Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на бинокъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Всичко има, кажи колко си готов да похарчиш за статив? Стативите нямат специална категория за далекогледи. Всеки фото и видеостатив ще свърши работа. Гледай товароносимост, брой на секциите и тяхната дебелина. Товароносимостта трябва да е поне два пъти теглото на тръбата. Секциите евентуално 3, Дебелината на най-тънката секция е добре да е 15мм. Аз съм привърженик на щипките за застопоряване на секциите, но ако статива седи само в апартамента, може да е всякакъв. Ако искаш разгледай обяви за втора ръка, щото за нов около 300 лева по нашенско.

    П.П. Качи някоя снимка на гнездото за статив на тръбата. Нормално е 1/4", но може да е и 3/8". Има преходи за такъв случай.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      А така,баш така е еле за резбите

      Купи си преходник,че не се знае,аз имам една камера която не ползвам,имам един монокъл,но на същата стойка слагам и мммммм чатал като за прашка на който слагам пушка за стрелба,имам и стойки за Айпади.........ти смятай на един триножник колко глупости мога да кача и не всяка резба става,трябва си преходник.

      Гледай да е здрав триножника,че утре може да ти се наложи 7 кила пушка да сложиш на него,да не вземе да кляка.

      Няма да е евтино,това със сигурност

  • Супер!
    Е това е,ясно,точно и изчерпателно.
    Много ти благодаря!
    Прикачени файлове

    Коментар


    • Резбата ми се чини, че е 3/8", но може и да бъркам. Няма да разбереш преди да вземеш статив. И понеже очите ти не са разположени на темето, мисля, че 170 сантиметра е напълно достатъчна височина. Ето един примерен модел - https://www.photopavilion.bg/%D0%BF%...B2%D0%B0-13323
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • Тропчо
        Тропчо коментира
        Редактиране на коментар
        Виждал съм (но нямам) статив с плавно насочване нагоре/надолу и наляво/надясно, посредством едни червячни врътки. Дали това не би било удобно при голямо увеличение на близко разстояние? Моят статив го движа "на ръка" и често ме дразни "подскачането" на образа, докато си нацеля нужното място. Питам И за себе си, виждам че сте компетентен. Подобна екстра удобна ли е и ползваема ли е? Не мога да преценя, дали посоченият модел има такива джаджи.

    • Може ли да помоля ако имате възможност да качите снимка на този преходник за да имам визуална представа какво търся?
      Благодаря!
      Това е снимка на статива,който избрах.
      Надявам се на първо време да свърши работа,пък ако ме грабне и тази страст като купя по-хубав уред ще купя и статив ако този не става.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Va.Vasilev; 30-10-20, 20:37.

      Коментар


      • ето https://www.photopavilion.bg/%D0%BF%...D0%B2%D0%B8-45

        Коментар


        • Пенчо е посочил правилната джаджа
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • Тропчо коментира
            Вчера, 22:56

            Виждал съм (но нямам) статив с плавно насочване нагоре/надолу и наляво/надясно, посредством едни червячни врътки. Дали това не би било удобно при голямо увеличение на близко разстояние? Моят статив го движа "на ръка" и често ме дразни "подскачането" на образа, докато си нацеля нужното място. Питам И за себе си, виждам че сте компетентен. Подобна екстра удобна ли е и ползваема ли е? Не мога да преценя, дали посоченият модел има такива джаджи.
            Явно не съм толкова компетентен, защото не съм виждал такъв статив. Предполагам, че става дума за някоя сложна видео/кинаджийска ГЛАВА за статив, или за ръчна монтировка за телескоп. Второто обикновено си върви с негов си статив и телескоп. Иначе се продават и отделни моторизирани монтировки с цена 20-30 пъти по-голяма от цената на телескопа/далекогледа/бинокъла/тръбата.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-567.jpg
Прегледи:422
Размер:158.9 КБ
ID:6663903
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • Ььььььь не че нищо ма човека си търси яка,дълга клечка да закрепи 300 кинта стъкло та да види номерата на колите на сьседната пряка..........вие го метнахте на триноги като Руски снайперист в Алепо

              Такова за под 300 долара намира ли се?
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • rosen_offroad
                rosen_offroad коментира
                Редактиране на коментар
                Босе всеки луд с номера си

                Може да е обездвижен човека знаеш ли.....

              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Аз за човека не говоря,може през оградата да иска да гледа пък тя да е 180 см - аз повече се чудя на тоя триножник за телескоп,а върху него бинокъл че с увеличение 15 за 300 кинта.

                Няма лошо де,ако ги намери читаво и евтинко съм с 2 ръце за тая екстра с врьтките ма читаво и евтинко като знам аз колко дадох за какъв след толкова четене и избор........съмнежи ме налазват

            • Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Ььььььь не че нищо ма човека си търси яка,дълга клечка да закрепи 300 кинта стъкло та да види номерата на колите на сьседната пряка..........вие го метнахте на триноги като Руски снайперист в Алепо

              Такова за под 300 долара намира ли се?
              Има екваториални монтировки за телескоп и за под 300 долара, но и те са на килограми, като си имат собствен триножник. Например - https://www.telescope.com/Orion/Orio...160/p/9822.uts

              Погледни видеоклипчето за подробности. Обаче космически височини от 170-80 сантиметра са малко вероятни.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Да,има

                Това е от 36 до 56 инча двукрако или става ако е седнал на стол,моя простя е с 4 секции,съвсем евтиния с 3 ако не се лъжа ма е 4 кутии цигари.

                Иначе много доба идея за бъдещи проекти

                На високите не им е лесно

            • Не мога да разбера иронията!
              Човек като е висок 185 см.колко трябва да е висок статива за да наблюдава през него?!
              Казах,че нищо не разбирам от стативи и Ви помолих за помощ.
              Към rosen_offroad,познахте,обездвижен съм и не мисля,че това е смешно!Не гледам през ограда,а през прозореца, защото не мога да стигна до такава!
              Поздрави и бъдете здрави!

              Коментар


              • davc
                davc коментира
                Редактиране на коментар
                А ти защо реши, че на Росен му е смешно!

              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                И аз не виждам ирония - искаш 180 см и на мен лично ми е все тая защо ги искаш,може на сьседката оградата да е 179 мм. пък тя да е нисичка😜


                Аз писах - 35 кинта е Виватар,3 крака,кекаво и леко,евтинко и ако не гониш височина си става,аз го ползвам за монокъл при стрелби,че един път като прицеля мишената и не го мърдат.
                Другия ми е Силк с 4 крака,2 педи повече вдига,държи поне тройно на килата,пушка на откат държи........и струва поне колкото 4-5 от евтинкия модел.

                Задръж да намеря някоя снимка

            • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7AEE6C79-FE7C-4C17-90DB-6673EF85986D.jpeg
Прегледи:394
Размер:1.11 МБ
ID:6664246
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Е тук става за стрелба легнал,но има случай когато се стреля от маса или се иска стойка на нивото на кръста ми - тогава Силка се ползва за стойка за пушката / не за малкия снайпер,големия си иска сериозна тринога,Калаша и той както и няколко други пукала /,а Виватара минава основно наблюдателно колче,върши работа колко и да е кекав.

                Има строителни триноги,тежат,яки са и не са кой знае колко скъпи,идеални са за стойка за пушка на тренировки,за война има един който е 600 долара,главата за 400 отделно,строителните са по около 200 долара,там повече шанс имаш да намериш височината на оградата.

                Знам,че търсиш за монокъл,просто височината предполага яка тринога,яката тринога предполага пари,аз предлагам евтин и як / ма и грозен / вариант - строителна тринога

              • Тропчо
                Тропчо коментира
                Редактиране на коментар
                Така никога няма да се научи да прикладва правилно.

            • Ако питаш някой който малко е гледал през монокъл ще ти предложи да вземеш някой който не е съвсем прав,а околяра е под ъгъл - така не ти се налага да му се кланяш и да си трошиш врата даже и легнал.

              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • търся монокъл - лек и силен (поне 9-10х) на добра цена?

                Коментар


                • siem
                  siem коментира
                  Редактиране на коментар
                  И аз. Ако намериш пиши какъв, от къде и цена

                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Пиши какво е добра цена,че за всеки различно.

              • Здравейте ,ще си купувам бинокъл и съм се спрял на два модела ,ще ми е от полза мнение на съфорумници имащи или ползвали някой от двата модела .
                Моделите са Vortex Viper 8x42 или Hawke Frontier ED X 8x42
                Разликата от 50-60 паунда не ми е фактор но втория въпреки ,че е по ефтин оценките са му са по високи .Избора ми идва от тук!
                https://www.bestbinocularsreviews.co...ViperHD-79.htm
                https://www.bestbinocularsreviews.co...Review-232.htm
                Последно редактирано от hunter vl; 01-09-21, 15:51.
                "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                Кольо.

                Коментар


                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Вортекса не е лош,с другия не съм си играл

                • hunter vl
                  hunter vl коментира
                  Редактиране на коментар
                  https://www.bestbinocularsreviews.co...hunter-227.htm
                  А това как ти се струва ?По тежък е килограм и малко ,но го дават и в сумрак да вижда добре

              • https://shop.olympus.eu/bg_BG/binokl...x40-zoom-dps-i Погледни и това:

                Коментар


                • jordanov sv
                  jordanov sv коментира
                  Редактиране на коментар
                  Това на мен много ми допада, един от моите е такъв. Подарък за РД по-по минала година.

                • hunter vl
                  hunter vl коментира
                  Редактиране на коментар
                  Иска ми се нещо по висок клас ,магнезиев корпус ,другия вид оптика ...прочетах и материала на Венцислав Петров ,супер изчерпателен и полезен ,благодаря му за което .Та от ровене за Pentax стигнах и до другите модели .

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X