Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Вие не разбирате.
    Нарушение е когато другите пристъпват ограниченията. Когато го правим ние, това е "пичовизъм".
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      ИМХО тия дето карат с 50-60 по булевардите са за ***** или с 80 по магистралите
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Горещо препоръчвам на защитниците на тезата, че в града движението в лява лента при свободна дясна е нарушение, да си опреснят знанията на тема ЗДП:
        Чл. 15. (1) На пътя водачът на пътно превозно средство се движи възможно най-вдясно по платното за движение, а когато пътните ленти са очертани с пътна маркировка, използва най-дясната свободна лента.
        (2) Разпоредбите на ал. 1 не се прилагат и водачът на моторно превозно средство може да използва за движение най-удобната за него пътна лента в следните случаи:
        1. (отм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.);
        2. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) в населените места, на пътно платно с две и повече пътни ленти за движение в една посока, обозначени с пътна маркировка или пътен знак, по които е разрешено движението на пътни превозни средства със скорост не по-голяма от 80 кm/h;
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Добре де, защо толкова държите да задръствате лявата лента, особено когато на километър /и повече/ напред няма кръстовища, няма светофари... Явно единствено "защото имате право по закон" (демек напук на останалите)?
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            Добре де, защо толкова държите да задръствате лявата лента, особено когато на километър /и повече/ напред няма кръстовища, няма светофари... Явно единствено "защото имате право по закон" (демек напук на останалите)?
            Напук е единственото обяснение. Българина много си обича правата и държи непременно да си ги ползва . Също като пешеходните пътеки , но за това си има нарочна тема...
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              А вие защо сте решили, че правилата на магистралата важат и на градските улици???
              Като е свободна дясната какъв е проблема??? Караш си по нея с 80 и си свиркаш.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                Добре де, защо толкова държите да задръствате лявата лента, особено когато на километър /и повече/ напред няма кръстовища, няма светофари... Явно единствено "защото имате право по закон" (демек напук на останалите)?
                Защото в града потокът трябва да се разпредели в повече ленти за по-голяма пропускателна способност. Дано все някога се разбере това нещо, че във форума се пише за сто и двайсти път, че в населено място са малко по-различни правилата по този въпрос.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  mstef е писал:
                  Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                  А коректно ли е да карам с 90-100км/ч в лявата лента на Аспарухов мост и отзад няк'ва въшка да ми свети за да мръдна ? При налично място да мине в дясната лента и да ходи на майната си после... Разбира се много "обичам" такива идиоти и съвсем "коректно" застанах до кола караща с 60км/ч в дясната лента и в пакет си минахме моста...
                  Някак ми се струва доста некоректно да ме притесняваш (зарежи законите) когато карам с доста над ограничението. И то при налично място да минеш отдясно- ще нарушиш още един член от закона, много важно. Ще кажете- бързал е за някъде... Ами не- поне 6-7км. след моста карахме заедно, с нормално темпо и редовно бяхме в пакет по светофарите.
                  Наистина ли наричаш карането с 90-100 км/ч при разрешени 50 км/ч задръстване на лявата лента???
                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  Добре де, защо толкова държите да задръствате лявата лента, особено когато на километър /и повече/ напред няма кръстовища, няма светофари... Явно единствено "защото имате право по закон" (демек напук на останалите)?
                  Понеже виждам, че от написаното от mstef се опитваш да обобщаваш за всички, които твърдят, че карането в населено място в лявата лента е нормално и го правят винаги и задължително със или без причина, ще конкретизирам за себе си:
                  Аз не винаги карам в лявата лента - не ми е самоцел. Но наистина ми се случва често. Обикновено това е свързано с това в каква посока ще продължа след 1-2 кръстовища, дали в дясната лента има спирка без джоб, дали дясната лента изобщо е годна за каране - дупки, ровове и други подобни, какво превозвам в колата - например в момента имам натоварени стъкла на задната седалка и не мога да си позволя да карам през неравностите и липсващите канализационни решетки в дясната лента.
                  Не знам как е дясната лента на Аспаруховия мост - ако изобщо съм минавал по него, е било преди поне 20-30 години. Ако там настилката е като след бомбардировка, точно никога няма да се движа там па който ще джигит да ми светка отзад.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    ИМХО тия дето карат с 50-60 по булевардите са за ***** или с 80 по магистралите
                    Пробвай след Калотина, посока запад, ще се изненадаш, чак до Ламанша над 30% карат с 80-90 по магистралите.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      Пробвай след Калотина, посока запад, ще се изненадаш, чак до Ламанша над 30% карат с 80-90 по магистралите.
                      Не съм ходил никога Това 80-90 за камионите или за тракторите?
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        Горещо препоръчвам на защитниците на тезата, че в града движението в лява лента при свободна дясна е нарушение, да си опреснят знанията на тема ЗДП:
                        А какво бихте казали за следното (Правилник за прилагане на ЗДвП) :
                        Чл. 67. (1) Водачът на пътно превозно средство е длъжен да се движи възможно най-вдясно на платното за движение, а когато пътните ленти са очертани с пътна маркировка - да използва най-дясната свободна лента.
                        Като изключението е чл.69 (член 67, ал.1 не се спазва на обозначени места със знак Д1).
                        И като прибавим към това обикновена колегиалност на пътя, нещата придобиват съвсем друг оттенък...
                        Едно от глупавите неща по нашите пътища е умишленото пречене на по-бързия трафик...
                        Видя ли кола да ме застига - обикновено я пропускам при първа възможност - явно темпото и е по-високо от моето. Така нито колегата се изнервя, нито аз...
                        А моето темпо обикновено е доста високо (не съм изряден).. За щастие на Аспарухов мост са доста малко некоректните шофьори - обикновено се прибират в дясната лента по-бавно движещите се...
                        Последно редактирано от slowtraveler; 09-01-14, 11:57.
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители



                          Ето пример за колегиалност от страна на водачите в градския транспорт на София.
                          Веднага след десният завой има спирка между другото.

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            А какво бихте казали за следното (Правилник за прилагане на ЗДвП) :

                            Като изключението е чл.69 (член 67, ал.1 не се спазва на обозначени места със знак Д1).
                            И като прибавим към това обикновена колегиалност на пътя, нещата придобиват съвсем друг оттенък...
                            Едно от глупавите неща по нашите пътища е умишленото пречене на по-бързия трафик...
                            Видя ли кола да ме застига - обикновено я пропускам при първа възможност - явно темпото и е по-високо от моето. Така нито колегата се изнервя, нито аз...
                            А моето темпо обикновено е доста високо (не съм изряден).. За щастие на Аспарухов мост са доста малко некоректните шофьори - обикновено се прибират в дясната лента по-бавно движещите се...
                            И? Нещо не можах да разбера тезата ти.
                            На какъв език да обясня, че в града нещата са съвсем различни.
                            Първо - натоварването по улиците е в пъти по-голямо отколкото извън града. Не говоря само за София.
                            Второ - постоянната промяна на лентите намалява безопасността на движение.
                            Трето - когато си избираш лента за движение трябва да си наясно защо си я избрал. При ПТП (не дай си Боже) ще трябва да обясниш защо си избрал най-лявата.
                            Четвърто - защо някой е нужно да се заклеймява, че спазва ЗДвП? Нищо нелогично няма в това правило, а напротив.

                            Я да ви попитам какъв съм, когато карам по пътя Пловдив-Асеновград и съм в средата на моята лента за движение?

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                              ....
                              ...

                              Я да ви попитам какъв съм, когато карам по пътя Пловдив-Асеновград и съм в средата на моята лента за движение?
                              Все още жив самоубиец, там се кара по банкета , ако е с по-малко от 120.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                                И? Нещо не можах да разбера тезата ти.
                                На какъв език да обясня, че в града нещата са съвсем различни....
                                В случая ставаше въпрос за Аспарухов мост. Където скоростта по принцип е висока въпреки, че е в града, а и магистралата започва само около двеста метра след моста.
                                Не става въпрос за задръстен булевард. Все едно в стария участък на Горни Богров след полицейския пост в посока магистралата някой да застане в лявата лента, паралелно с друго движещо се МПС, и да чака да стигне под моста до началото на магистралата с 60км/ч, защото спазва стриктно ЗДвП...

                                Та тезата ми бе, че освен чистата логика и коректност при движение по пътищата, в случая се вижда и явно противоречие между Правилника за прилагане ЗДвП и действията на колегата...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X