 лв. само за него

    • коко келеша
      коко келеша коментира
      Редактиране на коментар
      Ми, в сила е един от фундаменталните закони , този за търсенето и предлагането . Поредното, най-вероятно умишлено "недоглеждане" на законотворците, може би

      П.П. Вени, "хората" го бяха споменали някъде - ако доброволно се явиш в КАТ за смяна на талоните, няма да те санкционират. Глоба само ако те пипнат в движение.
      Последно редактирано от коко келеша; 03-03-20, 07:22.

  • #33
    Когато ми.дойде реда да мина на канала в миналия петък,газаджията обаждаше вече на опашката ,че няма бутилки и не може да сменява ,ако се наложи.Търсил и в OLX и там нямало.Един познат пък има нови на склад ,обаче с били със стари дати .Не знам с това как стои въпроса?В КАТ ще се ходи обаче.малко да отмине шумотевицата.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      пишат датата на бутилката, на мен така ми сложиха 3 годишна бутилка, но видях чак след монтажа на газовата........ но всяко зло за добро, сега в документите ми пише 2011г. и няма глоба /Коко да не чете/

    • коко келеша
      коко келеша коментира
      Редактиране на коментар
      Не е важно дали Коко чете, важното е да го докажеш с нещо материално - черно на бяло, та като те спрат тия дето уж няма да те глобят, наистина да ти козируват и да те пуснат а не да започнат с мънкането "Ми сега кво ше прайм, щото... " .

    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      ей, че упорит бре, на теб нищо не искам да ти доказвам )) не разбра ли, че на милиционера на улицата нищо не може да докажеш, ако е решил да те глобява, те глобява, после оспорваш в съда и там доказваш каквото искаш, ако можеш де.

  • #34
    Ситуацията с тия пунктове е даже по-лоша, отколкото си мислех.
    Област Сливен (не община, а Област) има 3 пункта, от тях два са с грешни адреси и който иска да минава там, ще трява да се уточнява с тях къде точно се намират. Всичките са в град Сливен.
    Област Бургас-5 пункта, всичките в града. От Карнобат до Синеморец всички са там.
    Област Силистра- само един единствен, в Силистра.
    Враца, Монтана и Видин са с по един пункт
    София-област има два пункта-в Костинброд и Пирдоп.

    Ето карта за Google Earth
    С червено са пунктовете с посочени точни адреси.
    В жълто са тези, които по някаква причина не могат да се намерят на картата и трябва уговорка с тях къде точно се намират. Примерно "Местност Мочура-Червен бряг" Така е записан адреса на пункта.



    Прикачени файлове
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #35
      Газовите уредби вече не са актуални. Задават се новите стикери...
      HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        актуални са, актуални са, нищо че акцията свърши на 28-ми - ще продължат да си праскат актовете с лекота. Новите стикери ме засягат пряко и нищо не мога да направя, освен да сменя колата или да спра да ходя на работа с нея.......... почвам да събирам стотинки за по-нова и екологична кола

      • santaclash
        santaclash коментира
        Редактиране на коментар
        Новите стикери не са толкова страшни за колите с АГУ, а и по принцип не са страшни.

    • #36
      Да им го начук...м в стикерите!От новото АГУ тече само вода и не мирише на НИЩО!На бенДзин съм с работещ катализатор ,универсален ма вършещ работа!Боли ме че джипа е вехт ,важното е че е в пълна кондиция,гори масло около 200гр на хиляда и кусур километра при настъпване по магистрала .При всекидневно градско не пипа грам!Много по -добре е от доста мпс след 2000 година !
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #37
        scorpius 65 коментира
        Днес, 21:17
        Датата на регистрация на колата няма връзка, но все пак дай Боже повече българи да карат коли, регистрирани през 2013 или поне 2009 година. Ако бутилката, не цялата АГУ, е произведена до 2014 г. включително, "интелигентната" система за технически прегледи позволява тя да бъде вписана по време на поредния преглед от всеки председател на комисия, нищо, че той може и да няма представа какво е АГУ. Това се прави вече 5 години и продължава да се прави, документите са пълни с какви ли не бисери, включително и произволно преписани отнякъде данни. Отделно има хитреци, които съзнателно въвеждат по-стара от 2015 година, въпреки че това не е така. И така бозата става пълна.
        Става дума за следното: имам две коли, едната регистрирана в България през 2009 г. (първа регистрация 2004 в Щатите) и втората регистрирана в България през 2013 г. (първа регистрация 2007 г. в Италия). Досега са карани на бензин, мисля като им навъртя аз по 100 000 км. (този пробег ще бъде достигнат през тази година) да им сложа по един газов инжекцион и да ги оставя "на доизживяване" - колкото изкарат. Естествено, ще попитам газаджиите, които ще ми монтират съответните газови инжекциони, но ми се иска да прочета компетентно мнение? Защото газаджиите имат различен интерес - да ти вземат парите и да ти продадат уредбата, пък дали ще си трошиш главата с процедурите по узаконяване, много-много не ги брига.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • Chicho1
          Chicho1 коментира
          Редактиране на коментар
          Газаджиите /надявям се оторизирани/ ще ти издадат протокол с дата НА МОНТИРАНЕ на уредбата. След това имаш съгласно наредбата влязла в сили през 2014 г. ТРИ ГОДИШЕН срок за вписване в талона на автомобила. На първият годишен технически преглед след монтирането с протокола ще ти запишат в големият талон от прегледа номера и годината на бутилката. В този три годишен срок или до датата на промяна на регистрационният талон е нужно да си носиш препис от протокола за евентуални проверки на пътя.

        • scorpius 65
          scorpius 65 коментира
          Редактиране на коментар
          Протоколът е с дата, даже и час и минути на издаването му, а не на монтажа. Срокът за смяна на талона е 3 години от издаването на протокола.На поредния технически преглед просто маркират, че има АГУ, и данните излизат от системата. Има гаден шанс да бъдат изтрити от заплеснат председател на комисия и тогава следва ново ходене по мъките.

        • коко келеша
          коко келеша коментира
          Редактиране на коментар
          Що обърквате човеко ? Два пъти се издава протокол - от монтажниците за пред "лицензирания" сервиз за преглед на тяхната работа и от лицензирания сервиз розовата бумага за пред регистраторите в КАТ. След получаването на розовата любовна бележка започва 3-годишния период на ослушване по български. Заплеснат председател нищо не може да изтрие ако всички СА СИ СВЪРШИЛИ НАДЛЕЖНО РАБОТАТА СПОРЕД НАРЕДБИТЕ.

      • #38
        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        ... но ми се иска да прочета компетентно мнение[/B]? ....
        Прочете го...

        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #39
          Малко съм объркан от различните мнения тук, а и съм си тъпичек, та имам конкретно питане, което ако не се вписва в духа на темата, моля гума.
          Купих си колата втора ръка през 2014, с монтирано АГУ ( 2007 по паспорт), но поради мое недоглеждане, в новия талон, при пререгистрацията на мое име не вписаха АГУ, а на 18 тм ми предстои ГТП, и бих желал, като програма максимум, да сменя бутилката => розов глист=>кат=>ГТП. Прозвъних телефон на лицензиран газсервиз/ услужливо даден ми от бивш катаджия, а сега явно комисионер/ и говорих с майстора, който потвърди, да, правят 3 в 1( около 250 лв за монтаж на нова бутилка(около 40литра) и бумаги), но НЯМАТ бутилки, а и не само те, та не знае,кога ще им докарат, и респективно аз, увисвам с моята програма максимум да сколасам до 18.3.20. До сега съм си минавал безпроблемно ГТП, но не вписват АГУ в протокола ѝм. Газ. бутилката е в багажника, и външни белези няма. Та с късогледите си очи, виждам следните варианти за мен:
          1. Радикален - спирам да карам, докато не се появят бутилки и стана изряден, защото изпитвам непреодолима погнуса от "общение" с лицензирани хунтаджийски мародери с цитадела кат, на пътя . Имам и "дефектна" физиономия - никога до сега, близо 50 години съм на колела М;А;В; не ми е казвано "кош'праймс'я" и за това държа да съм изряден, даже и при екстремални издевателства, както каране на фарове в брилянтно слънчев ден.. Вариантът е неприятен, но не съдбовен.
          2.Ако не успея до 18, мога ли да отида на ГТП, както досега с празна, и/или, разкачена бутилка, т. е. няма промяна на горивото и да мина, или само ще се разкарвам напразно?Поне докато се нормализира пазара, появят св бутилки, или тази идиотия отпадне, поради появила се нова и по-голяма такава, за което има доста признаци.

          С благодарност бих изслушал съвети и мнения, за което, моите почитания в аванс
          ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

          Коментар


          • коко келеша
            коко келеша коментира
            Редактиране на коментар
            Поради почти същите причини, съм закотвил джипа и не го карам в момента, но имам друг редовен автомобил (само на бензин), с който се придвижвам. При това, прегледа на джипката е чак през септември. Ако съм на зор, бих премерил бутилката и бих позвънял на няколко онлайн магазина. Да, може да излезе малко (или доста) по-скъпо, но ще си свършиш работата сега. Оня ден си купих нов изпарител от една варненсака фирма и дойде за 48 часа. Погледнах в сайта и видях, че уж имат тороидални бутилки в наличност. В онлайн секциите на софийски търговци също се мъдрят бутилки уж в наличност. Единственият възникващ въпрос е дали са сертифицирани със заветната буквичка Е .

          • scorpius 65
            scorpius 65 коментира
            Редактиране на коментар
            Повтарям, все още няма приет официално 10-годишен срок на годност на бутилките за пропан-бутан. Безпроблемно се минава на преглед с 20 годишна бутилка, а и системата позволява все още вписването сега, дори и да е умишлено пропуснато през годините.Тъпо е, но е така. Никой не кара собствениците на АГУ със стари бутилки да правят каквото и да е. Може утре или в понеделник, или след години да се усетят някои органи, но в момента е така.

          • scorpius 65
            scorpius 65 коментира
            Редактиране на коментар
            Да не пропусна, при повечето бутилки заветната буквичка Е я има от началото на века. На българските - от малко по-късно. Даже вече се срещат и български бутилки с коректен сертификат.

        • #40
          #39.1


          коко келеша коментира
          Мерси,Коко! Обмислям и този вариант, но опитът ми с онлайн търговия е плачевен - поръчах едно, доставиха ми друго,боклук, та "парен, каша духа". Тук обаче ни парят и щавят редовно, та ще я мисля с ваша помощ и ще пробвам.

          ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

          Коментар


          • #41
            Това,3 в 1 нещо не предлагат прИмоцияСлед като има стара бутилка,демонтира и се сондата,и се мести на новата.Една бутилка е около 100-на лв,нова някъде.Излиза ли,че бутилка ще се сменя на всеки 10 години,а метанова-на 20?Тази розова хартия "гарантира",че с монтажа нещата към дадения момент са перфектни.После,ако нещо се повреди,и започне да изпуска газ отнякъде,никой не тества вече.Само се вписва АГУ-то в протокола от ГТП.Който е измислил всичкото това,нямам думи просто...

            Коментар


            • коко келеша
              коко келеша коментира
              Редактиране на коментар
              Масова практика е да се отказва местенето на евросондите с мотива, че "после нали ние си слагаме главата в торбата" и т.н. Затова сега смяната на бутилка излиза златна . Еех, банани, банании )))))))))))))))) !!!

            • santaclash
              santaclash коментира
              Редактиране на коментар
              Сонда съм сменявал навремето заради неработещ поплавък.
              Намерете си бутилки като започне да ги има и си сменете сондите сами. Никаква философия няма. Т.е. на пункта отивате с бутилка, която е в срок. На сондата никъде няма срок на годност.
              Гадно е, смърди...ама като няма риба-и ракът е риба. При мен поплавъкът се беше откъснал с все металната пръчка и на всяка дупка дрънчеше вътре в бутилката. Направо ме подлудяваше.

            • krassitch
              krassitch коментира
              Редактиране на коментар
              На моята сонда има дата на производство,ама... срок на годност,май няма.За разлика от бутилките,те са като салама

          • #42
            Една бутилка е около 100-на лв,нова някъде.Излиза ли,че бутилка ще се сменя на всеки 10 години,а метанова-на 20?
            Който е измислил всичкото това,нямам думи просто...
            Ето го и отговорът:

            лицензирани хунтаджийски мародери с цитадела кат,
            ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

            Коментар


            • #43
              Лечението на неразумни онлайн търговци се нарича "преглед преди плащане". Поддържа се от доста куриери. Ако бутилката не ти хареса-отказва я, и онзи да си бере гайлето с куриерската такса.
              Трябва обаче предварително да се уговорите в какъв случай не би приел стоката.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #44
                Първоначално публикуван от old tramp Преглед на мнение

                Мерси,Коко! Обмислям и този вариант, но опитът ми с онлайн търговия е плачевен - поръчах едно, доставиха ми друго,боклук, та "парен, каша духа". Тук обаче ни парят и щавят редовно, та ще я мисля с ваша помощ и ще пробвам.
                Аз пък като сменях бутилката си я поръчах от онлайн магазина на колкос и съм доволен. Това което търсех го нямаше във "физическите" магазини защото не се търси - (само 15 литра).
                Не виждам защо да не си поръчаш от интрнет, все пак може да си вземеш ролетката в джоба и да провериш размера в офиса на куриера.

                Коментар


                • #45
                  от онлайн магазина
                  Първо излиза това: огромен мигащ надпис: НЯМА БУТИЛКИ, обаче, ракиена имам и посягам към нея, щото вече..... това от gas magazin,

                  онлайн магазина на колкос
                  - болдваното го потърсих в нета, но нищо не излезе.

                  В същност си мисля, дали и тази година бих могъл да мина ГТП, както друга, без да се отбелязва АГУ в протокола ѝм, поради липса на бутилки, което май даже и на тях е известно, и в момента който се появят бутилки да си монтирам, но да си я карам междувременно, а после по пътеката: сервиз=> розов=>кат> и преиздаване на талоните, а догодина, на ГТП, да си го вкарат в системата ? Дали е възможен такъв вариант?
                  Последно редактирано от old tramp; 04-03-20, 13:56.
                  ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X