Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

    Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе 150лв или сваляме номера!?


    тия изтрещяха тотално
    Последно редактирано от DBRS; 25-07-13, 09:54.
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

  • #2
    От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

    Линкът не работи.
    Ето подобен http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=2174273

    Коментар


    • #3
      От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

      -


      * линка неработи

      Коментар


      • #4
        От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

        Абе за сега е само предложение, ама не се иска много акъл, за да се приеме...
        И какво, жената като ми кара джипа - чужда кола ли кара?

        На фона на ставащото пред НС, това е наглост!!!

        Коментар


        • #5
          От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

          На мен линка не ми излиза
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            На фона на ставащото пред НС, това е наглост!!!
            Aз помня 4 доларовите заплати за месец!
            Последно редактирано от Rabin; 25-07-13, 10:41.

            Коментар


            • #7
              От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

              -


              * линка неработи
              п.п. мисля, че това е имал предвид колегата ..

              Коментар


              • #8
                От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

                Има смисъл. Караш служебната кола и те снимат с превишена скорост и трябва да ти слагат книжката на трупчета. Ако си тарикат - търсиш роднини на преклонна възраст, да "доказват", че те са шофирали... Ако не си тарикат - гориш...
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #9
                  От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

                  поправих http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=2174273

                  относно служебните коли:
                  глобата към фирмата - и те да си се оправят. В чужбина при рентакар - направо от кредитната ти карта се смъкват.
                  Последно редактирано от DBRS; 25-07-13, 10:18.
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • #10
                    От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

                    Брашнения чувал...
                    Нищо не мога,и нищо не знам...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                      На мен линка не ми излиза


                      Статията това е проект!

                      Всеки, който кара автомобил на друг собственик, е длъжен да се регистрира в КАТ като ползвател в срок до 1 месец от възникване на обстоятелството. Това е една от поправките в Закона за движение по пътищата (ЗДвП), предложени за обсъждане от МВР. До 2 август граждани и представители на браншови и неправителствени организации могат да пращат своите идеи за промени на електронна поща с адресpravna@mvr.bg.
                      Предвижда се едномесечният срок да възниква от датата на издаване на пълномощно за управление на колата или влизането в действие на лизинговия договор. Но все още не е ясно какво ще се прави в случаите, когато човек дава на роднина или приятел колата за неопределен срок.
                      Когато се яви в "Пътна полиция", ползвателят трябва да покаже документ за основанието, на което е получил колата от собственика. Независимо дали автомобилът е на физическо лице или на фирма, нейният реален шо-фьор е длъжен да се регистрира в областния КАТ по постоянен адрес.
                      Целта на тази промяна е свързана с издирването на нарушителите, заснети с камери на полицията. И то не толкова на шофьори, които ползват автомобили на роднини, а главно на водачите на служебни коли. В момента по номера на нарушителя се издава електронен фиш на името на собственика. Ако това са лизингови компании, те получават снимката по пощата, но я връщат на КАТ, сочейки името на лизингополучателя. И процедурата започва отначало.
                      При фирмени коли е още по-сложно. "Честитката" от КАТ идва на името на представител на фирмата. Той трябва да извърши разследване по пътни листове, командировъчни и други документи, за да посочи на КАТ кой на конкретната дата е ползвал колата и трябва да плати глобата. Съставя се нов фиш и сагата продължава.

                      Все още в проекта не е изяснено до колко ползватели могат да се регистрират за един автомобил.Това засяга най-вече таксиджиите, които работят на две или три смени с една кола, отстъпват волана на приятели или срещу наем.
                      Проектът предвижда 150 лв. глоба за ползвател, който не се регистрира в КАТ. Другата санкция е изцяло нова за българския закон - сваля се предният регистрационен номер на колата.
                      LZ1ZAH

                      Коментар


                      • #12
                        От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

                        От коментарите:
                        КОмунистическия рекет се завръща. Добре би било да се ползва опита от миналото да се слагат различни по цвят регистрационни номера частни лица черен на фирми бял а партиен червен както беше по времето на тато.
                        ...
                        Искате да кажете, че ако сестра ми ме помоли да и дам колата за да иде на къмпинг за уйкенда трябва да се регистрира в КАТ?! Абе вие добре ли сте? Че аз тая кола я давам ту на нашите, ту на сестра ми, ту мъжът ми я кара... за това е семейна. То ние трябва опашка пред КАТ да направим!!!
                        ...
                        а часовете, за които ще се кара ще се вписват ли?
                        а после сигурно и застрахователите ще измислят още папки с формуляри за таксуване?
                        а спешна процедура за регистрация ще има ли също - може би ако се наложи в 1 АМ сутринта?
                        а сигурно още куп въпроси МОЖЕ ли?
                        а да регистрираме и ПЪТНИЦИТЕ а?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

                          Даже не знам как да го коментирам - аз карам семейната кола, която се води на името на жена ми - ако могат катаджиите да я накарат тя да шофира - да заповядат
                          Hristo Draganov
                          http://htftp.domainbg.com/HD/

                          И аз искам България чиста ! ! !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

                            Абе ако носиш нотариално заверени копия от акта за граждансик брак и черковна венчавка, може и да ти се размине...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Караш чужда кола - регистрираш се в КАТ - иначе сваляме номера!?

                              И ако дам колата на брат ми или бащата, ще ги глобят и обратно...
                              - както хиляди други простотии в тази държава...

                              Поздрави !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X