Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Елементарна колегиалност на пътя.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Елементарна колегиалност на пътя.

    Преди няколко дена един приятел счупи съединител на неговото Берлинго . Единодушно решихме че не е добра идея да теглим колата в 9.00 сутринта в най голямото движение от надлез Надежда до сервиза на Ситроен в Красно село и отложихме мероприятието за след 20.00 часа вечерта . Тая София е пълна с идиоти които и тогава не се прибират ама поне са по малко . Имам чувството че някои хора като видят че теглиш кола нарочно те засичат . На Константин Величков едно Тико сгъна един рязък ляв пред мене и се размина на косъм от челен удар щото мене ме бяха хванали бесните и дадох всичката газ ама човека зад мене щото ме познава добре усети че вече съм откачил и настъпи спирачките . Добре че въжето е яко . Нагоре още няколко пъти разни нерваци се бутаха на късо пред мене . На всичките им пожелавам стотици километри на въже . Никой колкото и да му е лъскава и нова колата не е застрахован от авария която да го остави на пътя . Апелирам за малко повече толерантност на пътя поне в такива ситуации .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Елементарна колегиалност на пътя .

    Не им пожелавай такива неща ,има си някой ,който гледа и той ще ги накаже.Мене един бакшиш ми пожела да хвана рак на простатата, щото му направих забележка ,че пикае между колите.Идиоти всякакви.
    С тези празници хората са се побъркали.

    Коментар


    • #3
      От: Елементарна колегиалност на пътя .

      Гледай по-спокойно на такива- то идиоти колкото искаш, не може да се ядосваш на всеки един от тях...

      Коментар


      • #4
        От: Елементарна колегиалност на пътя .

        Спокойно, мен като ме дърпаха от София за Самоков с едно 7 метров колан, един тръгна да се прибира между нас. Нито беше обърнал внимание на аварийните, нито на зеления колан.
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #5
          От: Елементарна колегиалност на пътя .

          На времето един така отнесе жигулата на една позната . Тегли жената запорожеца на баща и с нейната жигула и от една пряка изкача един с Лада 1500 и влиза между тях не видял запорожеца отзад та беше станало едно мазало . На времето съм дърпал с мадарата друг закъсал камион от Бургас до София имаше случаи хората да спират да ни дадат път . Имаше една колегиалност и разбирането че всеки може да се окаже в тази ситуация .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Елементарна колегиалност на пътя .

            От простотия ще да е. Говеда се карат с остен...
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #7
              От: Елементарна колегиалност на пътя .

              А вижда ли се въжето / че се тегли кола по тъмно?

              Коментар


              • #8
                От: Елементарна колегиалност на пътя .

                Сам го каза - София е пълна с идиоти!
                Днес един метросексуален индивид, тип кисел гъзар, най-невъзмутимо си пусна аварийките на Христо Ботев буквално на 5 метра от светофара на Петте кьошета и слезе от колата да си пазарува в цветарницата на тротоара. Познайте дали задръстването отзад не беше до Македония...
                124 -> 164
                T4

                Коментар


                • #9
                  От: Елементарна колегиалност на пътя .

                  Споделям случка от днес,място кв.Обеля/София/ посока от"Практикер",малко преди" Ломско шосе",.Движеща се преди мен "Зафира"в последният момент дава ляв мигач към автомивките ,аз имам необходимата дистанция,но не и колегата зад мен ,видях го ,че се стъписа на огледалото и пипнах спирачката на импулси достатъчни ,че да не ударя колата пред мен и така ,че да не е плътен удара на колата зад мен,жена ми даже не усети,че са ни ударили!Щетите -минимални при мене никакви щото съм с теглич на ОФАта ДБ ,на колегата зад мен само и единствено номера беше като скоба, без нищо друго.Извода е, че на колегата с ново РЕНО баничарка на техници от мобилен оператор не сработил АБС -а на мократа настилка и почти не му свършила работа дистанцията която сметнал за необходима,а видимо не беше малка,успокоих ги момчетата,че се беха спекли,кой знае какво са си мислели ,че ще последва,какво толкоз един огънат алуминиев номер и всеки си хвана по пътя без излишни изцепки,защото съм бил свидетел и на грозни сцени при които ми е идвало да слизам за правосъдие без да съм участник!Мисля ,че преди всичко трябва да сме хора,но в зависимост от поведението на другите около нас.Имал съм случай да влезна в конфликт с нещатен сътрудник на полицията ,въпреки ,че беше в грубо нарушение /отнемане на предимство на дясно стоящ/ ,имах свидетел пътуващ с мен,така ,че действах импулсивно и радикално при нагло изявената агресия от негова страна,дружката му едва му измъкна" специалната" карта от под една паркирана наблизо кола! Какво да се прави всеки му според проявите!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Елементарна колегиалност на пътя .

                    Много просто решение знам - забранява се тегленето и глобата за пикане на обществено място става 1000 кинта,а ония спрелия го бутам до място където не пречи,да се оплаче на арменския поп ако иска.

                    И готово
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Елементарна колегиалност на пътя .

                      Братята,колко е глобата да спреш и да пишкаш на магистралата в някои щати.И то не за пикаене ,а за Ексхибиционизъм? И на коя минута идва патрулката ,след като си спрял?
                      Последно редактирано от Георги Крумов; 21-12-13, 20:00.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Елементарна колегиалност на пътя .

                        Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                        А вижда ли се въжето / че се тегли кола по тъмно?
                        Две коли на аварийки и на къса дистанция една зад друга .
                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Много просто решение знам - забранява се тегленето и глобата за пикане на обществено място става 1000 кинта,а ония спрелия го бутам до място където не пречи,да се оплаче на арменския поп ако иска.

                        И готово
                        Съгласен съм само че за сега тегленето на МПС според действащия ЗДП не е забранено . Ако не са променили закона меката връзка (въжето) трябва да е дълга между 4 и 6 метра и да е сигнализирана с поне един червен флаг . Твърдата връзка (теглич) трябва да е дълга между 2 и 4 метра и да е оцветена на червено бели ивици . Теглич в колата нямам но въжето ми отговаря на всички изисквания на закона . В служебния Камаз още преди 10 години съм направил теглич по изискванията на закона .
                        Последно редактирано от sek.1; 21-12-13, 20:10.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Елементарна колегиалност на пътя .

                          Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                          Братята,колко е глобата да спреш и да пишкаш на магистралата в някои щати.И то не за пикаене ,а за Ексхибиционизъм? И на коя минута идва патрулката ,след като си спрял?
                          Глобата ти е най-малкия проблем. Могат да те подведат под отговорност за "сексуално насилие". Ако има деца покрай теб- "сексуално насилие срещу дете". Глоба няма, пандела... Там пък като ти разберат присъдата, ще ти цепнат халката. Та к'во било за "глоба с фиш"?

                          http://blogs.findlaw.com/blotter/201...x-offense.html
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #14
                            От: Елементарна колегиалност на пътя .

                            Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                            Братята,колко е глобата да спреш и да пишкаш на магистралата в някои щати.И то не за пикаене ,а за Ексхибиционизъм? И на коя минута идва патрулката ,след като си спрял?
                            Е как ще спреш на магистралата,нали веднага почват да намалят около теб и на втората минута се движат с 20 и всеки втори набира номера на куките и свирка с тромбите,ако не спре някой и те задъни пак добре,а аварийната е винаги свободна и батман е на задника ти докато го преберем у крачола.Ако се заяде / а как иначе / глоба под 1000.00 няма,а отделно,че си закопчан,спиш и кауша,на сутринта са те осъдили за сексуален маняк,а колата ти е вдигната от паяка -- 500 кинта паяк и една вечер по 300 кинта.Ако имаш цигара в устата и вземеш,че я изплюеш е джакпот,още 1000 кинта глобата па ако е лятото и тревата е суха и за твой късмет има и опасност от пожар.........бе не ми се мисли,аз по-добре с 200 да карам от колкото да пикая на магистралата,там поне е малко затвора и глобата е около 800 кинта само.

                            Последния път при ограничение 65 на магистралата дадох средна скорост 82 в продължение на над 550 мили гонка,3 пъти пикая и все по бензиностанциите.Да ми е жив и здрав радар детектора обаче.Да го извадя и да го разма'ам не смея,толко пари нямам аз.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Елементарна колегиалност на пътя .

                              Аз пък не съм съгласен да забранят тегленето на МПС. Има си правила как да става това и те просто трябва да се спазват.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X