Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поредните простотии на КАТ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Поредните простотии на КАТ.

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Не съществува такъв документ като договор за покупко-продажба на МПС в UK. Цялата процедура се извършва с попълването на едни "квадратчета" във V5 и на юнашко доверие, че продвача ще изпрати неговия отрязък в DVLA. Принципно и той е заинтересован (ако е на негово име), щото няма да е отговорен за извършени нарушения или престъпления с МПС. Но има огромна част МПС, които се карат с отрязъка на New keeper или изобщо без него. Не е проблем, номера е само при справка ченгето да види, че колата има ГО и платен Road tax. Останалото въобще не го интересува, стига да не е обявена за издирване. Та затова с покупките от UK трябва да се внимава.
    В Германия и Австрия договора се казва Кауфентрак . Пише се "на коляно" за няма и 5 минути . Като купувах моя Еспейс собственика така и не го видях беше си оставил на плаца талона на колата и попълнен с неговите данни Кауфентрак . Дадох парите написаха моите данни метнах колата на автовоза и готово . Няма нотариуси няма губене на време и излишно раздаване на пари .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #77
      От: Поредните простотии на КАТ.

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Не съществува такъв документ като договор за покупко-продажба на МПС в UK. Цялата процедура се извършва с попълването на едни "квадратчета" във V5 и на юнашко доверие...
      Значи тия типове се еб@ват нещо?

      http://www.theaa.com/motoring_advice...scontract.html

      When you buy a used car privately it is important for the seller to provide a 'sold as seen, tried and approved without guarantee' receipt.
      Bear in mind that this doesn't affect your legal rights - the car must match any description the seller gives in writing or verbally in the course of the sale.
      The seller cannot use a 'sold as seen' receipt to cover the possibility that the car may be unroadworthy in some respect either. The law is clear - it illegal to sell a car in an unroadworthy condition
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • #78
        От: Поредните простотии на КАТ.

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        В Германия и Австрия договора се казва Кауфентрак . ...
        Май трябва да сложим една залепена тема с обясняване на понятията. Договор за покупко-продажба = Kaufvertrag , което се чете "кауффертраг".
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #79
          От: Поредните простотии на КАТ.

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Май трябва да сложим една залепена тема с обясняване на понятията. Договор за покупко-продажба = Kaufvertrag , което се чете "кауффертраг".
          Това не е толкова важно . Важен е принципа на работа на държавата . И след като са първата икономическа сила в Европа значи техния начин на работа е много по добър от нашия .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #80
            От: Поредните простотии на КАТ.

            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
            Значи тия типове се еб@ват нещо?

            http://www.theaa.com/motoring_advice...scontract.html

            When you buy a used car privately it is important for the seller to provide a 'sold as seen, tried and approved without guarantee' receipt.
            Bear in mind that this doesn't affect your legal rights - the car must match any description the seller gives in writing or verbally in the course of the sale.
            The seller cannot use a 'sold as seen' receipt to cover the possibility that the car may be unroadworthy in some respect either. The law is clear - it illegal to sell a car in an unroadworthy condition
            Нещо такова. Иди с тоя документ да си купиш кола и сподели дали някой го е подписал . Масово се продават коли без наличие на документ за регистрация (V5C)и с изтекъл МОТ. Застраховката и пътния данък са на ползвателя(те), та кола със застраховка и данък няма как да се продаде. Масово се продават и коли в негодно за употреба състояние и доколкото ми е известно, няма нищо незаконно в това. Именно тези коли се внасят и в България, щото се купуват на цена, близка до скрапа. Ако искаш подробности, отвори Gumtree и виж за какво иде реч ....
            П.П. Не съм чул някой да се е сдобил с подобна хартийка, но предполагам, че става въпрос за покупка на кола от търговец. Тук обаче идват въпросителните.... Как ще пробваш кола без данък и застраховка? "Леко" е незаконно да караш такава кола по пътищата (даже само да я държиш на пътя) и ако те хванат, много ще плачеш. Отделно и търговеца, щото ще я приберат на наказателен паркинг и докато не плати глобите, таксите и застраховката, не може да си я вземе. Та това е някаква правна безсмислица, целяща по-скоро да върже гащите на търговеца, отколкото на клиента. И не съм чул някой от познатите ми да си е купил кола с подобна разписка (щото то не е договор).
            Последно редактирано от kuzdov; 23-11-15, 00:27.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #81
              От: Поредните простотии на КАТ.

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Нещо такова. Иди с тоя документ да си купиш кола и сподели дали някой го е подписал . Масово се продават коли без наличие на документ за регистрация (V5C)и с изтекъл МОТ. Застраховката и пътния данък са на ползвателя(те), та кола със застраховка и данък няма как да се продаде. Масово се продават и коли в негодно за употреба състояние и доколкото ми е известно, няма нищо незаконно в това. Именно тези коли се внасят и в България, щото се купуват на цена, близка до скрапа. Ако искаш подробности, отвори Gumtree и виж за какво иде реч ....
              П.П. Не съм чул някой да се е сдобил с подобна хартийка, но предполагам, че става въпрос за покупка на кола от търговец. Тук обаче идват въпросителните.... Как ще пробваш кола без данък и застраховка? "Леко" е незаконно да караш такава кола по пътищата (даже само да я държиш на пътя) и ако те хванат, много ще плачеш. Отделно и търговеца, щото ще я приберат на наказателен паркинг и докато не плати глобите, таксите и застраховката, не може да си я вземе. Та това е някаква правна безсмислица, целяща по-скоро да върже гащите на търговеца, отколкото на клиента. И не съм чул някой от познатите ми да си е купил кола с подобна разписка (щото то не е договор).
              Нещо не са ти ясни нещата. За какъв договор говориш - в ЮК няма договори - просто стария собственик изпраща отрязъка V5C в DVLA (щото това е част от тарона) с предварително напечатани неговите данни и попълнени на ръко данните на купувача. Даже, когато си купиш кола, ти не си собственик (cwner), а пазач (keeper).
              Засраховката и роуд так се канселират към момента на продажбата. Кола без застраховка се конфискува, но същата може да се направи онлайн.
              Колкото до годността - незаконно е да се предлагат за продажба коли категория A и B.

              Коментар


              • #82
                От: Поредните простотии на КАТ.

                Благодаря за пояснението! А сега ако си направиш труда да погледнеш предишните мнения може и да установиш, че не твърдя друго. И не е незаконно да се предлагат повредени автомобили. Незаконно е да се продават като годни със скрити повреди, за които купувача не е уведомен.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #83
                  От: Поредните простотии на КАТ.

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Май трябва да сложим една залепена тема с обясняване на понятията. Договор за покупко-продажба = Kaufvertrag , което се чете "кауффертраг".
                  То не, че няма бол такива теми ама мисля, че е добре да има една заключена (всички знаем защо) тема за покупка на кола от чужбина. В нея синтезирано да са изброени какъв е законния ред, какви документи са необходими и къде и какви такси се плащат. Щото в сега съществуващите има 90% плява и мерене на ... опит и 10% полезно съдържание.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #84
                    От: Поредните простотии на КАТ.

                    Аз се чудя къде е уловката с тази криза за регистрационните табели , а то кво било :

                    http://www.vesti.bg/registracionnite-tabeli-mozhe-da-poskypnat-s-10-pyti-6046271

                    "Регистрационните табели може да поскъпнат с до 10 пъти"


                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Поредните простотии на КАТ.

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Вчера по радиото казаха, че срока за действие на транзитните номера ще бъде удължен с още един месец.
                      Който още един месец пак нищо няма да ти помогне,щото номера няма да има поне до 2-ри февруари!
                      Иво (таксито) Андреев
                      0988 91 80 50
                      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                      Коментар


                      • #86
                        От: Поредните простотии на КАТ.

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        ...Та това е някаква правна безсмислица, целяща по-скоро да върже гащите на търговеца, отколкото на клиента. И не съм чул някой от познатите ми да си е купил кола с подобна разписка (щото то не е договор).
                        Искрено ти препоръчвам поне отгоре-отгоре да попрочетеш писаните закони на страната, в която пребиваваш. Ще ти спести маса неприятности някой ден, от собствен опит го казвам.

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        В Германия ти правят документите, поръчваш си номера, монтираш си ги и минаваш през един служител да ти лепне стикер... Не става без колата....
                        Става, става. Когато просто пререгистрираш кола никой не се интересува къде се намира . Виж ако вадиш номера за износ обикновено правят сверка по номер на рама.
                        Последно редактирано от icos; 28-11-15, 08:58.
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Поредните простотии на КАТ.

                          Благодаря за съвета, винаги и аз това съм смятал за правилно. И точно това съм направил много преди да дойда в тая страна. Ако смяташ, че нещо бъркам бих се радвал да ме поправиш .
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X