Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слагате ли предпазни колани в гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Слагате ли предпазни колани в гората?

    То в интерес на истината стандартните инерционни триточкови колани не са много ефективни за спортно каране, но въпреки това по добре с колан
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #32
      От: Слагате ли предпазни колани в гората?

      При мен е навик, на моменти чак изнервящ. Влизам в колата само да си взема цигарите и преди да усетя съм се закопчал Ако не чуя да щракне колана на пасажера пак по навик не тръгвам.
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар


      • #33
        От: Слагате ли предпазни колани в гората?

        Аз пък бях чел някъде, че извън пътя повече пречели и били опасни точно при преобръщане. И се стремя уж да не ги слагам извън пътя, ама пуст навик - все с тях си карам . Пък и без колани ми е едно странно, все си мисля, че ще падна през прозореца .

        Коментар


        • #34
          От: Слагате ли предпазни колани в гората?

          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
          Аз пък бях чел някъде, че извън пътя повече пречели и били опасни точно при преобръщане. И се стремя уж да не ги слагам извън пътя, ама пуст навик - все с тях си карам . Пък и без колани ми е едно странно, все си мисля, че ще падна през прозореца .
          Голям прозорец ще да е.(има обесени от колан,удавени).
          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

          Коментар


          • #35
            От: Слагате ли предпазни колани в гората?

            Явно никой от пишещите, че кара без колан, не се се спускал по стръмно надолнище БЕЗ колан. В такъв случай управлението е много трудно, вместо да управляваш с волана и педалите, се налага да се подпираш с ръце и крака, за да не залепнеш за предното стъкло.
            Това няма нищо общо с безопасността и преобръщанията, то си е част от шофирането в такива условия.
            Така, както не мога да карам без каска мотора си на офроуд, така и не мога да карам без колан в условия, различни от полянки и черни пътища. А по навик, от опит и заради здрав разум, карам с колан/каска постоянно, като изисквам това от всички пътници.
            Не виждам смисъла от подобна тема, точно затова по-рано писах за шофирането в нетрезво състояние - всички знаят, че не трябва, но доста си позволяват.

            Коментар


            • #36
              От: Слагате ли предпазни колани в гората?

              Винаги с колан, дали в града или на някоя писта винаги с колан.
              Спасявал ми е живота и знам че е важен.

              пп Веднъж се опитах да "онодя" едно Гранд Чероки от 80-те, и след като го бутах напред около 30м. се оказа че ако не е бил колана съм щял изляза през предния джам.

              Коментар


              • #37
                От: Слагате ли предпазни колани в гората?

                Винаги ги откопчавах на черен път, щото се напъвам да оглеждам наоколо
                Обаче сегашната ми кола пищи безобразно ако се разкопчая при повече от 20 км/ч. Лошото е, че веднъж като писне не спира дори и да намалиш под 20. Та обикновено карам с колан.
                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X