Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слагате ли предпазни колани в гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Слагате ли предпазни колани в гората?

    Много хора ги слагат само за да не бъдат глобени, но тяхната задача е съвсем друга. Лично аз не слагах никога, защото е крайно неудобен и постоянно се сяпа, но откакто джипът се обръща и баща ми стъпи върху страничния прозорец(за щастие аз не бях в джипа), слагането на колани, стана почти задължително. А вие слагате ли, или разчитате, че и без колани сте подсигурени?
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

  • #2
    От: Слагате ли предпазни колани в гората?

    Какви са тия колани навсякъде. Например аз в градско карам най-много с 40, ама най-много. Защото знам, че постоянно може да ми излезе някое хлапе и после аз виновен. Затова бавничко. Па тия дупки, направо ми се реве. Тръгвам за морето и тамън да се включа в магистралата с 70 километра в час и ряз! Двете алуминиеви джанти от едната страна заминаха, а имах една резервна. В 6 часа обаче няма сервиз, та звъннах на един приятел наблизо, та нагряхме джантата с оксижена и я изправихме. Та в гората не слагам колани.

    Коментар


    • #3
      От: Слагате ли предпазни колани в гората?

      Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
      Какви са тия колани навсякъде. Например аз в градско карам най-много с 40, ама най-много. Защото знам, че постоянно може да ми излезе някое хлапе и после аз виновен. Затова бавничко. Па тия дупки, направо ми се реве. Тръгвам за морето и тамън да се включа в магистралата с 70 километра в час и ряз! Двете алуминиеви джанти от едната страна заминаха, а имах една резервна. В 6 часа обаче няма сервиз, та звъннах на един приятел наблизо, та нагряхме джантата с оксижена и я изправихме. Та в гората не слагам колани.
      Хубау че накрая каза нещо по темата!
      Аз не слагам в гората по много причини-бързо трябва да грабвам пушката и да гърмя.кара се бавно а пък коланите са нужни за големи отрицателни ускорения.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Слагате ли предпазни колани в гората?

        Отговора в случая е двузначен. За на пътя е ясно, закона го задължава. В гората нещата стоят по иначе. От една страна може да помогне, но може и да попречи при евентуално произшествие. Да при преобръщане би могъл да помогне да се задържиш на седалката, но в някой момент, не дай боже, може да те заклещи да не можеш да се измъкнеш от него.
        Лично аз в гората съм без колан, а на пътя го слагам, но съм си приготвил една щипка за да го дръпна десетина сантиметра и го защипвам да не се връща. Мразя да ме опъва непрекъснато.

        Коментар


        • #5
          От: Слагате ли предпазни колани в гората?

          Забелязъл съм се, че посягъм към него, когато ми предстоят много стръмни спускания, иначе не
          Последно редактирано от Niki 76; 02-01-14, 14:59.
          Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

          Коментар


          • #6
            От: Слагате ли предпазни колани в гората?

            Аз лично слагам винаги и в гората.
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • #7
              От: Слагате ли предпазни колани в гората?

              Аз добих навика ВИНАГИ да съм с колан ! Най-вече заради видяното при няколко ПТП-та, но не само. Колана изобщо не ми пречи, повечето коли дето джиткам са дизелови и във времето през което чакам подрева слагам колана и така всеки път.
              Дори да се кача в колата да я паркирам 10м. пак го злагам - навик.
              * в гората е абсолютно същото, досега само 2 пъти съм го свалял по принуда, че нещо машинката бе много чуствителна и при малко по-рязко движение законтряше, а пътя бе осеян са бабуни и всеки път при подскачане колана се блокираше и аз се убесвах на него . Втория път слизах през 5 метра да снимам и просто нямаше кога да го сложа

              Поздрави !

              Коментар


              • #8
                От: Слагате ли предпазни колани в гората?

                в автомобил с рама и "правени" брони няма "ниски скорости"... С 20кмч ако уцелиш скрит в тревата камък/дънер и може да "гризнеш" волана... Подобно е усещането на блъскащите колички в лунапарка - карат се бавно, ама без колан не дават...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  От: Слагате ли предпазни колани в гората?

                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=6662
                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=78352

                  Коментар


                  • #10
                    От: Слагате ли предпазни колани в гората?

                    Тук, темата се отнася само за каране по черно.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Слагате ли предпазни колани в гората?

                      Слагам където и да съм....Даже се замислям за устройство ....за бар стол
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Слагате ли предпазни колани в гората?

                        Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                        Тук, темата се отнася само за каране по черно.
                        Ами и такава тема има, но нали търсачката не работи от 2002-ра насам...
                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=18168

                        Едит: и още, пак от този форум...
                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=57422

                        Коментар


                        • #13
                          От: Слагате ли предпазни колани в гората?

                          Жив съм благодарение на сложен колан.

                          По черно предпочитам да се наслаждавам на карането, а не постоянно да се мъча да се задържа правилно седнал на седалката.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Слагате ли предпазни колани в гората?

                            Тази тема е обсъждана и преди, както и pecix е казал. Иначе спор няма, че колана е задължителен винаги и то не заради МВР-то, а заради собствената ми безопасност.
                            Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                            BMW F650CS
                            Радо о885 5о 59 5о

                            Коментар


                            • #15
                              От: Слагате ли предпазни колани в гората?

                              Слагам го, че витарата каквото твърдо окачване има... Веднъж за малко да се преместя на другата седалка..
                              Обичам да съм здраво закопчан на седалката и да не мисля за разни подскоци, евентуални удари и при наклони да се подпирам тук и там..
                              Колана ми позволява също да си концентрирам силите в ръцете и да управлявам смело.. Все пак говорим за оффроуд, а колелата понякога не искат да завият по ред причини..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X