Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Такива хич не ги и броя. Като се знам аз какъв "оптимизатор" ставам като карам колело, ...

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Такива хич не ги и броя. Като се знам аз какъв "оптимизатор" ставам като карам колело, ...
      Велоталибани... Имах случка едно време, ама нямах още камера. Карам си кротко "Пасатора", подавам мигач и тръгвам да завивам надясно, а един велоталибан се засилва и ми се навира от дясната страна и ми тропа по покрива на "Пасатора" да спра, видиш ли, че той да си продължи направо. Сакън да не му мина като черна котка път. Верно, че "Ryakata Rated Пасаторът" е черен, ама...
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Повечето колоездачи са в пълно неведение за мигачите като функция. То не че в София имат много от какво да си изградят и условен рефлекс де.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          В Германия колоездачите се пропускат когато завиваш на дясно. Не знам дали го пише но на практика е така. Но и насила не се завират де... ако не си им оставил достатъчно място...Иначе мигача си е мигач, но гледаш в дясното огледало и чакаш да мине колоездача. Е, препоръчително е да има и маркировка за велосипедисти, но и без нея пак така.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Повечето колоездачи са в пълно неведение за мигачите като функция. То не че в София имат много от какво да си изградят и условен рефлекс де.
            Надвиха си на масрафа и почнаха да живеят здравословно. Както със ските, сърфа и квот се сетиш.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              В Германия колоездачите се пропускат когато завиваш на дясно. Не знам дали го пише но на практика е така. Но и насила не се завират де... ако не си им оставил достатъчно място...Иначе мигача си е мигач, но гледаш в дясното огледало и чакаш да мине колоездача. Е, препоръчително е да има и маркировка за велосипедисти, но и без нея пак така.
              Е то винаги е било така, и не само там. Ма поне го бутат/ха по пеш. пътеки, а не тръгваха с летящ старт като тук.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Е то винаги е било така, и не само там. Ма поне го бутат/ха по пеш. пътеки, а не тръгваха с летящ старт като тук.
                Не ги бутат, карат си ги. Най-вдясно по платното или пак там, но в маркирани алеи. Не можеш да го изпревариш и да завиещ на дясно пред него, ако няма достатъчно разстояние за да не го караш да спира. Или да се движите с еднаква скорост, на малко разстояние и да завиеш пред него на дясно засичайки го. И разни други цял куп различни пътни ситуации при които колоездача да е за направо а автомобилите завиващи на дясно да трябва да го чакат за да не го карат той да спира.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Надвиха си на масрафа и почнаха да живеят здравословно. Както със ските, сърфа и квот се сетиш.
                  И над кой масраф си надвиха, като от доста над 10 години колелата струват 2-3 резервоара гориво?

                  Преди време и аз се пробвах, ама включително и по думи на доктори ако нямаш маршрут от който поне 80% да е далеч от натоварени пътища, здравословното придобива кавички. Познат даже имаше проблеми по случая, които отшумяха като престана.

                  Като започнат да мият улиците по веднъж месечно вместо веднъж годишно, и пратят всичкия скрап по улиците където му е мястото, може и да е здравословно. В момента и по средата на отпускарския сезон и въпреки че до работата ми е 4 километра, просто не става.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Преди време и аз се пробвах, ама включително и по думи на доктори ако нямаш маршрут от който поне 80% да е далеч от натоварени пътища, здравословното придобива кавички. Познат даже имаше проблеми по случая, които отшумяха като престана.
                    Като започнат да мият улиците по веднъж месечно вместо веднъж годишно, и пратят всичкия скрап по улиците където му е мястото, може и да е здравословно. В момента и по средата на отпускарския сезон и въпреки че до работата ми е 4 километра, просто не става.
                    Е отговаряш си, ма пак питаш.
                    п.п.то и джип става за центъра, в планината и на язовира можеш да пушиш на чист въздух- там пък е за другите.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Не ги бутат, карат си ги. Най-вдясно по платното или пак там, но в маркирани алеи. Не можеш да го изпревариш и да завиещ на дясно пред него, ако няма достатъчно разстояние за да не го караш да спира. Или да се движите с еднаква скорост, на малко разстояние и да завиеш пред него на дясно засичайки го. И разни други цял куп различни пътни ситуации при които колоездача да е за направо а автомобилите завиващи на дясно да трябва да го чакат за да не го карат той да спира.
                      Той как слиза/излиза от велопътеката на пешеходната пътека- карате успоредно и той решава да завие на ляво по пеш. пътека?
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Нямаме изградена култура за велосипедно движение. То каква ли вече имаме...? В Италия гледах дори в едно малко градче като Тревизо, как почти няма място без велоалеи и всичко е така направено че почти няма шанс за инциденти. Това тук, дето стесниха едни булеварди, за импровизация на тая тема, си е чиста проба усвояване на средства.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Той как слиза/излиза от велопътеката на пешеходната пътека- карате успоредно и той решава да завие на ляво по пеш. пътека?
                          Доколкото разбирам, изобщо не става въпрос за излизане от велоалеята и минаване по пешеходна пътека (на такава, колоездачът категорично трябва да слезе и да бута, като съответно се движи според светофара за пешеходците). Когато велосипедистът е на велоалея (която резонно е вдясно) - го пропускат при десен завой. Честно казано, не знам как стои въпросът тук според закона, то изобщо не съм сигурен дали ЗДвП разглежда велоалеите (доколкото такива тук започнаха да се появяват съвсем напоследък). До вариантите на закона до които съм в час - колелото (когато е "яхнато") е ППС със всички произтичащи от това положения.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            ...Когато велосипедистът е на велоалея...
                            Или на велосипедна лента.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Демек - искаш да кажеш, че са различни неща, или ме поправяш за правилната формулировка?
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Да де, но той се движи по велоалеята успоредно с теб, с твоята и по-висока скорост, скача,прави лява чупка (което за колоездач не е трудно) и продължава с велосипеда по пеш. пътека. Нямаш много шанс да спреш без съприкосновение.
                                п.п. от всички страни съм и псувам всички, но си има стари теми ,,да вардим колоездачи, мотористи, напоследък,псетии и све що мърда".
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X