Обява

Свий
Няма добавени обяви.

обжалване на акт от кат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: обжалване на акт от кат

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    За какъв чеп сте викали полиция?! Как ще докажете, че не сте навлязли вие в насрещната лента и сте ударили насрещнодвижещия се (видеоматериал и т.н.)?
    Нямате ли каско?
    Човек винаги има право да викне КАТ поради съмнение че другия водач е употребил алкохол.
    По твойта логика ако една кола мине на червено и удари друга на зелено пак няма смисъл да се вика Кат защото няма да може да се докаже какъв е бил сигнала като са минали??

    Не си прав. Викайте КАТ винаги като имате някакви съмнения че вината не е ваша.
    Ники

    Коментар


    • #32
      От: обжалване на акт от кат

      Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
      Човек винаги има право да викне КАТ поради съмнение че другия водач е употребил алкохол.....
      Не си прав. Викайте КАТ винаги като имате някакви съмнения че вината не е ваша.
      Не споря че можеше да се викне КАТ... Да, имах СЪМНЕНИЯ, че вината не е моя (но винаги остава усещането, че все пак си можел да се опиташ да направиш още нещо).
      Въпроса е, че в конкретния случай кой е виновен? Как да докажа, че съм мръднал плътно вдясно - по драскотините на дясното огледало ли? Как да докажа, че единствения начин да се разминат два автомобила е ако отсрещния отстъпи малко и стъпи на банкета (който на конкретното място бе на едно ниво с пътя, бе сух и съдейки по следите от гуми се ползва като отделна 'лента' - затова писах, че е полу-офроуд
      Как да докажа, че ПТП е настъпило заради лоша инфраструктура? И колко време трябваше да чакам КАТ да дойде в това затънтено място (аз залагам на между 3 и 6 часа)...
      И какво щях да получа насреща? В най-добрия случай (ако съм бил достатъчно убедителен) - да съставят АКТ на англичанина, а аз да получа протокол, който да представя на застрахователя, че да може да си предяви регресен иск (и да мога да ползвам отстъпката от премията догодина).
      А реално навярно щяхме да получим актове и двамата. След което навярно моя акт щеше да отпадне (отново ако съм много убедителен), но отново след загубено време, писания и т.н.
      За какво ми е целия този цирк? Застрахователя и така ми оправи щетичките (една спукана на незабележимо място пластмасичка)...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #33
        От: обжалване на акт от кат

        Почти "земен път". Мисля, че в този случай, би следвало в широчината на платното да влиза и неасфалтираната част. Иначе, при разминаване на такъв път, трябва скоростта да се намали и при необходимост - да се спре, за да се извърши с някаква маневра. Ако пътят има наклон, правото за преминаване пръв, е на изкачващия се. В противен слуай вината би се разпределила между двамата.

        Коментар


        • #34
          От: обжалване на акт от кат

          Нямаше наклон. Не знам дали в широчината влиза и неасфалтираната част, но ако влиза, то юнака бе влязал яко в моята лента
          Но знаейки как работят родните структури, със сигурност бих очаквал да ми пишат акт, който в последствие да ме вкара в схемата на обжалвания, допълнителни експертни мнения и т.н.
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #35
            От: обжалване на акт от кат

            За съжаление, такива ситуации са практически недоказуеми. Много вероятно щеше да получиш акт.
            От това, което виждам на снимката, това е земен път, който в някъкъв момент е "получил" асфалт. Предполагам, че асфалът направо е насипан, без каменна основа долу. Бил е и доста по-широк, но се е изкъртил и това е останало от него

            Коментар


            • #36
              От: обжалване на акт от кат

              Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
              За съжаление, такива ситуации са практически недоказуеми. Много вероятно щеше да получиш акт.
              От това, което виждам на снимката, това е земен път, който в някъкъв момент е "получил" асфалт.
              Мисля, че не е 'земен' път, защото е единствената комуникация към няколко села, и навярно някога е имало някаква по-добра основа. Но не съм специалист в тази сфера де...
              А точно защото ситуацията е недоказуема, не видях никакъв смисъл да викам КАТ... Негативите от такова повикване са доста повече от позитивите.
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #37
                От: обжалване на акт от кат

                Ами вече не е "земен път", поне видимо.
                Но по аналогия как ставаха нещата в моето село, предполагам, че настилката е сложена без предварителни планове и др. подобни. Бях малък, когато за последно асфалтираха селото изцяло. И тогава беше достатъчно да почерпиш по две ракии бригадата и дерето се превръщаше в асфалтов път. На практика, селото е едно от малкото, с почти 100% асфалтови пътища. И годините не ги разрушиха много, въпреки че насипваха направо върху тревата.

                Коментар


                • #38
                  От: обжалване на акт от кат

                  Аз миналата година бях блъснат от автобус. Буквално автобуса влезе в моята лента за движени и ми смачка калника и счупи мигача. Почна да твърдят кондукторките че аз съм влязал в тяхната лента и аз съм ги блъснал. Веднага се обадих в КАТ и обясних ситуацията. След около половин час дойде КАТ и почнаха да му се нахвърлят, че аз съм виновен. От калника калта бе паднала на асвалта и си личеше че е точно както аз казвам. Поне един час се караха и заплашваха че ще обжалват. Нямам каско и като отивам да си заведа щетата при застрахователя се оказва че не е това застрахователя. Този застраховател е бил за местата в автобуса, а гражданската била на друго място. Ходене в КАТ и късмет че случих същия полицай. Оправи ми протокола и вече в застрахователя да заведа щетата. Доста време загубено, но как да излезеш невинен в такава ситуация. Не са съгласни на двустранен протокол. А ако имам каско и реша да не се занимавам, може да съобщят те за ПТП и че съм избягал. Тогава проблемите са още по-големи, че дори се остава и без книжка. Така че ответната страна дори и да е съгласна, без написано и подписано не си тръгвам от местопроишествието.

                  Коментар


                  • #39
                    От: обжалване на акт от кат

                    Правилна постъпка. Между другото, аз бих се заял за даването на неверни свидетелски показания. Особено, когато има начин да се докаже, както в случая. Напускането на ПТП не е препоръчително. По стечение на обстоятелствата, имах доста впечатления от истински случаи преди години. Един случай, който си спомям е, как при едно ПТП нямаше пострадали. Което беше написано и в протокола. След известно време, една от пътничките в колата на невиновния шофьор подава иск за обезщетение за счупена ръка при ПТП(счупила я при някаква битова злополука ден-два след катастрофата и решила да натопи виновника за ПТП и да изкара пари.). Номерът не мина, но никой не е застрахован от злоупотреби. Ако няма протокол, ще вземат да те осъдят и за средна телесна повреда.
                    Последно редактирано от Еmil; 25-06-14, 00:25.

                    Коментар


                    • #40
                      От: обжалване на акт от кат

                      Когато има по-сериозни щети или по-нагло/опасно поведение - там съм съгласен.
                      Обаче за счупено огледало (неговото - строшено, а моето - разглобено от щипките, а стъклото висеше на отоплението - щракна си на място и всичко си бе ОК) е умряла работа да чакаш КАТ особено на майната си извън града...
                      Т.е. - действа се избирателно според обстановката...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #41
                        От: обжалване на акт от кат

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Когато има по-сериозни щети или по-нагло/опасно поведение - там съм съгласен.
                        Обаче за счупено огледало (неговото - строшено, а моето - разглобено от щипките, а стъклото висеше на отоплението - щракна си на място и всичко си бе ОК) е умряла работа да чакаш КАТ особено на майната си извън града...
                        ...
                        То е умряла работа да чакаш КАТ и в София, но нали точно за тази работа има двустранни протоколи. А дори и да не попълвате протокол, няма да навреди да се звънне на 112 и да се съобщи за ПТП-то с данни за номерата на участващите коли и видимите щети. Пък няма проблем да се каже, че водачите са се разбрали помежду си и няма да чакат КАТ.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #42
                          От: обжалване на акт от кат

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          То е умряла работа да чакаш КАТ и в София, но нали точно за тази работа има двустранни протоколи. А дори и да не попълвате протокол, няма да навреди да се звънне на 112 и да се съобщи за ПТП-то с данни за номерата на участващите коли и видимите щети. Пък няма проблем да се каже, че водачите са се разбрали помежду си и няма да чакат КАТ.
                          След ПТП винаги звънете на 112, така регистрирате случая. Ако няма пострадали, сериозни щети и спор кой е виновния, ще ви кажат да попълните Двустранния протокол. Дори и случайно да минат КАТ-аджии, най-много да ви проверят за алкохол.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #43
                            От: обжалване на акт от кат

                            За да не започвам нова тема, моля за мнение тук. днес един от поредните бързаци по столичните улици ме забърса при изпреварване. ожулена е най-вече предната шофьорска врата, по-малко задната. ситуацията беше следната - карам по бул. мадрид - там има платно и трамвайна линия. пред мен кола се отбива да паркира на зелена зона. намалих, но не рязко, движех се с около 20-30 км/час. много леко извих на ляво, за да мина покрай паркиращата кола, но не съм напускала платното с в същото време кола идва отзад с по-висока скорост и се плъзна покрай мен странично. при тях щетата е само предния десен калник. колата е смятала да ме изпревари, очевидно прекалено близо, движейки се по трамвайната линия, което не е забранено.
                            викахме кат, които решиха, че аз съм виновна. от другата кола казаха, че "за да избегнат удара с травмая, са забърсали моята врата". с което внушиха на полицаите, че едва ли не съм ги засякла. което не беше така. можех да намеря свидетел - жената от колата пред мен, която паркираше, но не ми се разправяше и подписах протокол, че аз съм виновна, колкото да не се занимавам с актове. все пак искам да чуя мнението ви - къде ми е вината, при положение че съм карала бавно и внимателно с оглед на струпването на коли там и не съм излизала от платното си?

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X