Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Миналата седмица отворих малко навътре шофьорската врата на едно Ауди А4 с една крива и грозна румънска леля зад нея. Излезе без да се огледа от бензиностанцията на Шел, в локалното преди Джъмбо на Ботевградко шосе и буквално се вряза в бронята ми.
    Излезе и започна да крещи на ромунещи. За мой късмет на бензиностанцията имаше и патрулка. Когато милиционерите дойдоха, започна да вика и на тях и да ръкомаха...
    Спаси я това, че карах с не повече от 25км/ч. Ако се движех по-бързо, сигурно щях да питам как се маха Ауди, намотано около преден мост на ТЛК60..
    Последва малко писмена дейност, полицаите питаха дали имам някакви претенциЙ и ме пуснаха да си прибера хлапето от градина. (Щети нямам).
    Тези дни из братска Византия, беше пълно мамалигари и екссъветски регистрациЙ. Преобладаващи ППС - Q7, ML и Х6.. Изключително арогантни! И едните и другите.
    Нашенците общо-взето се движеха по правилата.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Миналата седмица отворих малко навътре шофьорската врата на едно Ауди А4 с една крива и грозна румънска леля зад нея. Излезе без да се огледа от бензиностанцията на Шел, в локалното преди Джъмбо на Ботевградко шосе и буквално се вряза в бронята ми.
      Излезе и започна да крещи на ромунещи. За мой късмет на бензиностанцията имаше и патрулка. Когато милиционерите дойдоха, започна да вика и на тях и да ръкомаха...
      Спаси я това, че карах с не повече от 25км/ч. Ако се движех по-бързо, сигурно щях да питам как се маха Ауди, намотано около преден мост на ТЛК60..
      Последва малко писмена дейност, полицаите питаха дали имам някакви претенциЙ и ме пуснаха да си прибера хлапето от градина. (Щети нямам).
      Тези дни из братска Византия, беше пълно мамалигари и екссъветски регистрациЙ. Преобладаващи ППС - Q7, ML и Х6.. Изключително арогантни! И едните и другите.
      Нашенците общо-взето се движеха по правилата.

      В тази връзка, Е тва е от една друга тема:

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Така де, ма пожелателно явно не става,
      а явно нЕма и далавера щото глобите са куци.

      Когато и да съм пътувал към Сърбия, като подмина печатницата за пари при оклонението за Сливница, през няколко автомобила с чужда регистрация и специфични муцуни вътре, се изхърлят секви опаковки, а в отсечката след Драгоман, и колкото по-близо до до ГКПП-то, почти от всяка втора кола.
      Загледайте се, нещо страшно е !

      За Гърция съм забравил Кресненското дефиле, особено с мотор (в момента, а и скоро едва ли ще карам),
      щото е пълно с румънци с пари, които са си повервАли (тия пък са ми много интересна категория) и раздават газ на утрепия като безсмъртни, които също никой не санкционира.

      Това го коментирам редовно от години с приятели мотористи, а наскоро и със Скрапа.
      Има пример, че съм прав и от вчера, за съжаление.

      ...
      Като почнат да праскат глоби за всичко, тогава и нещата ще си дойдат на място.
      ...
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        В Закон за адвокатурата изрично си пише, че възнагражданието на адвоката може да бъде уговорено или като абсолютна сума и/или като "процент върху определен интерес с оглед изхода на делото".
        Значи са ми стари впечатленията.

        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
        ... ще пускам по-често регистратора, явно съм късметлия
        Ама ти спираш ли го?

        Коментар


        • Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Егати тъпака. И как така не спря?!

          Не знам за какво ще го съдиш освен за щетите и за това че бяга от ПТП, ама защо жената не спря и не се обади на полицията?
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Ясене,защо видеото в движение е кофти,като спряха е Ок.Че ютуб реже качество да,но в твоя случай май не е така
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
              Егати тъпака. И как така не спря?!
              Ами всъщност жена ми е била отпред и е търсила място за спиране такова че да не я ударят пак. В онзи участък не е тривиално. Юнакът разказал после че видял че му загрява колата и решил да спре първи, ама на мен леко ми изглежда че търси да изпревари и следващата кола.

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Ясене,защо видеото в движение е кофти,като спряха е Ок.Че ютуб реже качество да,но в твоя случай май не е така
              За съжаление и в оригиналния файл не е цвете, но в ютуб е станало мега зле. Причината е че така както е монтирана, камерата вибрира и цялата картина подскача от това. Всички видео компресии разчитат че при редуването на кадрите се променя малка част от картината, а подскачането на практика я сменя цялата. Алгоритъмът се опитва да вкара всеки път цял нов кадър в ограничения брой битове и става каквото става. За съжаление, опората на камерата не е съвсем домислена, та ще трябва да я мисля аз. На УАЗа примерно същия модел се държи другояче.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                При мен видеото си е наред. Тоест достатъчно наред. Виждат се само леки артефакти от вибрациите, но нито повече. Виж дали ти го плейва на HD.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Ако ползвате мозила през ХР (ако има значение по принцип за някого) тя не поддържа НД формат и изобщо високи резолюции през ютуб. Ползвайте хром в такъв случай за преглеждане на клипове в тубата.

                  Коментар


                  • Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Аз да попитам, какво и е толкова "златното" на ситуацията от юридическа гледна точка?
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Не знам, аз също се интересувам.

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                        Аз да попитам, какво и е толкова "златното" на ситуацията от юридическа гледна точка?
                        Гражданските имат задължителни високи лимити, като графата неимуществени вреди е по-големият таван( здраве, стрес, застрашен живот )

                        В случая има застрашен живот на досега станало ясно трима човека, като май е карала майката на две деца в колата ( + демострирана незаинтересованост към пострадалите )
                        Тия леки удари въобще не са за подценяване, защото ако си плътно към седалката, енергията ти е директно към гръбнак, прешлени и каквото ти се падне ( В лунапарк ударът е с много по-малка енергия и пак се случват изкълчвания и други сакатлъци) Коварното е, че не го чувстваш веднага. Та на доктор и там всичко за сметка на застраховките.
                        Оттук нататък са адвокатите. Някой беше описвал какво се случва в САЩ след лек удар в такси, скъсали са го от врънкане разни кантори да го представляват, е ние тука още го учим това.

                        пп
                        може дори да се разглежда като опит за убийство баси, защото тоя има къде да мине в дясно и да няма удар
                        Последно редактирано от DBRS; 26-09-16, 09:46.
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Абе удари от зад колкото щеш. Всеки може да се стресира, но не не знам някой да е забогатял от такава ситуация. Та кое е толкова странното - че имаме удар при изпреварване, че имаме камьон, че имаме деца или друго?


                          А това че съседите карат така, е заради родната милиция, която е крайно "сговорчива" с румънците. Винаги си носят евро.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Само една забележка - в селото скоростта беше между 67 и 73 км/ч според регистратора. Доста нарушение си е. По-интересното за мен е, че камиона даже не слезе поне веднъж до 50 км/ч. Всеки полицай, който го е видял да минава през селото и му поиска записа на тахографа може да направи шофьора на камиона "див и щастлив".

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Само да попитам тахографа може ли да бъде прочетен от всеки полицай?Или само ДАИ имат въпросното устройство?Саше, не се заяждам - интересно ми е.
                              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                              0887/осемпет 66 4осем

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                                А това че съседите карат така, е заради родната милиция, която е крайно "сговорчива" с румънците. Винаги си носят евро.
                                Истината е, че дори да не са толкова "сговорчиви", у нас няма ефективно приложимо санкционно превантивен метод на налагане, определяде и събиране на глоби. Едно актче, с което той си избърсва дупето на първия завой в храстите. Ако му смъкват номерата или му взимат книжката, докато не представи фиш за платената наложена глоба, няма да има някаква особена разлика.

                                Имам един роднина, покарва от време на време ТИР ове с турска регистрация. Няма камера, която да не е пробвал на колко км над ограничението снима. До сега нито една снимка не е пристигнала в Турция. Също и за някои европейски страни. Какво остава за санкцията, при която е на лице опорочаващия човешки фактор при констатирането й...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X