Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Произшествия с пешеходци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Произшествия с пешеходци

    Тьпотията бих казал,те даже и не си правят сметката какво става ако пресичаш пред полицая.Ако го правеха нарочно как да е,да кажеш Баси наглите пичове,а те си шляпат по телешки навик.

    Инттереса клати феса,тьща ми отказа цигарите от момента в който и обясних,че глоба за фас е хилядарка от нашенските и с гасене на крушки из апартамента има да наваксва от кьм сметна на ток около 15 години.От там и всичко друго се смята по друг начин.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #47
      От: Произшествия с пешеходци

      Гледам в темата се мъчите да вмените вина на пешеходците. Не съм им адвокат, не съм и пешеходец, аз до кенефа ходя с колата, но сте забравили едно основно нещо:
      Естествения начин за придвижване на хората е ПЕШ!
      Който го мързи, и има кола-да си я кара, ама да не забравя, че ходенето е по-нормалният вид придвижване. И шофьорът имайки начин за по-бързо, по-лесно, по-комфортно и по-по-най придвижване от т.А до т.Б не е хванал Бога за рога. И е длъжен да се грижи за оцеляването и невреденето на другите простосмъртни които (ауу, простаци) се движат със собствените си крака.
      Другото е от лукавия. И не, не е клише, а истина!
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #48
        От: Произшествия с пешеходци

        Кольо сьгласен сьм с теб до някьде.

        Пешеходците са свещенни за мен,но не са Индийски крави,че да правят каквото си искат.Не е нормално да има 3 куки на крьстовището,а аз да газя червен светофар като пияна Германка ски учител.Не е нормално да има заграждения около магистралите,а майка с количка да притичква там.Загражденията са за сьщества с много по-малко мозьк от майката,за нея има някакви правила били те писани или не.

        Вина чак не,сьжаление изпитвам кьм хора които не си мрьднат задника 200 метра примерно за да пресекьт кьдето трябва,а пьк тия с десетте секунди чакане за зелено сьвсем не ги мисля.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #49
          От: Произшествия с пешеходци

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          ...Естествения начин за придвижване на хората е ПЕШ!
          В интерес на истината, този аргумент ми е идвал на ум много пъти, когато бързам, а трябва да чакам на червено. И изведнъж ми просветна: светът върви напред - естественият начин на хранене е да си уловиш или набереш храната, след като си я отгледал. А не да я търсиш в МОЛ-а, без дори да се интересуваш какво ядеш... И ако започнем да изброяваме, ще стигнем до неоспоримата истина: хората изграждат общества, които непрекъснато се променят - кага за по-добро, кога, не съвсем... Съвременният начин на живот е немислим без транспорт. Замисляли ли сте се върху следното: автобус със 100 пътника спира на пешеходна пътека, за да изчака ЕДИН човек. За мен няма много логика, но така е наложено и го преглъщам, когато съм в автобуса. Някой открил пушенето(аз съм непушач). И изведнъж - забрана! Закон. Край! Ако законът казва, че пешеходецът НЯМА право, то трябва да се спазва - дали за негово добро(както и поставянето на колан, между другото) или, за да не пречи на останалите да стигнат навреме на работа - няма значение. И трябва сериозен контрол. Виждате какво правят пешеходците пред патрулката, помислете как се държат, когато я няма. Колкото до естественото придвижване пеш, има стотици пустеещи села - в моето има поне 300 празни къщи. Всеки любител на естественото може да отиде там и да си живее на воля, ходейки по естествения начин. Но някак ни е по-добре да ползваме само благинките на града, пък ако може по-малко задължения да се отнасят до нас. Приятели ми се смеят, че съм чакал по 2 минути на червено и то вечер, когато няма коли. Ами така го разбирам...

          Коментар


          • #50
            От: Произшествия с пешеходци

            Пика ми се,кой е казал,че трябва да пикам на определените за това места!!!

            Има си закони,аз най-много да се напикая,но майката с детето не е вече между нас и много малко от вината е на шофьора,за 3 до 10 да не говорим.


            Преди да скочи някой- големия ми син е при баба си там при вас,притичква като партизанин и това ми е едно от най-големите притеснения,просто не е свикнало детето да е мишена.Това по вьпроса за шофьорите,видя ли го на червено да пресича...........и баба му.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #51
              От: Произшествия с пешеходци

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Гледам в темата се мъчите да вмените вина на пешеходците. Не съм им адвокат, не съм и пешеходец, аз до кенефа ходя с колата, но сте забравили едно основно нещо:
              Естествения начин за придвижване на хората е ПЕШ!
              Който го мързи, и има кола-да си я кара, ама да не забравя, че ходенето е по-нормалният вид придвижване. И шофьорът имайки начин за по-бързо, по-лесно, по-комфортно и по-по-най придвижване от т.А до т.Б не е хванал Бога за рога. И е длъжен да се грижи за оцеляването и невреденето на другите простосмъртни които (ауу, простаци) се движат със собствените си крака.
              Другото е от лукавия. И не, не е клише, а истина!
              Вина в отделните случаи имат и двуноги, и дву-, и четириколесни. Простаци също дал господ сред всички категории.
              Ама ела все пак да ги видиш в София, пък после ми кажи как да наречеш създание, което 5 пари не дава за собствения си живот, че понякога и за живота на детето си???

              Ела да ги видиш как пресичат по диагонал на оживено кръстовище, на което изобщо не е предвидена възможност да минават пешеходци! Погледай ги как се шмугат през дупките, които са си направили в телените огради на трамвайните линии по Ботевградско шосе и Ситняково, поради което възникват внезапно на места, където пешеходци изобщо не трябва да има!

              А за пазене - пазим ги. Хич да не е за друго, ами заради инстинкта за самосъхранение. Някак кофти ще е да си съсипеш живота заради малоумен самоубиец ...
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 18-06-12, 23:53.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #52
                От: Произшествия с пешеходци

                Коле,с такова отношение към пешеходците вече 31 години ги газя и мачкам по пътища и кръстовищаСега сериозно-обикновено водачите са най-правилни "пешеходци",когато са пеша.И защо ли(риторичен въпрос)
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #53
                  От: Произшествия с пешеходци

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Вина в отделните случаи имат и двуноги, и дву-, и четириколесни. Простаци също дал господ сред всички категории.
                  Ама ела все пак да ги видиш в София, пък после ми кажи как да наречеш създание, което 5 пари не дава за собствения си живот, че понякога и за живота на детето си???

                  Ела да ги видиш как пресичат по диагонал на оживено кръстовище, на което изобщо не е предвидена възможност да минават пешеходци! Погледай ги как се шмугат през дупките, които са си направили в телените огради на трамвайните линии по Ботевградско шосе и Ситняково, поради което възникват внезапно на места, където пешеходци изобщо не трябва да има!

                  А за пазене - пазим ги. Хич да не е за друго, ами заради инстинкта за самосъхранение. Някак кофти ще е да си съсипеш живота заради малоумен самоубиец ...
                  Подкрепям с две ръце. По цял ден съм из столицата и имам чувството, че много малоумен народ се е навъдил измежду пешеходците.
                  И другото е вярно. Като съм шофьор, мога да пресеча безопасно и като пешеходец, без да преча на движението, дори и да не е според всички писани закони. Ама това е, защото знам какво да гледам и как да разсъждавам. Бабичката 30-ти набор, нито чува, нито вижда, нито помни коя година е, нито къде е тръгнала, и дали са измислили автомобилите или още се движим с каруци... К'ва глоба ще и вземеш на нея?! Тя си щъка до Княжево за водица, до Халите да се види с наборите... и все бърза, че друг трамвай/автобус може и да не дойде, а тя гони стотака и нЕма време да си ходи до вкъщи. Ама на такива простено, въпреки че и заради тях се лежи... Но на млада майка(родител) да си учи детето да тича след транспорта и да пресича където види, не трябва да се прощава
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #54
                    От: Произшествия с пешеходци

                    Гледай пак клипа,аз една бабичка не видях.Всяко правило си има изключения,но принципно говорим за здрави и прави хора.Аз като бях с патериците и като шофьор и като пешеходец ми беше лесно.

                    Дават ти едно дето го закачаш на огледалото вьтре в колата,показва,че временно си инвалид,на мен ми беше гипсиран леко десния крак и трябваше да стои изпьнат.Е хванаха ме с превишена скорост ма това е друга тема,изпьвах го и тогава.Та закачаш го това и имам право да спирам за неограничено веме на места които принципно са предвидени да се ползват в рамките на няколко минути.Спирам,закачам,трьшкам вратата и айде газ с патериците.Няма нужда да се натискам,те сами си спират като те видят 4Х4.Няма кой да ти свирне,няма кой да спре на под 2 метра от мен / обсега на патериците,взема да залитна и да му строша фара......../няма кой да се напьне,че куцаш бавно,а на него му светнало зелено от 2 секунди вече.Няма щото на знака е написано - СТОП,по закон,аз сьм с предимство и сьм си почнал пресичането на зелено,а кога ще си го завьрша си е мой проблем,а не твой.

                    Тук говорим за теленца,телета и бикове,за вьзрасни или бременни или сакати дума да няма,там си е друга приказка.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #55
                      От: Произшествия с пешеходци

                      Не го бях видял клипа. Но като цяло, аз не съм толкова за буквалното спазване на закона от пешеходците. Аз съм за това, да мислят като се движат. Проста двигателна култура, плюс толерантност към останалите. И хич не е трудно и на другите не се пречи... За глобите съм скептичен–толкова много народ са си постоянно из пътните платна– А да не отварям въпроса за чистачките и просяците...., че докато не ги махнат, не виждам с какви очи ще пишат глобите на останалите. На мен лично, с нищо не ми пречи, че някакъв спортен младеж или девойка, е пресякъл на червено на 100 метра пред мен, след като се е съобразил, че няма никаква опасност за него. Обаче ми пречи чистачката, която си мете улицата без въобще да обръща внимание на движението, както и просяците и миячи на стъкла, които почват да щъкат между три-четири ленти, баш когато светофара пусне движението. Пречи ми колоездача, който уж се движи в моята посока, най-вдясно на платното(както пише в дебелите книги), пък вземе, че реши да свие на пешеходната пътека пред мен да пресича, без дори да се огледа. Пречат ми малоумниците, които си гонят някакъв транспорт, все едно че е въпрос на живот и смърт, хвърлят се пред трафика с обезумели погледи вперени в заветната цел... А голямата част от транспорта е на интервал от 7-8 минути, като има такива и на 3-5...В най-лошите случаи са 20, ама дали пък тези 20 минути си струват да си загинеш блъснат от кола по твоя собствена вина?!
                      За тая женица, Бог да я прости, загиналата на магистралата, не знам какво точно да мисля. В тъмното, с дете-бебе... А уж от нормално семейство... И к'во ще да е движението и пътя, пак би трябвало да може да се опази ако е наред с главата... Ако не е, шофьорът няма вина. Не вярвам, да я е гонил нарочно да я сгази, а по-вероятно е обратното.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #56
                        От: Произшествия с пешеходци

                        Няма как да се отсява кой как да пресича,или е едно за всички или всички през просото.Аз искам сина ми да научи,че се пресича на зелено след като се е огледал,искам да кове на червено пьк като си поеме живота в рьцете ако ще с вьрзани очи да тичка срещу бьрзия влак,тогава вече е всеки с акьла си.

                        Това как да му го набия като всяко теле си пресича как си иска,а тьпата кука / знаете за кой вид говоря,нека не я почваме и тая тема / си седи с телешки поглед и си мисли Ма кво па толко,голяма работа........все едно тая голяма работа аз трябва да му я свьрша.

                        Ще отместим темата ма от там се почва,днес пресича,утре пали цигарааааааааа,след това паркира като арабска камила в пустиня,мята си боклуците през прозореца...........
                        Аз да питам вьзпитаните Германци примерно като са толкова вьзпитани колко им е глобата за неправилно паркиране или хвьрлен фас или волско пресичане или без колан или......?Щото на клипа една от колите си спря на поне метьр след стоп линията и мина метьр.Що не спра аз така,има да хьлцам после 3 дни.

                        Вьзпитан,да с глоби по хилядарка всяка и става.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #57
                          От: Произшествия с пешеходци

                          Още в началото на клипа има куп нарушения- полисмените са спрели колата върху тротоара (няма 1.20м) на 3м от пътеката и кръстовището и на 0 м от отбивката за къщичката. На 3 метра преди отбивката- червената кола е спряла в посока обратна на движението, За тяхно величество ПЕШЕХОДЦИТЕ, просто нямам думи.
                          Та малко в страни от темата- една такава група полицаи, обикалящи по светофарите и около подлезите в София и другите градове, би оправила бюджета на България още в края на 1-вото тримесечие. :-) :-) :-)

                          А при братя чехи протекция за неправило паркиране няма:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:policie_sobe.jpg
Прегледи:1
Размер:38.9 КБ
ID:5384447
                          Прикачени файлове
                          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                          Коментар


                          • #58
                            От: Произшествия с пешеходци

                            [QUOTE=cecoa1;1876431]Но като цяло, аз не съм толкова за буквалното спазване на закона от пешеходците. Аз съм за това, да мислят като се движат. Проста двигателна култура, плюс толерантност към останалите. [QUOTE]
                            Пешеходеца е част от уравнението за безопасно движение. Не може да бъде докрай решено, докато не се обръща внимание на самоубийците посочени от Цецо.
                            Последно редактирано от dedoKoko; 19-06-12, 09:55.
                            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                            Коментар


                            • #59
                              От: Произшествия с пешеходци

                              dadokoko, клипът е сръбски. Имат право полицаите да спират, където си искат, когато са по служба. А пешеходците тук имат и допълнителни ограничения, като ползване на мобилен телефон при пресичане и ползване на слушални на двете уши. И двете забрани имат смисъл, според мен, въпреки че по мои наблюдения, за тях не наказват(глобата пак е 50 евро).
                              За бабите: те са най-отраканите пешеходци. И отлично знаят, че винаги ти си виновен. Случай от преди... много години. Привечер(на фарове сме). Една баба пресича диагонално 3 ленти. Пешеходна пътека там няма. Върви едва-едва и аз я стигам и спирам на 3-4 метра зад нея. Тя обаче реши, че не иска в тази посока, а се обърна с гръб към мен и тръгна в лентата за ляв завой, в която чаках. Тук някъде търпението ми свърши и си послужих с клаксона(вярно - имах две допълнителни тромби...). Онази скочи като попарена-отлепи се поне 50 см от асфалта, да не повярваш! И какво мислите? Обърна се към мен и започна да крещи "Ти, да ме сгазиш ли искаш?! С колко караш?!" Аз вече бях избухнал в смях, както и всички, намиращи се на тролейбусната спирка пред магазина. Но едва удържах един приятел, който пътуваше с мен, да не слезе да се разправя.
                              Последно редактирано от Еmil; 19-06-12, 10:37.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X