Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на бинокъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Той ако е в Германия то Руски,стар,работещ,запазен........ще е колко 4 Никона
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • Такъв Nikon струва 240 евро и ми се струва,че е по-добре за още 100-150 да отида не нещо по-класно.
      Няма къде да ги видя и погледна през тях,всичко е по интернет и това му е лошото.
      Няма специализиран магазин за бинокли!
      Колко пари трябва да се дадат за да се зареди този магазин и колко бинокъла ще се продадат днес. Може би това е причината.
      Ето Ви един руски бинокъл,но май е от ментетата.
      ​​​​​​​https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-an...09234-230-7551

      Коментар


      • BENZBOSS
        Много ми помагаш,за което съм ти много благодарен!
        Питам много и избирам,защото такъв бинокъл (качествен с 20 год.гаранция)се купува може би веднъж в живота.
        Не искам да купя нещо,за което да съжалявам!

        Адски ме изкефи с това:
          • Има форуми за разни птичари,ходят по ограда птици да гледат,те тия много им разбират на биноклите - ползват ги постоянно,влачи го с него на какво да е време,гледа през него с часове..........и по ред причини трудно ше намериш да препоръчат евтин бинокъл,а 200 кинта за бинокъл си е без пари / не ти колко искаш да дадеш,а колко струва на пазара /.+ Още опции
        Ако ми кажеш и къде да ги търся тези птичари,които ходят по ограда ще си безценен?!

        Шегувам се и го казвам в най-добрия смисъл на думата.
        Да не се засегнеш?
        Благодаря ти!

        Коментар


        • Аз съм в Щатите,тук такива форуми има колко искаш,като търся бинокъл го търся при пернатите,че ония гледат ли гледат и ги разбират.

          Мога да ти намеря форум,но е много на английски,инфо има с кофите да го ринеш
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • Стига толкова четене,остава и по американските форуми да започна да чета.
            Благодаря ти за помощта с пожелания за всичко най-добро!

            Коментар


            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Успех

              Направи си кефа и набий малко пари за нещо добро,тия са вечни

          • Първоначално публикуван от Va.Vasilev Преглед на мнение
            ... Ето Ви един руски бинокъл,но май е от ментетата.
            ​​​ ...
            Случайно попаднах на едно описание от обява, според което, показания от теб руски бинокъл е или най-дивия китаец, или ти си голям късметлия

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Untitled.jpg Прегледи:0 Размер:70.6 КБ ID:6656213

            П.П. Между другото се твърди, че всички БПЦ-та са с призми ВаК 4 а не с масовите ВК 7, което прави образа няколко идеи по-добър
            Последно редактирано от коко келеша; 13-10-20, 07:22.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • Какво ще кажете за БПЦ 20x60 Тенто,
              ​​​​​по описание на продавача в отлично състояние.По-добре ли е от Nikon Action 16x50 например? Какво мислите,дали зрителна тръба с увеличение 20x,30x би ми вършила работа?
              Последно редактирано от Va.Vasilev; 22-10-20, 17:40.

              Коментар


              • БПЦ 20x60 Тенто, имам го, за 200 лв. го взех. Чудесен и тежък, ако искаш стабилно да гледаш, стойка/ статив иначе не става. Иначе по препоръка на Венци , Пентас 8х40,за 310 лв. го намерих във Варна. Ползвам го за лов, и в планината, чудесен изглед и ясна картина. Но, като гледам какво пишеш си вземи една тръба със статив и се забавлявай.Поздрави.
                Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                Коментар


                • Господин Василев, виждам че с течение на времето отивате към все по- големи увеличения. Предполагам, че сте ползвал бинокъл и досега, пък и в тази тема нееднократно е констатирано следното: с нарастване на увеличението (при равни други условия) се стеснява зрителният ъгъл, уредът започва да "трепери" и да си иска опора, става неподходящ за наблюдение на движещи се цели... Изобщо, трябва чисто концептуално да се изберат параметрите на бинокъла, и чак след това идват видът и качеството на оптиката, просветляване, надеждност и т.н.
                  Дано не съм Ви разочаровал или разубедил, споделете какъв е изборът и впечатления от машинката.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • Не,Г-н Тропчо,никак не сте ме разочаровали!
                    Напротив благодаря Ви за включването.
                    Съобразил съм всичко това,което сте описали-зрително поле,нужда от статив,тежина и т.н.
                    Привърженик съм на марката Steiner и имам няколко бинокъла от нея,които са с увеличение до 10x.Сега съм наясно какво търся и за какви цели-бинокъл с увеличение минимум 15x и повече.
                    Тъй като такъв бинокъл се купува може би веднъж-дваж в живота не искам да съжалявам след това!
                    Въпроса е не какво увеличение да избера,а марката?!
                    В предишните си постова даже обясних за какво ще го ползвам и съм съобразил нещата.
                    В ценовата категория на Zeiss,Leica, Swarovski и прочее не мога да се класирам,а средния клас които мога да си позволя е доста беден откъм избор.
                    Затова моля,за съвети за избор на марка бинокъл,а не за това с какво увеличение.
                    Благодаря!

                    Коментар


                    • Сега ще обясня отново и по-подробно!
                      Имам седем броя бинокли,пет броя Steiner,един Minolta и един Eschenbash с увеличения от 6x до 10x.
                      Така,има и една кола,която по окомер и приблизително измерено е на около 200 метра по права линия от балкона ми.
                      Е,с никой бинокъл не мога да разчета номера и (нямам ударение) и това ме дразни!
                      Това лято на морето с бинокъл 8x, от брега не успях да разчета надписа на катера на Гранична полиция.
                      Това ме провокира да добавя в колекцията бинокъл с по-голямо увеличение, какъвто и търся.
                      Според Вас нормално ли е с бинокли 6x,7x,8x и 10x,не куче марки да не мога да разчета номера на автомобил от около 200 метра и каква е причината?
                      Благодаря за търпението,което проявявате и ми отговаряте!
                      Последно редактирано от Va.Vasilev; 25-10-20, 05:38.

                      Коментар


                      • X10 на 200 метра трябва да видиш нещо,сега колко ще е ясно и четливо не зависи само от бинокъла,а и кой гледа.Ако вече държиш наистина да видиш мммммм говорим за едни други пари, тук разискваме коя марка и модел първо се вписва в парите,второ да е поне Х15 и трето поне да е марка някаква та да знаеш за какво си дал парите.

                        Много от марките нямат въобще Х15 увеличение,тия които правят пък почват от тройно на бюджета - това ти улеснява избора,влез в някой магазин и виж какво виждаш с един Х15,твоето око не е моето и това което ТИ можеш да видиш аз мога само да го мерна като обект та.......пробвай ако можеш или рови яко ревюта.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • коко келеша
                          коко келеша коментира
                          Редактиране на коментар
                          Евентуално се търси марка и модел с прилична диоптрична корекция.

                      • Купих си зрителна тръба и ...еврика.
                        Перфектно се разчитат номерата на колите!
                        Явно е въпрос на увеличение и/или абсолютна стабилизация.
                        ​​​​

                        Коментар


                        • BENZBOSS
                          BENZBOSS коментира
                          Редактиране на коментар
                          Да ти е жива и здрава сьседката

                          За трипод търси Slik

                        • Тропчо
                          Тропчо коментира
                          Редактиране на коментар
                          Явно, колегата rova е влязъл най- добре в нишката на разсъжденията. Предполагаемо е с тръба за 200 лева да се видят повече неща, отколкото с бинокъл за 300 евро. Някакви ТТ- данни има ли таз хубавиня? Сменяеми окуляри, ала- бала?

                      • Тръбата не е нещо особено.
                        Марка Eschenbach 20-40x50
                        Не исках да се хвърлям на нещо скъпо,защото до сега не бях ползвал тръба.Исках просто да изпробвам дали с нея ще разчитам номерата на колите.Сега,като познавам себе си май и това ще стане.
                        Сега идва следващия проблем:
                        Нищо не разбирам от стативи и не знам как да избера подходящ.
                        Първо,всички,които намирам са с височина до 160 см.,аз съм висок 185 см ,съответно ще ми е ниска.
                        Второ, всички стативи са за камера или фотоапарат,които са с една плочка на мястото за поставяне на уреда и не знам дали ще паснат за тръбата.
                        Никъде не намирам статив за бинокъл или за зрителна тръба.Всички се водят камера статив.
                        Бихте ли помогнали и тук?
                        Благодаря!

                        Коментар


                        • BENZBOSS
                          BENZBOSS коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ще паснат,моите поне пасват на 2 различни статива

                      • Ще задам още един въпрос,защото знам,че докато не си дам отговор няма да мирна!
                        Бихте ли ми казали каква е разликата между зрителна тръба и спектив?
                        Едното е продълговато и тясно и се намира все по- рядко,другото е по-късо и дебело(тумбесто) и по-скъпо.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X