Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Нямах време да снимам специално(баш където са на един кол двата знака), но имам нещо снимано случайно преди седмица, където се вижда за какво става въпрос (че темата ще се развие докато снимам баш знакО).
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-a8f0861a287f4c8a268a56b369f246235f4b01557daa66a9e86caa56a88dd419-V.jpg
Прегледи:1
Размер:153.0 КБ
ID:5766069

    И преди нЕкой да ме е обвинил, че се фукам с луксозна къща, ето и причината да снимам:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-08088a47b6ee34220ce57e3c0d306e05b463c3e74fef5837e3740bb02d25b6af-V.jpg
Прегледи:1
Размер:155.4 КБ
ID:5766070

    Бях спукал гума и чаках да дойдат от сервиза.

    ПП: Между другото би трябвало да се вижда(но при качването е отрязан и го няма) и още един знак там, който не го знам какво значи - пак е обърнат триъгълник, но зелено и бяло, и има някакви птици нарисувани (от снимката е далече и не се виждат). Слагат го по пътищата - сигурно да се дава предимство на птиците
    Ще пробвам да го добавя след редакция на снимката(там под дърветата се вижда):
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170912_212131.jpg
Прегледи:1
Размер:178.0 КБ
ID:5766071
    Последно редактирано от cecoa1; 12-09-17, 21:24.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      В Германия този знак означава, че имаш предимство на всяко кръстовище докато не бъде отменен с друг знак. Затова и се поставя така.

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
        В Германия този знак означава, че имаш предимство на всяко кръстовище докато не бъде отменен с друг знак. Затова и се поставя така.
        Не би ли трябвало така да е и в България? Все пак е доста важно различие... Има отношение и към предишния казус. Не ми излиза точно този клип, за който се дискутираше, че нямало знак за предимство, а от пътя със знак без предимство бил дясностоящ, та и двамата трябвало да се санкционират при ПТП.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Са пробвам и аз с неколко клипа.

          1. Аз ли съм тъп или камьона откровенно си ме засече? (от 0:40 нататък)




          2. Правилно ли е да задръстиш лентата за десен завой на натоварено кръстовище? По принцип не, ама ако си със зелен жиб - може (от 2:00 нататък)



          3. Ромънски рОм изпреварва (рисково) цяла колона, в населено място, на непрекъсната линия (от 2:00 нататък)

          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Не би ли трябвало така да е и в България? Все пак е доста важно различие... Има отношение и към предишния казус. Не ми излиза точно този клип, за който се дискутираше, че нямало знак за предимство, а от пътя със знак без предимство бил дясностоящ, та и двамата трябвало да се санкционират при ПТП.
            При нас изрично е указано, че в населени места пътен знак Б3 се поставя преди всяко кръстовище.

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
              При нас изрично е указано, че в населени места пътен знак Б3 се поставя преди всяко кръстовище.
              На практика така е и в Германия. Но на някои кръстовища с добра видимост (дори и извън населени места), знакът е след кръстовището. Има го и в комбинация с табелка с номера на пътя под него (че даже и с две табелки примерно Е54 и B31 - местно и международно означение).
              Демек не са спестили от знаци (макар че са малко по-малки, а знаците "стоп" по-големи от в България).
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                При нас изрично е указано, че в населени места пътен знак Б3 се поставя преди всяко кръстовище.
                Същата ситуация...
                https://www.google.bg/maps/@42.66986...7i13312!8i6656

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  ПерниСофиотер РацерЩерн. Съжалих, че съм изключил звука на камерата, то не беше цвилене, не беше чудо. Па и пушилката не се е ФанАла на нощните кадри:

                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Когато не гледаш в огледалото:


                      Газим хора:



                      лежерно на червено:


                      леко отзад, едната мацка се стресна, другата заспала я подпря и накрая спряха на кръстовището да се изясняват.... шамари нямаше /поне докато минАх/

                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                        ...
                        Защо си толкова нервен с бибитката на последния клип?

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                          Защо си толкова нервен с бибитката на последния клип?
                          не е до нервност, исках да им подскажа с ръце да се преместят малко по-надолу на широкото, че едва ли точно на кръстовището трябваше да спрат при тоя трафик
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Днес се наложи да се катеря по бордюри... Което в режим на спиране не е най-удобният режим на гумите
                            Добре, че май са вече последен сезон....
                            Иначе човекът си продължаваше направо, а не правеше ляв завой на следващият пътен възел....
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              ама и нахален бе...

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Днес се наложи да се катеря по бордюри... Което в режим на спиране не е най-удобният режим на гумите
                                Добре, че май са вече последен сезон....
                                Иначе човекът си продължаваше направо, а не правеше ляв завой на следващият пътен възел....
                                От всички български градове, в които съм карал, най-лоши впечатления от шофорите имам от Варна. Мислех си, че е заради софийската ми регистрация, защото очевидно засичанията и преченето да се престроиш ги правят нарочно. После разбрах, че не е заради това - варненци и помежду си се държат така. Честно казано за мен това остава необясним феномен.
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X