Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко дете на предната седалка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Малко дете на предната седалка

    Чета, чета и се чудя как съм оцелял, като дядо ми си купи кола като му се роди внук и ме е водил къде ли не с великия космич ...
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: Малко дете на предната седалка

      Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
      Да се върнем към темата - Дали и как може да се вози дете под 12г. на предната седалка на товарен автомобил по талон иначе джип, предполагам същото е и за "баничарките".
      Отговора си го дал още с вьпроса.Аз прекарах час в четене и намирам само това което и ти,друго няма.Ще следя темата,че и на мен ми е интересно,може някой да знае нещо повече което в никакьв случай не гарантира,че и тоя който те спре ще го знае това.
      И цитата на закона е от Алфа форума май нали?




      А иначе за оцеляването е ясно - оцелява се 3 пьти по-малко ако си без седалка,но пак се оцелява.Баща ми ме е возил на БАЛКАНче,а седалка ползвах за пьрви пьт в ролята си на баща.Какьв е шанса е друг вьпрос,но и тоя разговор го водихме в една друга тема преди време.
      Последно редактирано от BENZBOSS; 08-03-12, 07:33.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #18
        От: Малко дете на предната седалка

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Чета, чета и се чудя как съм оцелял, като дядо ми си купи кола като му се роди внук и ме е водил къде ли не с великия космич ...
        Возил те е не в Калифорния през 2012, не в София (или който и да било голям град в България) през 2012, с кола която и при ускорение и при спиране пускаше телеграма до двигателя или до спирачките и чакаше да реагират. Не е като да е същото като едно време.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #19
          От: Малко дете на предната седалка

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Не е като да е същото като едно време.
          Не е. Обаче за мен, това хипер предпазване от кво ли не, е вредно.
          Човек се учи от грешките си. И не само да не ги повтаря, учи се на причинно-следствени връзки. Ама всъщност моето мнение май не е за тая тема.
          Сори.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: Малко дете на предната седалка

            Аз пък,като изучил осмокласната физика, без да се задълбочавам в законовите положения, няма и да си задавам подобен въпрос.
            За деца и внучета, колите са бебевози - има теми по въпроса.

            Коментар


            • #21
              От: Малко дете на предната седалка

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              ...
              Човек се учи от грешките си...
              ... Но е нездравословно да се учи от грешките на другите. Да бях сам на пътя - да ги пусна без седалки. Че и тогава не бих, просто понеже съм виждал колко им е удобно да заспят на задната седалка когато са в детска седалка, и когато са в обикновена.

              А за останалото споделям мнението на Пенчо. Физиката печели и срещу инат, и срещу ербаплък, и срещу лично мнение. Всъщност май срещу всичко печели.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #22
                От: Малко дете на предната седалка

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                ... Но е нездравословно да се учи от грешките на другите. Да бях сам на пътя - да ги пусна без седалки. Че и тогава не бих, просто понеже съм виждал колко им е удобно да заспят на задната седалка когато са в детска седалка, и когато са в обикновена.

                А за останалото споделям мнението на Пенчо. Физиката печели и срещу инат, и срещу ербаплък, и срещу лично мнение. Всъщност май срещу всичко печели.
                Въпросът не е във физиката, а в задължителността.
                Апропо, аз съм спал на секви седалки и е на изучих се, обиколих повечето континенти и не съм нещо си.
                Пък дори и катастрофи преживях.

                А и още нещо,историята показва, че човек се учи само то своите грешки и то далеч не от всичките
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: Малко дете на предната седалка

                  Ми хубаво. Нека карам безгрешно, пък да оставя здравето на детето си в ръцете на оня пияния дето се задава с голфа отсреща и той е безгрешен. Или на оная с маникюра дето тропа смс и не е вдигнала поглед към пътя от три кръстовища насам.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #24
                    От: Малко дете на предната седалка

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Физиката печели и срещу инат, и срещу ербаплък, и срещу лично мнение. Всъщност май срещу всичко печели.
                    Всичко това е много хубаво, но не е физиката важна за това решение. Нея я знаем и с нея не спорим.

                    Зад понятието "задължително" седи една друга математика, която нехайно се нарича "теория на игрите". Тя именно обхваща случая с пияния от голфа и от нея има някои тъжни изводи за всичко от след предпазните колани насам.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Малко дете на предната седалка

                      Има неколко проблема:
                      - мисленето тип - язека съм с коланот - начи моем си карам как ми текне, щото той ше ма опази (след 60 воите спомен от физиката казват че май е се 200 с и без пък аз с под 60 не карам)
                      - в БГ се карат 20 годишни кошници, на които коланите вероятно дори няма да им сработи заключващия механизъм
                      - прехвърлянето на на отговорността на трето лице (по същество това е задължителността на коланите и прочее такиви неща) е силно пагубно за гражданина като самостоятелно мислеща личност, което от своя страна води до много беди.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Малко дете на предната седалка

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        ...
                        - прехвърлянето на на отговорността на трето лице (по същество това е задължителността на коланите и прочее такиви неща) е силно пагубно за гражданина като самостоятелно мислеща личност, което от своя страна води до много беди.
                        При средно сериозен удар докато стигна до волана вече тежа един тон. Както и да се държа, ръцете ми ще се счупят като кибритени клечки при много по-малко тегло, дори мускулите ми да държат един тон (което не могат да направят). Какво прехвърляне на отговорност е това да си помогна (а не да разчитам на) с колан който може да издържи този един тон, и да го разпредели на много по-голяма площ от двете ми мизерни китки - не знам.

                        Самата идея че някой може да разчита на колана (или на каквото и да било друго предпазно средство) за предотвратяване на поражения, а не за намаляването им, ми е абсолютно непонятна.

                        Спирам до тук, по темата нямаме дори допирна точка по която да имаме еднакво определение, та да можем да я обсъдим от две различни гледни точки.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #27
                          От: Малко дете на предната седалка

                          Търтей аз ти разбирам логиката,но както и в другата си оставам на мнение,че законите се вадят по логика и са писани с крьв,а не се разчита на доброто мислене от тоя или ония.

                          И аз сьм отглеждан по онова време в Ковто полски Фият 125П беше машина щото имаше страшни спирачки,но за колко е сигурен с 3 деца на задната седалка няма да споря.

                          Автора на темата пита за колко е законно и може ли да го вози на предната.МОЖЕ по закона който е цитирал,сьщия закон е цитиран кьде ли не ако се разровим,НО има и малко случаи на загинали деца които са се возили на предната и единия оцелял родител ще бьде глобен защото нямал право да слага дете под 12 годишна вьзраст там.Всеки си го знае и тьлкува как си иска.

                          Има и едни писания за 140 см,за 36 килограма,за вьзраст.............но не е това темата макар,аз да я отнесох в грешна посока защото тук чете кой ли не.Вьпроса обаче е законно ли е и ДА,законно е.


                          По вьпроса за нагласата на шофьора - карам малко диво като сьм сам,като сьм с дете/деца се старая да карам нормално.Това не ме предпазва от смачкана кола щото келеша не ме видял / снимки имам някьде /.Коланите не и чакам да се задействат - седалката на детето е хваната с нейните си колани и не се разчита на тия на колата / това в моя модел,в случая с повдигащата е обратното та и за това се впих /.
                          Баба им кара с 40,ще ми задьни колата и вьпреки това пак я натоварих с Рекарото ако да имали някаква седалка в България.Лада караше и още я кара,но има издаден ЛАДОВ БАН - детето се вози в неговата си кола и не се качва в Ладата.Неговата си кола трябваше да е джипка,но не намерих такава и единственото което ми пасна е среден клас 15 годишна кола,там седалката е в средата.Вьпреки това не сьм я карал да се кьлне или да гарантира на 100%,че нещо няма да се случи,но поне знам,че аз каквото сьм могьл сьм го направил,другото е работа.

                          Отивам да изровя снимки какво е закрепването на една такава седалка.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: Малко дете на предната седалка

                            След като колата е ТОВАРНА е незаконно-кола за товар и персонал а не за деца и разходка.Безопасноста е друго и еарбака е сложен за да ни пази+колана и затова и не е правилно да се изключва.На мойте коли не се изключват.Една от причините да не си взема пикап и да спестя ДДС23% беше това ,в Гръцко пикапите не могат да се регистрират като пътнически
                            Grand Vitra ddis 2008
                            SEAT Althea XL tsi 2010
                            Mitsubishi Canter

                            Коментар


                            • #29
                              От: Малко дете на предната седалка

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              законите се вадят по логика и са писани с крьв
                              Законите се вадят с НЕЧИЯ логика и са писани с пари. За останалото си относително прав.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Малко дете на предната седалка



                                Халки няма на моя модел коли,има метални проволки които са за катарамите на коланите и монтирането на количка в средата е лесно,в кой да е край обаче не е защото няма как да се хване колана на Рекарото,няма халки никьде.

                                Купувате 2 шегела.

                                Махате задната седалка,може и само да се дрьпне десетина см.



                                Колана на седалката.



                                Завивате шегела за това здраво място,шегела има нормално натоварване 980 кг и на тон и половина отваря та май е ок.



                                Щипвате щипката и за всеки случай и колана.



                                Седалката обратно на място,от другата страна тая щипка се закача за проволката на колана,това е яко и за 3 години проволката не е мрьднала,това поне вчера го проверявах.





                                Ако ви е зор може да сложите и колана на колата - има кьде да се закопчее.



                                Ето как изглежда ПРОСПОРТ дьлго 140.Има централен колан който минава под облегалката за глава,зад задната облегалка и се закача за проволка и той.Облегалката само трябва леко да се развие - 3 болта десятка за да можете да брькнете под нея.Това му е котвата,не позволява седалката да мьрда.





                                Така захваната не ви пука за коланите на колата,седалката е хваната с 3 колана на 3 точки,детето с 5,каска няма да му слагам.



                                До него стойката за Чико базата и............ако ви е акьла колко моя ще се хванете и още едно Рекаро от другата страна да сложите.Как се напасва обаче цялата макина спомени нямам,бях и несвяс поне 2 часа и ми се губи.



                                Колана на Рекарото,колана на колата през него,колана на базата и колана на колата през него.Това и от другата страна ако имате 2 деца,задната седалка изчезва к'во ще да карате,там са само децата.



                                Дали ми го искат всичкото това - не,искат ми само седалка да имам,никой не ме кара да чета с часове какво и що или пьк да се изрься половин кола пари за седалки.Сигурен сьм,че и баща ми би го направил това,но е нямало седалки едно време,а не за друго.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X