Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Части за петромакс?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Части за петромакс?

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    И от мене браво и да напомня, че стъклото не трябва да се ползва толкова опушено. Загрява се много! После питането ще е :Къде има стъкла!
    Мерси, това не го знаех. Ще имам едно на ум.
    Това опушване е от 10-12 опита/паления - не е светило повече от 5-6 часа сборно. То мерак за палене/светене ама няма къде/кога да се ползва.
    И с каво го чистите? аз не можах да го изчистя освен с нокти/телче за тави. ? Това нормално ли е?
    Нали може и без стъкло - с някаква ламарина и мрежа...

    Коментар


    • #32
      От: Части за петромакс?

      С нафта,бензин, меглио. С нокти също става, С тел - не е добра идея.
      А защо се опушва толкоз? С какво го палиш?
      Без стъкло става, ако няма вятър и големи хвърчикоптери.

      Коментар


      • #33
        От: Части за петромакс?

        Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
        След като германците са го измислили от нераждавейка значи всичко е ОК...
        Вервам им.
        Напълно възможно е да стане от някои видове неръждавейка . Първия височинен истребител стигащ поне на книга 3645 км/ч скорост на над 25 километра височина МиГ 25 е изцяло от неръждавейка заварена конструкция и само тя издържала навремето преди появата на новите композитни матеряли високите температури породени от триенето с приемливо разширение.
        Последно редактирано от sek.1; 10-12-10, 07:42.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: Части за петромакс?

          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
          ... сега се чудя в кой дувар да го хакна...
          Моля, никога не изхвърляйте стария петромакс, от него няма по-добра мишена за прецизна нощна стрелба на пределни разстояния. После няма да ви пречи - от моя останаха само резервното стъкло и няколко чорапчета.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #35
            От: Части за петромакс?

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            С нафта,бензин, меглио. С нокти също става, С тел - не е добра идея.
            А защо се опушва толкоз? С какво го палиш?
            Без стъкло става, ако няма вятър и големи хвърчикоптери.
            Паля го с спирт за горене... не знам защо се е опушил толкова. И м/у другото забелязах, че след като изпусна налягането/изгася мрежичката е нагрята до червено. Може би не е добра идея да е с мрежа, ще направя кръгче с дупки от неръждавейка ... като остане време.

            Коментар


            • #36
              От: Части за петромакс?

              Първоначално публикуван от aurona Преглед на мнение
              Паля го с спирт за горене... не знам защо се е опушил толкова. И м/у другото забелязах, че след като изпусна налягането/изгася мрежичката е нагрята до червено. Може би не е добра идея да е с мрежа, ще направя кръгче с дупки от неръждавейка ... като остане време.
              И спирта го ментосват. Да не е изветрял? Колкото по-нее син, по-добре гори.

              Коментар


              • #37
                От: Части за петромакс?

                Първоначално публикуван от aurona Преглед на мнение
                Паля го с спирт за горене... не знам защо се е опушил толкова. И м/у другото забелязах, че след като изпусна налягането/изгася мрежичката е нагрята до червено. Може би не е добра идея да е с мрежа, ще направя кръгче с дупки от неръждавейка ... като остане време.
                То за това оригинално е с керамични. Какъвто и метален детайл да сложиш - все ще се нагрява до червено.
                Това не трябва да те притеснява.
                Аз моя го паля с бензин 100 октана. Няма опушване. Без стъкло е, с мрежичка от въздушен филтър на камион. Преди бях с разбицова мрежа, но е по-грубо.
                Половината екран съм затворил с отражателна фотографска ламарина или от печатна алуминиева плака. Така свети само напред, аз оставам в сянката. Който ходи нощем знае защо.
                Такива части за петромакс се продават в рибарските магазини ( в Пловдив поне) и на руския пазар. Има ги .
                Опитах се в този пост да отговоря на няколко различни въпроса, за това малко е натруфен....
                Дано не пречи това.
                Поздрави на всички с петромакси .....

                Коментар


                • #38
                  От: Части за петромакс?

                  Ето снимките за които писах вчера в темата "впечатления за/ от петромакс".Снимките още вчера преди да напиша поста и преди да ми дадете съвет да ги преоразмеря ги бях вече преоразмерил, но тъй като става въпрос за фини детайли и неща за които се иска чалъм не посмях да ги намалявам повече по размер(преоразмерявам) защото искам да се вижда всичко в детаили и на когото му е необходимо да види в подробности и детаил как да си помогне сам.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:167 (1024x768).jpg
Прегледи:1
Размер:584.6 КБ
ID:5304052Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170 (1200x900).jpg
Прегледи:1
Размер:79.1 КБ
ID:5304053Натиснете снимката за да я уголемите

Име:173 (1100x825).jpg
Прегледи:1
Размер:127.9 КБ
ID:5304054Натиснете снимката за да я уголемите

Име:174 (1100x825).jpg
Прегледи:1
Размер:114.3 КБ
ID:5304055Натиснете снимката за да я уголемите

Име:175 (1100x825).jpg
Прегледи:1
Размер:141.7 КБ
ID:5304056Натиснете снимката за да я уголемите

Име:176 (750x1000).jpg
Прегледи:1
Размер:60.7 КБ
ID:5304057Натиснете снимката за да я уголемите

Име:180 (1000x750).jpg
Прегледи:1
Размер:631.5 КБ
ID:5304058Натиснете снимката за да я уголемите

Име:184 (1200x900).jpg
Прегледи:1
Размер:91.7 КБ
ID:5304059Натиснете снимката за да я уголемите

Име:185 (1200x900).jpg
Прегледи:1
Размер:113.0 КБ
ID:5304060Натиснете снимката за да я уголемите

Име:186 (1200x900).jpg
Прегледи:1
Размер:117.6 КБ
ID:5304061Натиснете снимката за да я уголемите

Име:189 (1200x900).jpg
Прегледи:1
Размер:119.1 КБ
ID:5304062Натиснете снимката за да я уголемите

Име:194 (1300x975).jpg
Прегледи:1
Размер:104.5 КБ
ID:5304063 Това успях да го направя като се има предвид, че за първи път държах в ръцете си петромаксова лампа и Благодарение на прочетеното във форума и помощта дадена преди мен на други съфорумци с указанието, че проблема е в клеясалата дюза за нагнетяване на въздуха.Има 1-2 "проспани" правописни грешки в текста върху снимките, но го писах и обработвах снимките в 1.30-2.40 часа през нощта(след като светна петромакса) и Сънчо ме беше подгонил много яко ...

                  Клеясването/залепването на дюзата през която минава въздуха се случва при по продължителен престой на лампата без да е работила или при оставяне на петромакса без да е изпуснато налягането.Лампата е китайска марка "Anchor".
                  Последно редактирано от Justif; 18-09-11, 05:48.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Части за петромакс?

                    Justif- супер полезна информация!Благодаря.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Части за петромакс?

                      При моя този клапан се разглобвяваше. Вътре е с пружина и гумичка за уплътнение. Виждал съм и изпълнение със съчма, но във вариянтите за Бундесвера.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Части за петромакс?

                        Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
                        Ето снимките за които писах вчера в темата "впечатления за/ от петромакс".Снимките още вчера преди да напиша поста и преди да ми дадете съвет да ги преоразмеря ги бях вече преоразмерил, но тъй като става въпрос за фини детайли и неща за които се иска чалъм не посмях да ги намалявам повече по размер(преоразмерявам) защото искам да се вижда всичко в детаили и на когото му е необходимо да види в подробности и детаил как да си помогне сам.[ATTACH=CONFIG]363486[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]363487[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]363488[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]363489[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]363490[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]363491[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]363492[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]363493[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]363494[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]363495[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]363496[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]363497[/ATTACH] Това успях да го направя като се има предвид, че за първи път държах в ръцете си петромаксова лампа и Благодарение на прочетеното във форума и помощта дадена преди мен на други съфорумци с указанието, че проблема е в клеясалата дюза за нагнетяване на въздуха.Има 1-2 "проспани" правописни грешки в текста върху снимките, но го писах и обработвах снимките в 1.30-2.40 часа през нощта(след като светна петромакса) и Сънчо ме беше подгонил много яко ...

                        Клеясването/залепването на дюзата през която минава въздуха се случва при по продължителен престой на лампата без да е работила или при оставяне на петромакса без да е изпуснато налягането.Лампата е китайска марка "Anchor".
                        Поздравления за описаното. Мисля си обаче дали дюзата нямаше да се раздвижи само с WD40 и една такава капачка...

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:petromax_luftpumpenadapter.jpg
Прегледи:1
Размер:41.9 КБ
ID:5304248

                        Преди години "съживихме" един петромакс само с WD40. Готини ламБи...
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Части за петромакс?

                          И моят като го купих беше с блокирал клапан,кой знае колко ли години бяха минали от последното отваряне на кутията в която е бил.Пръсках го с вълшебството W40,стоя така една нощ-и нищо.Накрая го разглобих(клапана) почистих го и вече една година се фучкам с немски петромакс по язовирите.
                          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                          Коментар


                          • #43
                            От: Части за петромакс?

                            Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                            Поздравления за описаното. Мисля си обаче дали дюзата нямаше да се раздвижи само с WD40 и една такава капачка...

                            [ATTACH=CONFIG]363764[/ATTACH]

                            Преди години "съживихме" един петромакс само с WD40. Готини ламБи...
                            1. Благодаря

                            2. Може би:
                            -но никой не ми даде акъл/идея за тази възможност когато попитах/помолих за помощ, а техниката не ми е стихията и колкото и да ми харесва да накарам нещо да заработи в тази област съм
                            - пробвах 2 дни като пълних на два пъти цилиндърчето където е дюзата с WD40 който беше на ниво 2-3 сантиметра над дюзата и го оставях за по 16-20часа да престои, но не се раздвижи.

                            Това наложи да намеря начин да сваля дюзата и да видя отблизо дали проблема е в нея.


                            Моята лампа е с мощност 350 свещи на английски candle power(съкратено CP).Един ват е равен на 1.25 свещи, тоест 350 свещи=280 вата. Най-мощните петромакси са 500 свещи което е равно на 400вата.решил с ъм да си купя немска 500 свещи/400 вата, но сега нямам излишни пари.След 1-2 години.Другото което е писано във форума за 500 вата петромакси не е вярно, дори най-мощните немски са по 400 вата.
                            Пускам и един линк към сайт за лампи -парафинови(петромаксови) и други за за резервни части специално за китайската марка "Anchor" и парафин/керосинhttp://www.hurricanelamps.co.uk/parts_and_fuel.htm .Щях да пусна по -рано линка в предния пост, но нещо много бързо(след 3-4 часа) "изчезна" бутона за редактиране на поста.

                            А от този сайт http://www.conrad.com/websale7/?Ctx=...omSuggest=true можете да си закупите чисто нова китайска лампа за около 70 лева, но с доставката ще е може би 130-150 лева.



                            П.П. Опитах се да тагна адреса и вместо URL адреса в мнението/поста ми да се изписва "сайт" но нещо не съм в час.В други форуми се поучава, но тук съм невеж в това отношение. Ако модераторите могат моля да го направят и без това адреса е страшно дълъг и се получава доста грозно...
                            Последно редактирано от Justif; 18-09-11, 22:23.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Части за петромакс?

                              Ето го и самия "Anchor" http://www.anchorltd.com/
                              VIVA CHINA

                              И MADE IN GERMANY http://www.petromax.de/
                              Only after the last tree has been cut down,
                              Only after the last river has been poisoned,
                              Only after the last fish has been caught,
                              Only then will you find that money cannot be eaten.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Части за петромакс?

                                Някой вещ в тази част има ли представа дали мога:


                                1. да преработя китайския си петромакс Anchor от 350 свещи/280 вата в 500 свещи/400 вата със закупени от този сайт http://www.hurricanelamps.co.uk/anchorparts.htm части ???

                                2. Кой части трябва да сменя???Според мен трябва да закупя поне :а)"500CP Upper Vaporiser"( В сайта виждам че долната част за 350 и 500 е една и съща само горната част е различна, следователно може да купя и сменя само горната част, а долната да си остане същата и на нея да монтирам горната );
                                б)за тази част -нарича се
                                : " 500CP Conducting Rod" - не съм сигурен дали трябва да се закупи и да сменям нещо който е наясно да каже прилича на дълга игла/жило;

                                3. Необходимо ли е да закупя за преработката и "500CP Jet & 500CP Cleaning Needle" или това е само за почистване???
                                или

                                4.вместо да купувам горните части да закупя една част "Sea Anchor 500 Candle Power Vaporiser" и да сменя цялото, макар, че не съм много сигурен дали ще се получи .


                                Изобщо може ли да се преработи лампа от 350 на 500 свещи и кои са частите които трябва да се подменят с по-силни за петромакс на 500свещи/400 вата???

                                Дали ако е възможна преработка и направя такава ще се увеличи консумацията на газ за осветление от петромакса.

                                Благодаря на отзовалите се за помощта
                                .
                                Последно редактирано от Justif; 19-09-11, 12:04.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X