Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

    Първоначално публикуван от Захари Коровски(Zahari007) Преглед на мнение

    Все още в проекта не е изяснено до колко ползватели могат да се регистрират за един автомобил.
    И като се регистрират 20 човека на 1 служебна кола ... Каква е разликата? Как ще ги издирваме кой точно е карал... По недомислена глупост надали съществува. Праща се фиша на собственика, пък той да се оправя след това. Нали затова е собственик, да носи отговорност за собствеността си. Ако той не може да се справи - негов си проблем, не на КАТ...
    Специално за лизинговите коли - вкарват фиша към месечната вноска и така... Ако искат - да плащат. Или да връщат колата. Имат избор.
    Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

    Коментар


    • #17
      От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

      Ами аз кола на мое име нямам. На всички "чужди" коли ли които карам трябва да се регистрирам?
      Ха-ха-ха...

      Коментар


      • #18
        От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

        Къде е Търтей да похвали поумняването на КАТ-аджиите ? В проекта (има го на сайта на МВР http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/19164...ID_ZDVP_Kr.pdf ) има и много други "приятни изненади" Яко вдигане на глоби, както винаги, прекратяване на рагистрация ако след покупката не си спазил срока да изкараш талон на твое име и т.н.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #19
          От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Къде е Търтей да похвали поумняването на КАТ-аджиите ?
          Нищо подобно не съм твърдял. Казах че ако искат могат. Защо не искат също казах. Ама поради страх от репресии няма да се намесвам в сию ветку
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
            Има смисъл. Караш служебната кола и те снимат с превишена скорост и трябва да ти слагат книжката на трупчета. Ако си тарикат - търсиш роднини на преклонна възраст, да "доказват", че те са шофирали... Ако не си тарикат - гориш...
            Има смисъл???
            Нека си представим само следната ситуация - роднина ми идва на гости от някъде в провинцията. Искам да му дам колата да си свърши някаква работа из София.
            Каква ще бъде процедурата след приемането на това безумие:
            1. Отиваме на нотариус и правим пълномощно.
            2. Роднината се прибира вкъщи в провинцията и отива в тамошния КАТ да се регистрира.
            3. Идва обратно тук и чак тогава мога да му дам колата.
            4. Междувременно нещо по колата обаче се е повредило и вместо моята, трябва да вземе тази на жената...обратно на т.1
            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
            Seat Leon 2007 1.9 TDI

            Коментар


            • #21
              От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

              Тази "регистрация на ползвател на чуждо МПС", нали се сещате, че ще струва едни такси, пък нищо чудно и вписване в талона (демек нов талон) на "ползвателя" да се изисква
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #22
                От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

                а стига дава идеи де

                Я някой да разкаже как това е в огромна помощ на малкия бизнес. Да обясни, да ни зарадва един вид.********************** му
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #23
                  От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

                  аз, за добро или зли, пак ще изкажа мнение противоречащо на общата тенденция. Нека да ме поправят по-знаещите на запад, но си мисля че практиката в Обидиненото кралство е точно такава - още при регистрация на кола, по документи се заявява втори и/или трети шофьор. Получава се така че освен собственика и вписаните шофьори при регистрацията на колата, никой друг не може да управлява мпс-то. Ако те хванат с чуждо мпс се брои за нарушение и се глобява, а при ПТП, следва ефективна присъда за собственика на колата, отделно за извършителя. Струва ми се че това е част от профилактиката на птп-тата - по трудно става - дръж ключовете и отиди да купиш още бира или абе я да видим колко напомпахте бавареца след тунинга, ти мъж ли си, бе, дай да я пробваме.
                  Идеята е добра, дано не се балканизира.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

                    Първоначално публикуван от Maksim Преглед на мнение
                    .... но си мисля че практиката в Обидиненото кралство е точно такава - още при регистрация на кола, по документи се заявява втори и/или трети шофьор. Получава се така че освен собственика и вписаните шофьори при регистрацията на колата, никой друг не може да управлява мпс-то. Ако те хванат с чуждо мпс се брои за нарушение и се глобява, а при ПТП, следва ефективна присъда за собственика на колата, отделно за извършителя.
                    Не ми е известна практиката в това кралство, но никъде по света не съм виждал такова нещо ? Колата е обикновена движима вещ и ако има документи за движение (а всички те - регистрация, застраховка, преглед и т.н. служат единствено за установяване кой е извършил нарушение с нея и кой трябва да плаща за причинени с нея вреди) може да я кара всеки правоспособен водач. Да си дадеш колата на трето лице е все едно да услужиш с шлифера си или с чадъра си на приятел, ако вали дъжд.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #25
                      От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

                      99% визира застраховка, а не талон.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

                        Първоначално публикуван от Maksim Преглед на мнение
                        . Струва ми се че това е част от профилактиката на птп-тата - по трудно става - дръж ключовете и отиди да купиш още бира или абе я да видим колко напомпахте бавареца след тунинга, ти мъж ли си, бе, дай да я пробваме.
                        Идеята е добра, дано не се балканизира.
                        Сега остава да ми кажеш какво правим с фирмените коли? Имам 5 коли и ги използват 7-8 човека например, като всеки ползва всяка кола! Допълнително условие - случва се да напусне човек, да се назначи нов и т.н.! И? Как процедираме в този случай с талоните и регистрацията в КАТ?
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #27
                          От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

                          аз пък приветствам това начинание, даже мисля че е жизненоважно да се изисква пътен лист и списък на пътуващите в колата / предварително одобрен, разбира се/ към списъка трябва да има медицинско, свидетелство за съдимост, бележка за липса на задължения към държавата и членска книжка към N-тата партия /да се чете, която е на власт/, ако превозваните лица са непълнолетни - нотарилано заверено разрешение от родителите...... ако се намери подходяща алинея, е добре да се направят и задължителни тахографи със самоглобячки, защо да се хабят обществени средства за радари и камери...... а така - даваш флашката на 25 число в местния КАТ и автоматично ти удържат глобите!!!!!!
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #28
                            От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

                            Има нещо сбъркано в тази държава...

                            Колко трябва да си изтрещял и колко болен мозък да си, че да измислиш изобщо толкова недоклатена история...

                            Е точно заради такива ъпсурдни неща инвеститорите бягат като офроудаджия от сликове от нашата смехотия наречена държава.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

                              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                              Сега остава да ми кажеш какво правим с фирмените коли? Имам 5 коли и ги използват 7-8 човека например, като всеки ползва всяка кола! Допълнително условие - случва се да напусне човек, да се назначи нов и т.н.! И? Как процедираме в този случай с талоните и регистрацията в КАТ?
                              Ами тука е момента, дето от десетилетие се плаче да се въведат повече електронни/електрически услуги. Хем пестене на време, хем по-малко рушвети...


                              А на колежката синчето го заснели с 40+ над допустимото със служебния автомобил... Добре, че майка му има някъде из пайжените книжка.. Че я "натопиха" за нарушението... Иначе нашия юнак щеше да бере грижи в Бюрото по труда....
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • #30
                                От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

                                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                                аз пък приветствам това начинание, даже мисля че е жизненоважно да се изисква пътен лист и списък на пътуващите в колата / предварително одобрен, разбира се/ към списъка трябва да има медицинско, свидетелство за съдимост, бележка за липса на задължения към държавата и членска книжка към N-тата партия /да се чете, която е на власт/, ако превозваните лица са непълнолетни - нотарилано заверено разрешение от родителите...... ако се намери подходяща алинея, е добре да се направят и задължителни тахографи със самоглобячки, защо да се хабят обществени средства за радари и камери...... а така - даваш флашката на 25 число в местния КАТ и автоматично ти удържат глобите!!!!!!
                                Забрави кръщелното от попа
                                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X