Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    В дадената ситуация със или без видеозапис в протокола на КАТ ще пише едно и също - според зависи в коя част на бронята го удариш. Ако го удариш от ляво с твое дясно - засякъл те е. Ако просто му спреш в бронята отзад - виновен.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      В закона и правилника няма понятие - засичане. Несъобразена скорост, неспазване дистанция и др. под. са по-вероятните - пък му е и отдясно...
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        ОК, за да сме терминологично издържани - отнемане на предимство при престрояване, и то без да подаде сигнал за престрояване. И какво значение има че ми е отдясно ? Правилото за предимство на дясностоящия е валдино само при едновременно престрояване в съседни ленти. В случая аз продължавам движението направо в моята лента и той е длъжен да ми осигури предимство.

        Чл. 41. (1) Водачът, който има намерение да предприеме маневра, е длъжен: .......
        2. Да не пречи или да не застрашава останалите участници в движението. 3. Да подаде своевременен, ясен и достатъчен за възприемане сигнал за намерението си, който прекратява непосредствено след приключване на маневрата.
        Чл. 45. При престрояване водачът е длъжен да даде предимство на пътните превозни средства, движещи се попътно в права посока. Ако престрояването се извършва едновременно в съседни редове, предимство има водачът, който се намира вдясно.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          ОК...
          А, аз не коментирам въпроса по същество - ставаше въпрос какво ще пише в протокола на КАТ, ако му беше спрял в бронята.
          Несъобразена скорост ти е гарантирана. Което не пречи и на него да му напишат нещо, разбира се.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            А, аз не коментирам въпроса по същество - ставаше въпрос какво ще пише в протокола на КАТ, ако му беше спрял в бронята.
            Несъобразена скорост ти е гарантирана. Което не пречи и на него да му напишат нещо, разбира се.
            Аха, точно това са и мойте подозрения. Жълти картони и на двамата, на него за отнемане на предимство (евентуално, ако съм го ударил странично, а не точно отзад), а на мен за несъобразена скорост.

            От тук и следващия въпрос - видеозаписа дали ще помогне в една такава ситуация ?
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              ...на него за отнемане на предимство...
              Ъ-кхъ... При удар от предната му врата назад - такава вероятност няма. Пак не говоря за обективното положение на нещата, а за "обичайната практика" на "органите". Най-много, "несъобразяване с пътната обстановка" (един вид - не е обърнал внимание на идиота засвяткал се изотзад).
              Колкото до записа. Не знам каква ти е камерата, има камери, които притежават техническите параметри да са мерителен уред (участникът elbgt има такава), но в България няма законова уредба за приложението им. Тоест, ще ти свърши работа, доколкото да получиш "разбиране и съчувствие от човещина"
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Преди повече от две години ударих един таксиджия отзад и запис от камера ми помогна. Но камерата беше на органите..център за видеонаблюдение ли го водят, не знам. Пак ставаше въпрос за отнемане на предимство при престрояване, но след като го направи рязко(без никакъв сигнал) таксиджията и спря като закован. Беше мокро, беше неочаквано...беше красив удар Май съм от малкото, на които камерите на Орлов мост са спестили разправии вместо обратното
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Кръстовището на Гурко и Левски в София (посока националния стадион). Лявата лента е САМО за ляв завой, дясната - направо и десен завой. На 30 метра преди кръстовището има забоден и съответния знак, а за особенно умствено изостаналите шофьори на асвалта са нарисувани стрелки големи колкото х*я ми. Таксито пред мен е първа кола на светофара, т.е. никой не му пречи да си застане в правилната лента, не е като да има голяма опашка за направо, и той да се опита да спечели време като се резне направо на жълто от лентата за ляв завой. Да ама не - пича най-невъзмутимо си потегли направо от лентата за ляв завой, даже ме изгледа изненадано - кво аджеба правя аз в НЕГОВАТА лента... Е не е ли тъпак този ?

                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    ..., а за особенно умствено изостаналите шофьори на асвалта са нарисувани стрелки големи колкото х*я ми.
                    Е как очакваш да ги видят тогава? С лупа?
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Туше Ама знака си остава....
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Доста нагъл е тоя.. Че не му и пука от полицията в дясно..

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          Кръстовището на Гурко и Левски в София (посока националния стадион). Лявата лента е САМО за ляв завой, дясната - направо и десен завой...
                          Бе ти сигурен ли си? Може-би, съвсем скоро нещо е променяно в организацията, но там от години лявата лента е за наляво и направо, а дясната - само за надясно.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Бе ти сигурен ли си? Може-би, съвсем скоро нещо е променяно в организацията, но там от години лявата лента е за наляво и направо, а дясната - само за надясно.
                            На клипчето всичко се вижда много ясно - и знака, и маркировката.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Ми, филмчето не го бях погледнал. В грешка съм (нещо ми се губят ляво и дясно ).
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Бе ти сигурен ли си? Може-би, съвсем скоро нещо е променяно в организацията, но там от години лявата лента е за наляво и направо, а дясната - само за надясно.
                                Нищо не е променяно скоро на това кръстовище. Преди години това ми беше основният маршрут за работа (2007-ма, 2008-ма и т.н.). Още тогава лявата лента си беше само за ляв завой, а дясната - за направо и наляво.
                                Проблемът с бакшишите е, че обикновено не дават мигач. Затова е напълно логично да предположиш, че ще завие наляво.
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X