Обява

Свий
Няма добавени обяви.

обжалване на акт от кат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • обжалване на акт от кат

    Здравейте,
    при разминаване, автомобил от насрещното навлиза в моето платно и ми счупва огледалото. Повикахме кат и казаха, че щом не сме си попълнили двустранни протоколи, ще ни напишат акт и на двамата. Никой не ме пита имам ли възражения, каза че с мен, обясних му че аз не съм виновна, но той ми каза, ако искам можело да се видим в съда. Заслужава ли си да пусна жалба и да обжалвам, акта е съставен вчера на 6 06 2014 в Белоградчик, а аз съм от Велико Търново. Трябва ли да ходя пак до Белоградчик, или мога да направя нещо и от тук.

  • #2
    От: обжалване на акт от кат

    Ако ти се занимава можеш да обжалваш акта в 3-дневен срок в КАТ-В.Т.Лошото е че се жалиш пред началника в Белоградчик.Най-вероятно са в лелинска връзка местните катаджий.Което не пречи след като ти излезе наказателното постановление да обжалваш и него(имат си формуляр и го пускаш вече чрез КАТ-В.Търново).
    Прочети закона,за да видиш какво точно обжалваш.
    Ако служителят се е държал лошо(дори и индиректно да ти е поискал подкуп,обиждал,заплашвал и подобни) би могла да го наклеветиш в комисията по коруция(или нещо подобно-имат си сайт и форма за оплакване).Задължени са да му направят проверка за всеки сигнал.Все пак трябва да има нещо,за което да се хванеш.Ако е бил коректен не е редно да клеветиш.
    А ако стигнеш до съд ти не ходиш до Белоградчик-всичко минава без теб и в 90% от случайте не се явява и никой от КАТ и го печелиш ти.Така че с въпросния служител не се виждате.Но нещата се проточват-може и 1-2 години.
    Акта се подписва на 2 места-едното е за възражения или липса на такива.
    Успех и си търси правата,полицая е служител и е редно да се държи учтиво.

    Коментар


    • #3
      От: обжалване на акт от кат

      Първоначално публикуван от Димитринка Преглед на мнение
      Здравейте,
      при разминаване, автомобил от насрещното навлиза в моето платно и ми счупва огледалото. Повикахме кат и казаха, че щом не сме си попълнили двустранни протоколи, ще ни напишат акт и на двамата. Никой не ме пита имам ли възражения, каза че с мен, обясних му че аз не съм виновна, но той ми каза, ако искам можело да се видим в съда. Заслужава ли си да пусна жалба и да обжалвам, акта е съставен вчера на 6 06 2014 в Белоградчик, а аз съм от Велико Търново. Трябва ли да ходя пак до Белоградчик, или мога да направя нещо и от тук.
      да, и запоменте следващия път да не разкарвате катаджийте за глупости.
      п.с. нали няма пострадали?
      ;-)
      Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
      нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

      Коментар


      • #4
        От: обжалване на акт от кат

        При викане на КАТ,го отнасят в по голяма част и двамата водача.
        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

        Коментар


        • #5
          за мен не се глупости, защото огледалото ми е 500 лв. имам пълно каско, но ми трябва протокол.

          много ти благодаря за изчерпателния отговор, определено ми помогна
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 07-06-14, 17:56.

          Коментар


          • #6
            От: обжалване на акт от кат

            За какъв чеп сте викали полиция?! Как ще докажете, че не сте навлязли вие в насрещната лента и сте ударили насрещнодвижещия се (видеоматериал и т.н.)?
            Нямате ли каско?
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: обжалване на акт от кат

              На мен заради една госпожа ми треснаха 100 лв. акт,само ни се докоснаха броните,щети никакви...Тръгна да навлиза в кръгово движение и рязко спря...Предложих и двустранен протокол,но тя настоя да дойде КАТ.Задръстихме колелото на 4-ти километър поне два часа. Накрая и тя отнесе акт(не знам за какво,но протестираше шумно)...А можеше да се разделим по живо по здраво...
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #8
                От: обжалване на акт от кат

                Аз какъв случай имам.При разминаване си пипнахме огледалата,никакви щети(дори драскотина). Грешката че не спрях да го .......................Извикал КАТ,един месец без книжка,глоба 50лв.
                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                Коментар


                • #9
                  От: обжалване на акт от кат

                  В 3 /ТРИ/ дневен срок можете да напишете допълнителни обяснения по случая и да го подадете до началника на КАТ Белоградчик. За да не се разкарвате мисля, че е възможно и по пощата с обратна разписка, но не съм абсолютно сигурен...
                  В такива случаи и двамата водачи отнасят акт по един и същи член, защото няма как да се докаже кой крив и кой прав, всеки си има версия... В издаденият Ви протокол за ПТП долу в дясно има едно като табличка и там може да видите по кой член е санкциониран другия водач - трябва да е същия като на Вашия Акт...Ако Ви се занимава и имате горе-долу добър адвокат по административни дела имате доста голям шанс да оборите акта...Не Ви съветвам да си измисляте глупости и да клеветите служителите посетили ПТП то. Ако е имало каквото и да е отношение или друго се реагира веднага...

                  Коментар


                  • #10
                    От: обжалване на акт от кат

                    Та въпроса Димитринке, за какъв ти беше да викаш КАТ?
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #11
                      От: обжалване на акт от кат

                      Съжалявам за офф-а, ама ще се опитам да отговоря на риторичния въпрос на бат'Марто вместо Димитринка.

                      Защото, от краткия ми стаж като КАТ-аджия, преди 20-тина годинки, тези които идваха при мен за да съобщят за ПТП, и да си кажат, че те са виновни се броят на пръсти. Всеки идва и вика "един п%@$#85%$т там ме удари".
                      Последно редактирано от krasi-mir; 08-06-14, 08:36.
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • #12
                        От: обжалване на акт от кат

                        Точно затова и питах - кой точно факт ще обжалва колежката, и какви доказателства смята да даде в потвърждение на своята теза?
                        Защото едва ли ще мине номера - 'не съм съгласна', без да има нещо насреща...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          обжалване на акт от кат

                          Според мен, действия на КАТ в конкретния случай са напълно нормални. Някой ги вика, в резултат на ПТП с минимални щети, с цел да получи официален документ, който да послужи пред застрахователите.
                          От описанието на случая не е ясно, дали има допълнителни доказателства/свидетелски показания за действията на участниците в ПТП. Ако няма, то какво се очаква да направят служителите - да вземат предвид думите на едната страна, игнорирайки другата (освен, ако тя не си е надлежно признала вината)?
                          Да се води дело е сравнително безсмислено, тъй като единственият шанс да се спечели е неявяване на ответната страна, което не е сигурно. За сметка на това, разходите и/или загубеното време остават.

                          Не на последно място, КАТ нямат особен избор - преди години настъпих на 4-ти километър в София дървено трупче и срязох новата си гума. Оказа се, че няма ясно дефиниран начин да си получа застрахователното обезщетение без да ми бъде написан акт.

                          Коментар


                          • #14
                            От: обжалване на акт от кат

                            КАТ нарочно пишат актове за да си намалят работата. Защото не искат да си я свършат. Не е вярно, че няма какво друго да направят освен да напишат акт. Всъщност зависи и какво са писали в теи актове... но си остава очевадно, че не си вършат работата и в тези случаи.

                            Коментар


                            • #15
                              От: обжалване на акт от кат

                              Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                              ....
                              Не на последно място, КАТ нямат особен избор - преди години настъпих на 4-ти километър в София дървено трупче и срязох новата си гума. Оказа се, че няма ясно дефиниран начин да си получа застрахователното обезщетение без да ми бъде написан акт.
                              Без всякакви актове и катаджии застрахователя ми е плащал почти нова гума (с известен процент овехтяване, сметнато чрез дълбочината на протектора)... Написах какво е станало, представих им старата гума, и въпроса приключи...
                              А за огледалата - имал съм такъв случай (англичанин с обратен волан влезе в моето платно в тесен междуселски път)... През цялото време повтаряше 'аз не съм виновен'...
                              Питах го има ли застраховка. Имал... Айде чао.. И въпроса приключи... Застрахователя ми оправи огледалото (на мен бе се пукнала една пластмаса, а неговото бе строшено и смляно).
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X