Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    .....п.п. и аборигенът (В1209КТ) на 23 сек. как се совна пред теб... .
    В случая не мога да го виня - автомобила не си е променял скоростта (осезаемо)...
    На камерата не се усеща, но причината за това, че се 'совна' бе аварийното ми спиране заради насрещния автомобил...
    Затова на камерата изглежда, като че ли той е ускорил, а дефакто дори леко намалява, заради по-бавно движещите се автомобили пред него (вижда се как се вмъквам на малка дистанция зад него, защото отзад ни настигаше изпреварения бус)...
    П.С. разгледах високоскоростните логове (4/сек), които в конкретния случай не са много достоверни заради това, че точно в участъка е загубил някои сателити...
    Според логовете е възможно и аз да съм нарушил скоростния режим - преди случката логовете показват, че скоростта скача до 76км/ч, и намалява рязко до 34км/ч... Но както казах - цифрите не са 100% достоверни - може да е изкривен/отразен сигнал от сателит....
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Е, чак скорости в една сравнително еднородна среда не съм гледал, но ако е имало спирка и автобусът е тръгнал директно по европейски- с мигач, е ти джип срещу теб. А са си и малко късички дистанциите, добре, че и сняг не вали там, да затиска маркировката.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Спирка има, ама е чак на кръстовището, което е 150 метра преди мястото на изпреварване... То се вижда, че и автобуса се движи с нормална скорост..
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          ...аборигенът (В1209КТ) на 23 сек. как се совна пред теб... .
          "Аборигенът" си кара в лентата и не нарушава никакви правила.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Не бе. Нали баш това разправям - камиона дава ляв мигач и си кара където иска. През това време тоя отзад знае че няма работа да изпреварва. В момента в който камиона даде десен мигач значи вече е безопасно за изпреварване. Това си беше общоприета практика, поне едно време.
            Е един такъв красавец на времето едва на ме вкара в челно ПТП... На правата преди Самоков, влекач с ремарке тип самосвал.. настигам го аз лека-полека и он по едно време пуска десен мигач,, викам си "бре имало и колегиални шофьори"... ритам две предавки надолу и навъртам масура. Подавам се за да си започна маневрата и гледам срещу мен два фара и черно петно.. как се прибрах без да се залепя на ваденка за тоя отсреща или ремаркето на камиона и аз не знам.
            Та хубавецът с камиона след още 100-200 метра на десен мигач спря на една от отбивките ( май някаква чешма имаше там ). Та от тогава доверие на чужди знаци и преценки - йок!

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
              ... он по едно време пуска десен мигач,, викам си "бре имало и колегиални шофьори"......
              Неправилно тълкуваш мигачите и в случая не виждам какво е виновен шофьора на камиона - той е пуснал десен мигач и е завил (отбил) надясно
              Мигача означава намерение или започване на маневра на завиване в дадената посока...
              Като страничен ефект левия мигач 'блокира' изпреварването, защото автомобила се изнася или има намерение да се изнесе вляво...
              А да се разчита на чужда преценка е напълно неправилно - ТИ носиш отговорността, затова преценката трябва да е лично твоя...
              Случвало ми се е да ми подават десен мигач - подавам се, и ако нямам достатъчна видимост - отказвам, точно защото няма как да си сигурен какво е намерението на шофьора отпред.
              И да, понякога много рядко разчитам на чужда преценка - ако се двоумя дали ще ми стигне мястото за изпреварване или не, шофьора на камиона да ми махне, че от неговата гледна точка всичко изглежда ОК (а той обикновено вижда много по-добре и надалеч поради повдигнатата му позиция)...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                номерът беше че тази отсечка я знам като петте си пръста... знам и къде е следващата отбивка.. но нямаше как да знам, че този ще пусне мигач половин километър предварително.. айде поне да беше чукнал спирачките да загатне, че има някакви намерения да спира - ок.. ама..ениуей де, това мо е обеца сега

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Айде малко освежаване на темата
                  Странни маневри на еднопосочно платно на 'транзитен булевард'...
                  И доста рисково навлизане в насрещното платно в завой (в този завой съм спирал заради ТИР в моето платно )
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Айде малко освежаване на темата
                    Странни маневри на еднопосочно платно на 'транзитен булевард'...
                    И доста рисково навлизане в насрещното платно в завой (в този завой съм спирал заради ТИР в моето платно )
                    Както казва Ясен: "Видеото е частно. Направи го държавно".
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      У миг изгореха мин. двама.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Е, чак скорости в една сравнително еднородна среда не съм гледал, но ако е имало спирка и автобусът е тръгнал директно по европейски- с мигач, е ти джип срещу теб. А са си и малко късички дистанциите, добре, че и сняг не вали там, да затиска маркировката.
                        Защо не се вижда номера на тоя дето изяде завоя?
                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Айде малко освежаване на темата
                        Странни маневри на еднопосочно платно на 'транзитен булевард'...
                        И доста рисково навлизане в насрещното платно в завой (в този завой съм спирал заради ТИР в моето платно )
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Защо не се вижда номера на тоя дето изяде завоя?
                          И на мен ми направи впечатление... Навярно комбинация между мръсно стъкло, напечена матрица и прекодирането на youtube...
                          В 'оригинала' номера май може да се прочете при преглед кадър по кадър, но трудно (видях, че е варненец )
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Слагат едни планки или фолия и на някои камери не се вижда
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Понеже се занимавам с такива работи,случая не е такъв.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Понеже се занимавам с такива работи,случая не е такъв.
                                Не е такъв.. В случая според мен е комбинация от причини.
                                И от компресиране в самата камера - прави ми впечатление, че при ярко слънце започва да 'замазва' бързодвижещите се обекти... Навярно трябва да променя компенсацията денем (има дневна и нощна компенсация)...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X