Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проверка от органите на МВР.Кога и как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проверка от органите на МВР.Кога и как?

    От известно време ми е на мисъл при какви условия органите на МВР имат право да извършват проверки в ЛМПС?Гледах няколко клипчета из нета и то най-вече от Русия и бившите и републики,където водачите на автомобили влизат в спорове с контролните органи за превишаване на правата им.При нас също не са редки случаит,когата ни спират с идеята да изкарат някой лев или да си изпълнят плана с глоби /фиш и акт/.Имат ли право да ровят из автомобила без разрешение или заповед?Имат ли право да ти задържат свидетелството за управление?Трябва ли патрулите да са на видно място?Въобще все такива въпроси от рода дали органите на МВР възползвайки се от нашето незнание не си превишават правата.
    Мисля си,че компетентните колеги от форума със своите отговори ще бъдат от полза на всички ни,за да можем да се защитим от произволията на недобросъвестните служителина МВР.

  • #2
    От: Проверка от органите на МВР.Кога и как?

    Ще се наложи да изчетеш и да си разтълкуваш НПК, ЗДвП и още една камара такива заедно с правилниците към тях. Както и сума ти подзаконови нормативи и пак няма да можеш да се подготвиш предварително за всичко което могат да ти сервират на следващия ден. Щото законите ги променят непрекъснато и това което е било вчера вече не е .....

    Та най-вероятно единственият верен отговор в случая ще изглежда горе долу така - "Изпълнявай разпорежданията на органа." Ако се усъмниш , че е превишил правата си - пиши до началниците му или гони Михаля.

    И не се замисляй толкова връз понятия като достойнство , лична собственост и прочие простотии. На тази територия нямат голям исторически смисъл.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      От: Проверка от органите на МВР.Кога и как?

      Карайте така, че да не се налага да Ви спират. Мен поне 6г. не са ме спирали, а всеки ден въртя поне 100км. из София.

      Коментар


      • #4
        От: Проверка от органите на МВР.Кога и как?

        Задължително трябва патрулката да е на видимо място, но някой обичат да се крият с една едничка цел.. Но това не те бърка, щото ако радара покаже, че караш с позволена скорост, никой няма да ти покаже палката..

        Коментар


        • #5
          От: Проверка от органите на МВР.Кога и как?

          Небрежно поставен професионален фотоапарат или видеокамера на предната седалка действат малко или много възпиращо на предварителния план за издевателства на контролиращите органи........
          Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
          Пламен Златарев 0888 66 03 18

          Коментар


          • #6
            От: Проверка от органите на МВР.Кога и как?

            Първоначално публикуван от optisprint teteven/Пламен/ Преглед на мнение
            Небрежно поставен професионален фотоапарат или видеокамера на предната седалка действат малко или много възпиращо на предварителния план за издевателства на контролиращите органи........
            Хахаха. И много провокиращо за крадците ако го забравиш там и на паркинга. хаха Знам че е простотия но не се удържах.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #7
              От: Проверка от органите на МВР.Кога и как?

              Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
              Хахаха. И много провокиращо за крадците ако го забравиш там и на паркинга. хаха Знам че е простотия но не се удържах.
              На вас може да ви е смешно , но лично на мен на околовръстното на София два пъти ми се е случвало да спират с мотива "превишена скорост"/ естествено показнията на радара са поне от преди десетина минути, преди моето спиране/.
              И понеже личните си документи си ги държа в чантата на камерата, в момента на изваждане на чантата с камерата, ми пожелаваха "Приятен път и друг път да внимаваш!".Свят широк, катаджии всякакви....
              Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
              Пламен Златарев 0888 66 03 18

              Коментар


              • #8
                От: Проверка от органите на МВР.Кога и как?

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Карайте така, че да не се налага да Ви спират. Мен поне 6г. не са ме спирали, а всеки ден въртя поне 100км. из София.
                Тъй де, ама всеки с късмета си

                затова пък сега знам,
                че с апокрифно 2-год. НП с вид на древен папирус и обяснение "ами съдя едни ваши колеги..вече 2-ра година" си е направо ваксина срещу храсти с очички .... да живей Българският съд
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #9
                  От: Проверка от органите на МВР.Кога и как?

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Карайте така, че да не се налага да Ви спират. Мен поне 6г. не са ме спирали, а всеки ден въртя поне 100км. из София.
                  Не викай дявола!
                  За 7-8 години са ме спирали малко пъти и нямах никакво нарушение( включително и с мотоциклет). Оня ден ме изтрещяха "на червено и без колан". За първи път реших да си мълча тотално - е написаха ми акта та стой та гледай.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проверка от органите на МВР.Кога и как?

                    ИзбегАхме от темата, а тя е не дали и за какво те спират, а кога и защо имат право да те тарашат.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проверка от органите на МВР.Кога и как?

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      ИзбегАхме от темата, а тя е не дали и за какво те спират, а кога и защо имат право да те тарашат.
                      Тва сме го дъвкале.
                      Краткия отговор е че не могат.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проверка от органите на МВР.Кога и как?

                        Я пак !
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проверка от органите на МВР.Кога и как?

                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=127484
                          Е тука от трета страница на татък, чети кво си говорим с Куздов.

                          И пак, краткия отговор е, че не могат без твое съгласие. Дългия е, че е под-добре да ги оставиш да си ровят.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проверка от органите на МВР.Кога и как?

                            Еееее, видя ли, че могат. (по дългата версия).
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проверка от органите на МВР.Кога и как?

                              Не съм чел дългата и късата тема,но по въпроса за тарашнето:
                              Чл. 69. (1) Полицейските органи могат да проверяват личните вещи на лица:
                              1. в случаите по чл. 61, ал. 1, т. 1, 2 и 4, чл. 62, ал. 1, т. 1 и 3 и чл. 63, ал. 1, т. 3, 4, 6 и 7;
                              2. когато са налице достатъчно данни, че се укриват веществени доказателства за извършено престъпление;
                              3. в други случаи, определени със закон.
                              (2) (Изм. - ДВ, бр. 88 от 2010 г., в сила от 09.11.2010 г.) Проверка на превозно средство и на вещите, превозвани в него, може да бъде извършена, когато:
                              1. има данни за извършено престъпление или нарушение на обществения ред;
                              2. има сигнал в ШИС за извършване на специфичен контрол.

                              В повечето случай,когато ни помолят да ни видят багажника,ние незнаем действат ли във връзка с някакво престъпление или не.От гледна точка на това,че ми се е случвало веднъж дваж,смятам че без нужда не си позволяват да ровят по колите.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X