Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Части за петромакс?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Части за петромакс?

    Първоначално публикуван от Гергин Преглед на мнение
    Макар, че и на ръка може да се хване иглата, която в основата е триъгълна. Чудя се тази гайка долу не играе ли и ролята на контра гайка, точно заради тази причина?
    Контра го играе, ама надолу има още един шиш, дето задвижва клапана над резервоара.

    Коментар


    • #62
      От: Части за петромакс?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:9.3 КБ
ID:5624965Това е ключето, а това оловната"набивка" Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:15.8 КБ
ID:5624966а пък с това развиваш и навиваш иглатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:14.7 КБ
ID:5624967

      Коментар


      • #63
        От: Части за петромакс?

        Първоначално публикуван от Гергин Преглед на мнение
        надявах се да се включиш.
        Благодаря за предложението. Доста трудно ще ми е да мина.
        Иначе си гори в момента идеално, даже прекалено идеално. Направих разстоянието 6-7 мм. Прочетох го в сайтът на петромакс. И после леко пипнах винтчето за сместа. Но ми се искаше да знам, как е по книга работата.
        И да, така се вади, но исках да разбера дали може да не се вади, а само иглата да сменя. И както казаха, има си ключе, което явно аз нямам. Макар, че и на ръка може да се хване иглата, която в основата е триъгълна. Чудя се тази гайка долу не играе ли и ролята на контра гайка, точно заради тази причина?
        Със спирт за горене как е положението?
        Винта за сместа го вЪрти докато ламбата свети и избери положението дето цепи мрака най-яко. Ключето за иглата навремето си го направих сам от парче тръбичка. Спирта служи само за подгряване, не и като основно гориво. Ако го "караш" с бензин трябва да му смениш гумените уплътнения (на гърловината, на клапана за подаване на гориво, и на клапана на помпата) с бензиноустойчиви. И пак не е сигурно щото това дето караме с него в България не е точно бензин. Газ за осветление не оставяй в резервоара защото съдържа сол, да не пуши, а резервоара на китайците е железен. Най-добре не оставяй никакво гориво за по дълго време вътре. Ако намериш от някъде керосин ще е най-добре.
        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

        Коментар


        • #64
          От: Части за петромакс?

          Ехе хе хеее и Воеводата се влючи Рових в немския ebay, ама немският ми близък до нула и самосе ядосах. Иначе веднага поръчвах. С една медна тръбичка май ще мога да направя това за иглата. Керосин съм виждал за последно преди 20 г. докато летеше баща ми. Под винт за сместа имаш предвид този на тръбата горе, малкия. Не този, който държи самата тръба.

          Определено нямам нито едно от изброените инструменти на снимката.Къде да търся такава оловна набивка? Даже не знаех, че има, хммм.

          Пенчо, видях го и този шиш към резервоара. Каква му е ролята точно и какво може да се регулира от него?
          Последно редактирано от Гергин; 24-11-14, 20:59.
          Пийте червено вино! Дава здраве.
          А то ни трябва за да пием ракия!

          Коментар


          • #65
            От: Части за петромакс?

            Стегни го яко и не ти трябват оловните шайби.
            http://www.starklichttechnik.de/onli...uct-8061535185
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:24.8 КБ
ID:5624983

            Коментар


            • #66
              От: Части за петромакс?

              Първоначално публикуван от Гергин Преглед на мнение
              Ехе хе хеее и Воеводата се влючи Рових в немския ebay, ама немският ми близък до нула и самосе ядосах. Иначе веднага поръчвах. С една медна тръбичка май ще мога да направя това за иглата. Керосин съм виждал за последно преди 20 г. докато летеше баща ми. Под винт за сместа имаш предвид този на тръбата горе, малкия. Не този, който държи самата тръба.

              Определено нямам нито едно от изброените инструменти на снимката.Къде да търся такава оловна набивка? Даже не знаех, че има, хммм.

              Пенчо, видях го и този шиш към резервоара. Каква му е ролята точно и какво може да се регулира от него?
              Да то е винтчето. Щом тейко ти е бил летец, значи още по-лесно би трябвало да бъде намирането на керосин. Ицо ти е пратил хубав "линк" с картинки и 'сичко. Вместо оловната шайба можеш да навиеш тефлонова лента. Пробвал съм - става.
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар


              • #67
                От: Части за петромакс?

                Благодаря и на двама ви.
                Искате да ми кажете, че всичко от петромакс става на Анкор ?

                Ицо, това което си ми пратил е ? Не съм го виждал в китайците.

                С тефлонова лента съм пълен покрай парното и климатиците.
                Пийте червено вино! Дава здраве.
                А то ни трябва за да пием ракия!

                Коментар


                • #68
                  От: Части за петромакс?

                  Виждал си го!Това е сондата, която смуче гориво от резервоара.Отдолу е клапанчето /което е мн.важно/, по средата е отвора за винта за горивото, а резбата която виждаш на основното тяло- около нея се слага оная оловна шайба.
                  Да долу-горе китайчетата са идентични с оригиналните петромакси.
                  Мога да ти потърся игли по магазините, но за дюза няма да свърша работата.Пък тя не ти и трябва през близките години.Между другото си вземи повечко стъкла, че при неправилно боравене се пукат.Би трябвало да ти станат индийските на borosil Натиснете снимката за да я уголемите

Име:petromax2.jpg
Прегледи:1
Размер:122.4 КБ
ID:5625091не и немските на schott suprax.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Schott-Suprax-Glas-80x80,_768.jpg
Прегледи:1
Размер:43.4 КБ
ID:5625090Поне на моя китаец не му стават-широки са му.Май турските нургаз са широки?Иранските също стават.
                  Недей да даваш безумни пари за части, ако ги гледаш в OLX.Стъклата-прозрачните са около 6 лв бр.Намери си и една резервна фасунга, че при транспорт често се развиват и се трошат при падане.По идея на вАйводата си взех 500 ЦП Анкор чорапчета-0,7лв бр.Стават и за твоя.
                  Вече карам петромаксите си на бензин.Пенчо гарантира, че няма да има бум и по-мазно работят.Вярно.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Части за петромакс?

                    http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=...romax&_sacat=0

                    Виж и тука. Той моя германски дан мислиш, че е много арен? Ама то се разбира.
                    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                    Коментар


                    • #70
                      От: Части за петромакс?

                      Ей благодарско за информацииите.
                      Ицо сетих се. МНого се изкушавам за бензина ама покрай руските котлони и всякаква техника на бензин дето имам леко се притеснявам, че китайчето няма предпазен клапан. Да не вземе за 10 лв. да ми развали кефа с някоя заря. НО ще дойде и това. Ти сменя ли уплътнения и т.н за бензина, както писа ВОйводата? Имам резервна фасунга и оригинално стъкло, чорапчета 300/400, само пусти малки игли нямам. Ще потърся по битаците и ако не намеря ще се възползвам от предложението ти. И верно в тоя OLX освен, че няма части, цените често пъти са височки.

                      Тоя сайт по разбирам, Войводо. Отрязах от печатни плаки светлоотражател, ама доста намаля светлината, та съм го приложил само към комплекта
                      Пийте червено вино! Дава здраве.
                      А то ни трябва за да пием ракия!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Части за петромакс?

                        Първоначално публикуван от Гергин Преглед на мнение
                        ...МНого се изкушавам за бензина ама покрай руските котлони и всякаква техника на бензин дето имам леко се притеснявам...
                        И аз бях така, но сега сипвам смело бензин и китаеца си работи супер. Всичко това по препоръка на колегата Пенчо, за което съм му благодарен, защото отпадна мъкненето и на газ.
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Части за петромакс?

                          На мен пък, току що-/днес/ ми се спука...ама цялото стъкло schott suprax-мат.
                          Преди седмица наех един пич да ми обърне градината.Пича обаче не свърши до тъмно, а му се вземаха парите на момента.Викам-паля петромаксите.Люс двата 500 ЦП с дзинбин и стана ДЕН!От къде да видя, през матовото стъкло, че при паленето ми се е пръснало едното чорапче.Гледам го премигва и не свети като хората, ама....свети.Та така, стоя цяла седмица да го гледам за убост и не ще ли днес -ПРАС.Чорапчето чак изметнало стъклото и му променило структурата-станало по-прозрачно.От тия огъвания по стъклото и след седмица-цък.Нейсе!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Части за петромакс?

                            Да повдигна малко темата, случайно някой да знае Фасунки за петромакса независимо дали за керамични или метални, тук в БГ дали има някъде?
                            Конкретно аз съм от Варна, ама може да дадете адрес и в друг град. Благодаря Ви предварително!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Части за петромакс?

                              Като всички останали части за петромакс - по рибарските магазини и по пазарите. Има и други начини, и "линкове" има, ама ще трябва да прочетеш темата!
                              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                              Коментар


                              • #75
                                От: Части за петромакс?

                                Първоначално публикуван от aurona Преглед на мнение
                                Да повдигна малко темата, случайно някой да знае Фасунки за петромакса независимо дали за керамични или метални, тук в БГ дали има някъде?
                                Конкретно аз съм от Варна, ама може да дадете адрес и в друг град. Благодаря Ви предварително!
                                София, пазара на Красно село или OLX.
                                Пийте червено вино! Дава здраве.
                                А то ни трябва за да пием ракия!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X