Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Alex, съгласен съм с теб, че движението във Варна е едно от най-неколегиалните в България... Не е заради регистрацията - и аз съм останал с такова впечатление... Като колкото по-малък и невзрачен е автомобилът ти, толкова по-явен е този ефект..
    Преченето според мен не е умишлено/нарочно, а е просто от непукизъм 'абе я ме виж кой съм - другите ще трябва да се съобразяват с мен и да гледат къде карам'...
    От друга страна ежедневният ми опит във варненското движение ме кара да се чувствам в свои води в час пик в Истанбул - и там е същата работа - очакваш да не проявяват колегиалност, а натиснеш ли грубо този до теб, той ще те пусне
    Дразнещото в БГ е това, че хората го приемат много лично - ами засякъл си някого - извини се и продължавай нататък... Пък то - пръсти, приказки.... Кой бил 'по-невинен'
    Ама си е манталитет... Че и заразен (неслучайно клипчето няма звук - все пак бях сам в колата )...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Манталитет ли?! Я прати един гларус тук, ще му дам една кола, и да ходи да засича, да псува, и да скача на бой по кръстовищата. После аз колата ще я прежаля, ама бананите до панделата ти ще ги носиш. Море, заразен манталитет било, че и му липсвали и първите 7 години. Да ти влязат остро в ашиците...

      Абе, това май е за оная тема "Що съм избягал от България"... Заради манталитета ще да е.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        С каквито се събереш бе, морски. Ако пратиш един от вашите тука гларусите за нула време ще го научат кое как. Няма как и на милицията да се опреш защото тукашната милиция и тя е от тукашни хора съставена.

        Не е истина колко бавно влизаме в час.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Що бе - пратете един американец тук и вижте на какво ще заприлича след месец
          И да - може да се оплаква на полицията колкото ще За справка - преди две години приятел чужденец удари сериозно със служебен автомобил друг автомобил на приятел (ама и късмет - няма как да вземеш страна )...
          Полицията дойде, казаха със строг глас 'дайте си документите'! Ама чужденеца има едни документи, дето нашите полицаи трудно разбират... Та в края на краищата полицаите помолиха 'абе що не се разберете помежду си - ето ние ще ви дадем номерче на щетата, само и само не ни занимавайте'

          П.С. то е лесно да се изнижеш от страната и да кацнеш на готов ред... И още по-лесно - след това да даваш акъл 'колко сте зле' Ами за промяна на манталитета са нужни няколко поколения... Да, краткосрочната промяна става бързо с правилни мерки. Но това е временно решение - докато не измрат тези, които помнят старото положение - всичко е под риск
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Даа, полицията, ... два пъти ми се е налагало да обяснявам че на шофьорските книжки в ЕС полетата с еднакъв номер значат едно и също независимо с какви йероглифи са надписани.

            Първоначално публикуван от ентусиазиран пътен полицай
            Ейййй, много мерси. Добре измислено ама що никой не ни е казал? Сега ще видят те как се кара из България като изоглавен...

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Що бе - пратете един американец тук и вижте на какво ще заприлича след месец
              И да - може да се оплаква на полицията колкото ще За справка - преди две години приятел чужденец удари сериозно със служебен автомобил друг автомобил на приятел (ама и късмет - няма как да вземеш страна )...
              Полицията дойде, казаха със строг глас 'дайте си документите'! Ама чужденеца има едни документи, дето нашите полицаи трудно разбират... Та в края на краищата полицаите помолиха 'абе що не се разберете помежду си - ето ние ще ви дадем номерче на щетата, само и само не ни занимавайте'

              П.С. то е лесно да се изнижеш от страната и да кацнеш на готов ред... И още по-лесно - след това да даваш акъл 'колко сте зле' Ами за промяна на манталитета са нужни няколко поколения... Да, краткосрочната промяна става бързо с правилни мерки. Но това е временно решение - докато не измрат тези, които помнят старото положение - всичко е под риск
              Я прочети какво си написал, да видиш колко си противоречиш. Манталитет не се сменя за 2 дни, държане се определя от ситуацията /да се чете дебелина на тоягата/. Ако беше до манталитет, държанието и на двамата щеше да е еднакво където и да са.
              Ти чакай няколко поколения, аз не вярвам, и не ми се чака. И добре, че се изнизах...
              За даване на акъл- това къде го видя?
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                ....Манталитет не се сменя за 2 дни, държане се определя от ситуацията /да се чете дебелина на тоягата/. ....
                Може и да си прав - твоят коментар за разликата между държане и манталитет е по-точен...
                С една дума американеца тук ще си промени държането и ще стане 'див балканец', ама манталитета ще си му остане 'красиво аристократичен'
                Също както и нашите сънародници зад граница в повечето случаи стават хрисими заради тоягата, въпреки, че може манталитетът им да си е останал 'див балкански'
                Особено се чувства точно по пътищата... Гледам наскоро дори румънците май се поуспокоиха по нашите пътища - явно тоягата почва да ги бие и тях, и да променят държането си... Поне последните месеци по 'стандартния плевенски румънски маршрут към Бяла' оставам с такова впечатление...

                Босе - сори ама съвсем не си ти човека, който да ми казва къде да седя и какво да правя... По-добре си командвай на лодката - явно там ти се отдава (без майтап или ирония )..
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  ....

                  Босе - сори ама съвсем не си ти човека, който да ми казва къде да седя и какво да правя... По-добре си командвай на лодката - явно там ти се отдава (без майтап или ирония )..
                  Това отправеното към брат ми пък от къде дойде, или има нещо трито, или на мен поне не ми излиза Асен да е писал поне няколко страници. Какво пропускам бееее?

                  И за протокола, "гларус" да не се чете като обида, аз самия съм 50% шоп, 50% гларус /егати комбинацията!/.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Боса нещо се е изнервил напоследък.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Интересното (завиване наляво от дясна лента без мигач) е точно в края на първия и в началото на втория клип. По едно време тубата имаше чалъм да свързва клипове, но сега не можах да го намеря и да ги свържа:


                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          [video=На бензиностанция не се пуши]
                          Хм... приличат на български регистрационните табели, но си мисля, че не е от България, още по-малко от Перник това клипче. Требваше тримата юнаци от "Опела" да налетят да пребият байчото-"пожарникар", а те нищо не направиха, даже онзи напръсканият само се обЕсняваше? Не е "bulgarian way" това, не е...
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Табелите са СВ и РК, а че не е българският начин - мисля че изхвърлянията на бензиностанции не са популярни у нас по ред причини. Още първите опити в началото на 90-те бяха пресечени с твърда ръка (и не само ръка).

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Боголюб пак се изстреля като....

                              Типично по български, говорим без да мислим...

                              https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylg...-naglec-750607

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Хахаха - пред дулото на пожарогасителя всички са равни Между другото излезе информация за 'тарикатчето' в социалните мрежи - Едуард - какво възвишено име
                                Ми то май мьека китка бьеее
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X