Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карате ли на халогени?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Карате ли на халогени?

    Карате ли с включени халогени без да има необходимите условия за това(намалена видимост) ?

    Пречи ли ви ако някой кара с включени халогени, и съответно мислите ли, че вие пречите на другите?

    Мен лично много ме дразни когато някой кара на халогени, е така просто за гъзария(въпреки че не разбирам точно каква гъзария е това, явно е мода някаква), същото е и със задната светлина за мъгла-според мен всичко идва от неграмотност и незнание...

  • #2
    От: Карате ли на халогени?

    Най-обичам някой Мерцедес срещу мен да кара с включени халогени!! И сигурно много се чудят,що им пускам моите дълги!
    А по въпроса с ползването-Да,когато е необходимо!
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • #3
      От: Карате ли на халогени?

      Деифинирай "халогени".
      А то за тая чалга може и да спреш да караш в тоя сайт.

      Коментар


      • #4
        От: Карате ли на халогени?

        Дъвкана е няколко пъти тая тема. Ще се учудите колко дървени глави има и твърдят,че нямало проблем да си крат със включени допълнителни светлини. Ма нали повечето хора (за жалост) у нас живеят на принципа "не ми пука за другите, я съм най умен и можещ".... Аз си живея на вилата и няколко пъти седмично си се прибирам от София натам вечерно време по Подбалканския. Наблюденията ми са,че май не намаляват,а се увеличават дори "многосветещите" в нормални метеорологични условия, което само показва невежествето им (колко помагат "халогени" при 100 км/ч....) и непукизма им към другите.... Ама застрашават и себе си така де. Заслепения мое да тръгне към тях по ефекта на пеперудата. Иначе да отговоря и аз - да, карам в мъгла и в гората със включени "халогени".
        висете отпуснато

        Коментар


        • #5
          От: Карате ли на халогени?

          Аз пък не мога да разбера, тези каращите постоянно с "халогени", абе не ги ли дразни лампата на таблото, сигнализираща, че са пуснати?
          Мен лично ми вади очите по тъмно в редките случи, когато ги ползвам и аз по предназначение.
          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
          Seat Leon 2007 1.9 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Карате ли на халогени?

            Под "халогени" имам в предвид фарове за мъгла.

            Търсих тема по този въпрос и не можах да намеря, но явно не съм търсил достатъчно добре, просто исках да разбера мнението на хората от форума.

            Извинявам се, че пуснах безмислена тема по много дъвкан въпрос, ако прецените, че трябва я изтрийте или заключете, ако заслужавам бан ще си го понеса.

            Коментар


            • #7
              От: Карате ли на халогени?

              Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
              Аз пък не мога да разбера, тези каращите постоянно с "халогени", абе не ги ли дразни лампата на таблото, сигнализираща, че са пуснати?
              Мен лично ми вади очите по тъмно в редките случи, когато ги ползвам и аз по предназначение.
              Остави лампата на таблото. Когато няма нужда от тях - реално пречат. Увеличават осветеността близо до автомобила, от което надалече реално се вижда по-зле.

              Мерцедесаджиите в това отношение са уникални. Едно че фареове за мъгла горе до фара са неизползваеми точно за тая цел, и второ че заслепяват. А масово карат така.

              На тераното са ми пак там, но не ги ползвам. Сложих им диодни крушки и сега играят DRL.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Карате ли на халогени?

                Аз само в гората по тъмно. Иначе са ми високо горе и пускането им на пътя би било лудост от моя страна.
                Георги Танев (0+)
                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                Land Rover Club Bulgaria
                0887 930 238, 0878 797 768

                Коментар


                • #9
                  От: Карате ли на халогени?

                  Не.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Карате ли на халогени?

                    Аз пък на Киа-та ги ползвам не само в мъгла, но и при валеж, когато асфалта е мокър и поглъща или отразява светлината от фаровете, тогава пускам "халогените" за да виждам непосредствено пред автомобила дали няма да изскочи някой кратер. Но на Киата са ниско долу и светят наистина само пред автомобила, а не заслепяват насрещно движещите се. А за светлината за мъгла от зад на колата... сигурен съм, че 60% от "шоферите" дори не знаят че има такава, да не говорим пък за какво служи. Иначе и аз много се дразня на циганията "халогенка от илиенци за 20лв" която е вирната да свети високо горе - право в очите на водача отсреща.
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • #11
                      От: Карате ли на халогени?

                      И аз като видя някой да кара на халогени пускам дълги !
                      Няма да стане тези с халогените да си виждат перфектно пред тях а на мен
                      да ми светят в очите .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Карате ли на халогени?

                        Карането с включени фарове за мъгла, когато не са необходими е просташко и селско изпълнение.
                        Проява на егоизъм и показно несъобразяване с останалите участници в движението.
                        ПРЕЧАТ!!!
                        Задните светлини за мъгла, също!
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Карате ли на халогени?

                          Пьрва степен на дрьпнато копче при Мерца е само фарове за мьгла,индикация няма на таблото,втората ти включва задните светлини.Вьршат работа при мьгла,при кално с дупки на ниска скорост когато си сам на пьтя.В града в прекрасна нощ не сьм забелязал да помагат много.Друг е вьпроса,че много хора си вдигат фаровете с идеята,че светят по-добре което реално не е така.Смяната на старите крушки с по-добри помага доста повече от кривите фарове,но ходи им обяснявай,има 6 фара и давай всичко вьтре.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Карате ли на халогени?

                            Миналата зима карах на къси + включени халогени. Поради простата причина че бяха се отворили огромни дупки по пътищата. И един ден в града ме спират за проверка, и полицая ми цитира закона за светлините. И му обеснявам защо съм ги включил, той дума не каза, но написа АКТ заради това. И от тогава само при намалена видимост.
                            TT-Tuning Team
                            АСК Добрич

                            Коментар


                            • #15
                              От: Карате ли на халогени?

                              Винаги си ги включвам, когато е намалена видимостта. Само предните. Задните не ги включвам ако мога да карам с повече от 60 или в градски условия. Откачам когато по светофарите някой стои пред мен на включен заден фар за мъгла. Преди се разправях, сега набивам дълги и карам така, докато дискотеката е пред мен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X