Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    В градски условия("населено място", според буквата на закона) на път с две и повече ленти за движение в една посока, понятието "изпреварване" не съществува. Има само престрояване, което си се прави според определени правила. Лично аз катастрофирах, докато карах в най-дясна лента и ме засякоха от съседната(при общо три ленти в посоката), познайте дали някой го изкара "изпреварване" от дясно?! Никой, освен журналистите, на които аз лично не мога да се сърдя - в тяхната некомпетентност се убеждавам ежедневно и вече нищо не може да ме учуди.

    За действията на добра воля - не трябва да се бърка обикновената колегиалност, с обикновената глупост.

    @Спиди, системата не се променя само с искане, а и с можене. Т.е. тя и сега не е лоша, но не е единствения фактор, трябва да се промени и инфраструктурата и манталитета на хората. И това се случва, но бавно, и протестите не помагат много(по-скоро може да се протестира заради неадекватни промени в системата).
    Клипа мога да го коментирам, но само с някой, който е работил поне една-две години на натоварена линия. Или поне минава всеки ден през въпросното кръстовище.

    Темата се поизмести върху конкретен казус, който за мен е много показателен, за масовата некомпетентност. Въпроса го има в листовките и отговора е еднозначен. В този контекст, преди дискутирахме ползата от евентуални проверовъчни изпити на определено време и масово коментарите бяха против тях... Сега май, коментар в такъв аспект не е необходим. Почти ежедневно когато съм на работа, спират разни ербап-бабаити да ми тълкуват правилата за движение, без всъщност да ги знаят. Последното е и причината да се паля толкова по въпроса с некомпетентността.

    ПП: Погледнах напред в темата, дискутирали сме го преди около година и нещо, и съм се включил в дискусията именно с коментар на разисквания сега казус. Коментирали сме го и тогава.
    Последно редактирано от cecoa1; 09-01-14, 17:48.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      В градски условия("населено място", според буквата на закона) на път с две и повече ленти за движение в една посока, понятието "изпреварване" не съществува. Има само престрояване, което си се прави според определени правила...
      Точно така! По-точно - многоредово движение.

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        В същност, в случая спорът за карането в лявата лента тръгна още на 02.01.2014 от едно клипче, заснето на споменатия софийски булевард, а после работата отиде на спор "по принцип", с цитиране на закон и правилник
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Днес един "дипломат" за 300м направи 3 нарушения:
          - първо ме засече пред БНБ;
          - после не даде мигач за завой надясно;
          - при пешеходци не спря на пешеходната пътека...



          След това не даде ляв мигач зад централна поща и след това паркира на самото кръстовище, задръствайки движението...Но без да искам изтрих тази част на записа.
          Минах покрай него, спрях и се опитах да му обясня спокойно някои неща... Голям, червендалест и рус...приличаше на руснак, не на индиец(31 е на Индия). Вероятно беше българин... от село.
          Mitsubishi L200 DobbleCab

          KTM XC 450 RW 2009
          KTM 350 SX 2011

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Също днес, спусках от новото кръгово на шосето за Бистрица към центъра.
            Обърнете внимание на знака, след който белият бус направи ляв завой. Даде мигач и го очаквах, но зад мен един пасат "изсвири" с гумите...
            Mitsubishi L200 DobbleCab

            KTM XC 450 RW 2009
            KTM 350 SX 2011

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Снощи, в 01:22 часа след полунощ, едно пежо ме изненада отдясно - от бул. "Евлоги и Христо Георгиеви" навлезе на червен светофар на Орлов мост...

              Mitsubishi L200 DobbleCab

              KTM XC 450 RW 2009
              KTM 350 SX 2011

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
                Снощи, в 01:22 часа след полунощ, едно пежо ме изненада отдясно - от бул. "Евлоги и Христо Георгиеви" навлезе на червен светофар на Орлов мост...
                Там е бъкано с камери, вероятно ще го изненадат с електронен фиш.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Там е бъкано с камери, вероятно ще го изненадат с електронен фиш.
                  Би трябвало и двамата да имат - с 88 км/ч и мен всичко ще ме изненадва.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Камерата за превишена скорост е малко по-назад, а в началото на клипа скоростта на снимащия е около 65км/ч. Предполагам, камерата снима с нек'ъв толеранс от барем 10-15км/ч над ограничението, и вероятно снимащия клипа е бил под тази скорост минавайки покрай нея. После гони светофара и ускорява до 80 и нещо, едва ли са го снимали за фиш. А този с Пежото не идва от Евлоги, а от Иван-Асен... Те там е малко интересно включването, че светофара му свети зелено и на него в локалното.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      А този с Пежото не идва от Евлоги, а от Иван-Асен... Те там е малко интересно включването, че светофара му свети зелено и на него в локалното.
                      Свети, ама е забранен левият завой. По едно време започнаха да ми пристигат десетки честитки "Явете се в КАТ. Носете талон и ГО на лек автомобил с рег.№ ....." и то по времето, когато взимаха книжка за превишена скорост Понеже не карах аз тази кола - пращам човека. Първият път той вика "Споко, оправих се. Намерих един познат, там 50 лв. и т.н." Да, ама честитките идват пак и пак, и пак... Накрая на човека му писна "да урежда", отиде и "се предаде". Оказа се, че колкото пъти минел по "Иван-Асен ІІ" и се включел в движението по посочения в клипа начин, толкова пъти "Щрак !" + фиш за 10 ли 15 лв., общо стотина лева. Поуката: по-добре "се предай" на КАТ своевременно, а не търси "уреждане". Ще ти излезне по-евтино
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        ...Те там е малко интересно включването, че светофара му свети зелено и на него в локалното.
                        Е кое му е интересното? Може само направо в локала да продължи.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          ........ а от Иван-Асен... Те там е малко интересно включването, че светофара му свети зелено и на него в локалното.
                          Но няма ляв завой...
                          B+

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Ей, признавам си, че почти никога не ми се е налагало да минавам и да се включвам от там, а и не помня има или няма знак забраняващ левия завой(доколкото видях от снимките в Гугъл мапс, няма, но май е скрит заради ремонт). Но пък нали карам често автобус 280, та чакам на въпросното кръстовище по 5-6 пъти на ден, и ежедневно виждам коли които правят тази маневра съвсем уверено. Т.е. не баш тази, а навлизат в кръстовището и чакат да светне зелено за направо по Канала и тогава тръгват. Дори обикновенно се налага да им подсвирквам, защото не виждат светофара.

                            ПП: Явно, както казва Гагич, тази маневра там ще се окаже... "платена".
                            Последно редактирано от cecoa1; 19-01-14, 18:32.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Ей, признавам си, че почти никога не ми се е налагало да минавам и да се включвам от там, а и не помня има или няма знак забраняващ левия завой(доколкото видях от снимките в Гугъл мапс, няма). Но пък нали карам често автобус 280, та чакам на въпросното кръстовище по 5-6 пъти на ден, и ежедневно виждам коли които правят тази маневра съвсем уверено. Т.е. не баш тази, а навлизат в кръстовището и чакат да светне зелено за направо по Канала и тогава тръгват. Дори обикновенно се налага да им подсвирквам, защото не виждат светофара.
                              Знак има и винаги е имало. Сега погледнах в google earth - покрит е знака поради ремонта на локалното.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
                                Снощи......
                                Върна ме 100 години назад. Орлов мост е със седем ленти, а как го научих....през далечната 1986 (пак по това време, а и валеше) такси ми отне предимство, не ме видял (според обясненията му), а аз за последно видях на километража си 120........явно винаги ще се раждат ненормалници
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X