Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    От "Славейков" по "Витошка"... такъв казус няма.
    Какъв "казус няма"?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Две или повече ленти, обикновено разделени с непрекъсната/ти линии, по които предварително е указана посоката за движение в следващото кръстовище. Престрояването е крайно нежелателно (да не кажа забранено) и там изпреварването отдясно е разрешено. Обяснявам смислово, без да претендирам за точност. Точно ти, май го знаеш Закона повече от мен.
      А, да! Има го и във варианта с две прекъснати линии, но на практика в БГ не съм го срещал.
      Разбрах те, но:
      Табелата за лентите в кръстовището е в началото на зоната за престрояване. Т.е. от табелата започва прекъсната линия (която е различна от досегашната) и след това започват непрекъснатите линии (или по-точно зоната за изчакване).
      В кръстовища няма двойна прекъсната линия.

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Какъв "казус няма"?
        Тоя, дето си го нарисувал на картинките.

        Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
        Разбрах те, но:
        Табелата за лентите в кръстовището е в началото на зоната за престрояване. Т.е. от табелата започва прекъсната линия (която е различна от досегашната) и след това започват непрекъснатите линии (или по-точно зоната за изчакване).
        В кръстовища няма двойна прекъсната линия.
        След табелата изпреварването отдясно е разрешено. Прочети внимателно какво съм писал. Не съм редактирал поста, само добавих за двете прекъснати линии. Естествено, че в самото кръстовище непрекъснати линии няма. Прекъснатите се появиха преди няколко години, непонятно за мен, защо.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Тоя, дето си го нарисувал на картинките.
          Нали съм пуснал и клипче? Понеже доскоро карах без камера, нямам мат`рял, но като събера, ще покажа и някое ПТП от там, със сигурност стават ежедневно. Има фенове и на двата способа измежду идващите насреща, а те са много повече от движещите се в моята посока. Единственият начин да не се блъснеш с тях е да се направиш, че си тръгнал направо, защото като те видят с включен ляв мигач, феновете на "способ 1" тръгват да си завиват пред тебе, а междувременно фенове на "способ 2" ти излизат отляво.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Виж, ежедневно се опитвам да налагам способ 1 като правилен на "Гладстон" и "Руски". По 7-8 пъти на ден, понеже офисът ми е близо. Ако нещо съм в грешка, сега е моментът да ми кажете. Логиката ми е, че по способ 2, двете завиващи наляво колони ще се самозадръстят... охххх тия работи се обясняват на маса с подходящи спомагателни средства (питиета).
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Пак да си кажа - картинката е грешна.Това са две кръстовища. Завива се на първото наляво. На следващото е направо. И на него Гагич минава на червено.
              Щом между двете посоки има място за изчакване на поне две коли, смятай, че са две отделни кръстовища.
              Знаците на кръстовищата са грешни. Или по-точно непълни.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Виж, ежедневно се опитвам да налагам способ 1 като правилен на "Гладстон" и "Руски". По 7-8 пъти на ден, понеже офисът ми е близо. Ако нещо съм в грешка, сега е моментът да ми кажете. Логиката ми е, че по способ 2, двете завиващи наляво колони ще се самозадръстят... охххх тия работи се обясняват на маса с подходящи спомагателни средства (питиета).
                ..естествено, че това е единствения правилен начин.

                Щото на времето, като учехме!!!! правилника и закона, се учеше и за потенциални конфликтни точки, примерно..
                Според другия вариант при елементарен завой тия конфликтни точки са два пъти повече.

                Точно същото кръстовище визирам.

                Кога ще ударим по едно спомагателно средство с тебе?

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  А ако имаше разделителна ивица от бетон , пак ли щяхме да се питаме тези неща ?
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    При кръстовища с "остров" бетонен, очертан, саксиен, с овошки, с храсти и т.н. случаят е друг. В случая на Боголюб- трамвайна линия, ако си спомням правилно, с непрекъснати линии около нея.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Тъй де, ако завиеш преди, травмайната линия , навлизаш в насрещното.
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        За многоредово движение попита някой...по принцип.
                        По памет- в населено място по път с повече от една лента за движение в една посока, и с максимална скорост до 80км/ч, на водачите е разрешено да се движат в най-удобната за тях лента. Те това е многоредово движение и при него имаме само престрояване, няма изпреварване като понятие.

                        По случая на Гагич, обяснението че са две отделни кръстовища, е най-кратко, ясно и точно.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          За многоредово движение попита някой...по принцип.
                          По памет- в населено място по път с повече от една лента за движение в една посока, и с максимална скорост до 80км/ч, на водачите е разрешено да се движат в най-удобната за тях лента. Те това е многоредово движение и при него имаме само престрояване, няма изпреварване като понятие.

                          По случая на Гагич, обяснението че са две отделни кръстовища, е най-кратко, ясно и точно.
                          Ще бъдеш подложен на унищожителна критика. Това просто не е вярно, но да го обяснят по- знаещите.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Многоредово движение означава автомобил да може да бъде изпреварван и отдясно, ако законът го позволява. Т.е. в България при разрешена скорост под 80 km/h.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Ще бъдеш подложен на унищожителна критика...
                              Ей, без заяждане не е интересно вЕрно.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Ще бъдеш подложен на унищожителна критика. Това просто не е вярно, но да го обяснят по- знаещите.
                                Чак пък да не е... Ама не ми се търси сега баш "члена"
                                Но съм сигурен и че се казва изрично, че вАжи за населено място. И никъде не става дума изрично за изпреварвания, нито от ляво нито от дясно. А съм чел различни редакции на закона и правилника като прочетна книга няколко пъти, та съм доста сигурен в твърденията си.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X