Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поредните простотии на КАТ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Поредните простотии на КАТ.

    Тук някъде ми се търкаля касовата бележка... табелата си я правиш в бараките пред немския КАТ и струват 5-6 до 10 евро. Аз на кросс.бг, ЕЖК и ли вестник ШОК ли да вярвам, или на продавача на табелите? Това кросс е нещо като Шок и Трета възраст, искам да кажа.
    Може да са вдигнали цените от последното купуване на кола там, но въпреки това там тази цена е на фирма с цел печалба, и в Германия, полуръчна изработка. Тук не се ли правят по индустриален начин? При заплата 500 лв?

    Коментар


    • #47
      От: Поредните простотии на КАТ.

      Подавам сигнал преди седмица (112). Автомобилът ми е ударен в покой (на паркинг пред хотел) има свидетели, но номера не е записан. В хотела казаха, че разполагат със запис на ситуацията но не могат да ми го предоставят.
      Има си ред!
      Идва контролния орган (познат) на адреса и започва да ме убеждава (колегата на познатия), колко съм виновен и как била ситуацията (преместил съм си автомобила пред офиса), вкарваш ни в разпра, писане и т.н.т.
      Имаш ли каско!?
      Сеа, нали знайш как да оправиш нещата!
      С някой приятел драснете двустранния протокол и отидете да го отразят.....
      "Защо българската полиция не разкрива голяма част от престъпленията, изключваме това горе ?
      Освен ниския професионализъм на полицията ни, една от основните причини за плачевното състояние на противодействието на престъпността е, че редовите полицаи и техните началници не използват пълноценно и правилно възможностите на полицейската информационна система. На опонентите на тази категорична констатация бихме задали риторичния въпрос-какво ще стане с една банка с клонове в страната, ако някои от служителите й престанат да използват, или неправилно работят с информационната система на банката?
      Ръководството на МВР се нуждае от комплексен анализ на причините за това, но само от независими експерти. Публична тайна е, че не малка част от водещите ИТ експерти на МВР, злоупотребявайки с недостатъчната компютърна компетентност на полицейските ръководства през последните години, свикнаха да ги заблуждават ненаказано. Резултатите от това са налице."

      Коментар


      • #48
        От: Поредните простотии на КАТ.

        "водещите ИТ експерти на МВР" ко речи?
        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

        Коментар


        • #49
          От: Поредните простотии на КАТ.

          Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
          ....
          За КАТ, полиция или МВР говорим в случая? Или за камери, закони и адвокати? Или за бивши фирми, дето бяха държавни, печеливши и първо от тях се отърва некой? А сега се говори някой да не участвува в нещо.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #50
            От: Поредните простотии на КАТ.

            Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
            Подавам сигнал преди седмица (112). Автомобилът ми е ударен в покой (на паркинг пред хотел) има свидетели, но номера не е записан. В хотела казаха, че разполагат със запис на ситуацията но не могат да ми го предоставят.
            Има си ред!
            Идва контролния орган (познат) на адреса и започва да ме убеждава (колегата на познатия), колко съм виновен и как била ситуацията (преместил съм си автомобила пред офиса), вкарваш ни в разпра, писане и т.н.т.
            Имаш ли каско!?
            Сеа, нали знайш как да оправиш нещата!
            С някой приятел драснете двустранния протокол и отидете да го отразят.....
            "Защо българската полиция не разкрива голяма част от престъпленията, изключваме това горе ?
            Освен ниския професионализъм на полицията ни, една от основните причини за плачевното състояние на противодействието на престъпността е, че редовите полицаи и техните началници не използват пълноценно и правилно възможностите на полицейската информационна система. На опонентите на тази категорична констатация бихме задали риторичния въпрос-какво ще стане с една банка с клонове в страната, ако някои от служителите й престанат да използват, или неправилно работят с информационната система на банката?
            Ръководството на МВР се нуждае от комплексен анализ на причините за това, но само от независими експерти. Публична тайна е, че не малка част от водещите ИТ експерти на МВР, злоупотребявайки с недостатъчната компютърна компетентност на полицейските ръководства през последните години, свикнаха да ги заблуждават ненаказано. Резултатите от това са налице."
            В тази ситуация ще го навра на кучето в г--а . Представител на закона по време на изпълнение на служебните си задължения да ме съветва да изготвя документ с невярно съдържание който да ми послужи по същество за застрахователна измама .
            Последно редактирано от sek.1; 24-09-14, 16:36.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #51
              От: Поредните простотии на КАТ.

              Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
              Тук някъде ми се търкаля касовата бележка... табелата си я правиш в бараките пред немския КАТ и струват 5-6 до 10 евро. Аз на кросс.бг, ЕЖК и ли вестник ШОК ли да вярвам, или на продавача на табелите? Това кросс е нещо като Шок и Трета възраст, искам да кажа.
              Може да са вдигнали цените от последното купуване на кола там, но въпреки това там тази цена е на фирма с цел печалба, и в Германия, полуръчна изработка. Тук не се ли правят по индустриален начин? При заплата 500 лв?
              Да по спомен отпреди 2 години в Южна Германия - табели 10 евро , има и по 30 евро примерно 100км. в страни , незнам на какъв принцип си ги определят имам някъде квитанции да не е ЕЖК ....
              подпис : Драги ми смехурко;))

              Коментар


              • #52
                От: Поредните простотии на КАТ.

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                В тази ситуация ще го навра на кучето в г--а . Представител на закона по време на изпълнение на служебните си задължения да ме съветва да изготвя документ с невярно съдържание който да ми послужи по същество за застрахователна измама .
                .....познат!
                Те са в немилост след петата година служба, хвърлят жартиерите и се преквалифицират, кой шофьор в Германия, кой транжор в Испания. Нямат стимул, уважение, нямат условия за работа, много неща им липсват за съжаление....Преди десетина години, полицай ме спира около Виена за неправилно престрояване (в последния момент свих в дясно, изпревари ме с буркан и ме отклони в някакъв сервиз) Караш като безобразна свиня, плащайте на място казва, 400 евро е глобата! Квооо... правим се на чукнати, взе ми чантата с документи, изкара 200 и нещо евро и пита, къде са другите пари. Казвам няма, взе всичко книжно, писа квитанция и ни прати на там.....Хората са си на процент! Хайде тежка обица.....

                Коментар


                • #53
                  От: Поредните простотии на КАТ.

                  Трикът със стикера (третия номер) е много ефикасен. Специално в Сърбия, ако ти е изтекла регистрацията(т.е. не си платил данък, ГО и останалите такси и нямаш стикер), колата не може да бъде държана на улицата и в обществени гаражи и паркинги. Понеже пише датата, до която важи, има едни "комунални инспектори" и "комунална полиция", които не са в системата на МВР и нямат лаптопи. Но пък отлично разчитат датата на стикера и ти слагат една покана да отидеш да си получиш глобата(около 45 евро за първи път). Ако колата е някъде из центъра, я репатрират до наказателен гараж и след първоначалната "такса услуга" - около 70 евро + 50 евро глоба, започва да тече "такса за паркиране/ч"(някъде от порядъка на 4 лв/ч). Такава е ползата от стикерите, например...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Поредните простотии на КАТ.

                    Че то при нас и сега е така ако на някой му се четат стикери . Само че функцията на общината хич я няма . В квартала бяха минали преди 4-5 години и бяха налепили на паметниците от ония жълтите бележки което значи че по смисъла на закона имаш две седмици или да си преместиш колата на частен терен или да си платиш ГО и да минеш ГТП . Паметниците до ден днешен кротко си гният там където си бяха и преди .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #55
                      От: Поредните простотии на КАТ.

                      Ами да - и сега ако на някой му се чете, може да прочете датата, до която е валидна ГО, която пък е достатъчна за да можеш да държиш автомобила си на улицата...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Поредните простотии на КАТ.

                        Никакъв проблем не е да си направиш справка по регистрационния номер в ГФ дали автомобила има валидна ГО става за по малко от минута .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #57
                          От: Поредните простотии на КАТ.

                          Вие лепете, ние на Острова разлепяме От този месец вече нямаме никакви стикери. За винетката ми напомнят с писмо, след което си я плащам по телефона. Гишета на КАТ нямаме. (И данъчни гишета нямаме) Има не'кви компютри некъде си...

                          " В момента при нова регистрация на колата се плащат ..... от които 35 лв. са за табели".


                          В кварталния магазин в наше село (голяма верига авточасти, по принцип по-скъпо всичко) двойка табели (с всички такъми) плюс техен монтаж на място струва 14 евро (27лв ).

                          Коментар


                          • #58
                            От: Поредните простотии на КАТ.

                            Регистрационните табели отново са в ръчичките на БМВ.
                            Явно някой няма далавера да ги прави външна фирма с външни материали....
                            Нищо не мога,и нищо не знам...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Поредните простотии на КАТ.

                              Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                              Има не'кви компютри некъде си...
                              Треперете! Утре Дядя Путя като реши да пусне хакерчетата, живи сте умрели.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Поредните простотии на КАТ.

                                Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                                Вие лепете, ние на Острова ...
                                Понеже се говори за регистрационни табели - на Острова табелите са от първата регистрация (в магазина) до автоморгата. При смяна на собственик не се сменят.
                                Изключение са само персонализираните номера, но оригиналните трябва да си ги пазиш. Когато решиш да продаваш колата - махаш си твоите и слагаш оригиналните.
                                А, да ... ремаркетата нямат собствени табели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X