Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LED прожектори /фенери/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LED прожектори /фенери/

    предлагам фенери с високоярки светодиоди /LED =Light Emitting Diode/ и по-точно с един диод 5 вата!

    Скъпи са, но няма база за сравнение с другите видове фенери!
    Произведени са в БГ само за износ...

    всеоще нямам снимки...
    https://htftp.offroad-bulgaria.com/L.../Delux_ENG.pdf

    пишете на ЛС или на телефони:
    02/ 8773509
    0888811914
    Теодор
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    имам такъв с 1W светодиод и свети много добре а с 5 вата сигурно ще е зверско

    Коментар


    • #3
      Изглежда добре, даже доста добре.
      Тео, какви парички са все пак

      Коментар


      • #4
        И каква е цената на тези играчки
        LZ1HKW
        Реглаж на преден и заден мост
        My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

        Коментар


        • #5
          300лева е 5-ватовия... има и 3-ватови по 270лв...

          преди време бях внесъл китайски - мостри, обаче качеството не беше на нужното ниво... иначе бяха около 80-100лв /3-ватовите.../
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            Свтодиодните прожектори са последната дума на техниката в тази област. Раоботата е следната - новоте технологии позволяват направата на свръхмощни светодиоди (1 ,3 ,дори и 5W) които имат изключително високо КПД по отношение на излъчената светлина. Причината е че излъчват 100% видима светлина и всички загуби на енергия са единствено в електрониката. Те савсем не са малко и дори се налага сериозно охлкаждане, но са несравнимо по малки от загубите от инфрачервено излъчване при всички видове лампи с нагрята жичка. Освен това цветната температура е 5500 К -т.е. дневна светлина. И още едно изключително качество - живота им е над 50 000 часа - т.е. на практика са вечни. Всички тези качества като от фантастична приказка определят цените на тези продукти - фантастични 300 лева звучи съвсем разумно за предлагания продукт.
            Добрия LED сам по себе си обаче е напълно безполезен. За да се превърне в качествен прожектор има редица условия.
            1. Оптична леща. За разлика от познатите крушки които излъчват горе долу хомогенна свтлина на над 300 градуса (има сянка само зад основата на лампата) и фокусирането се постига с помощта на парабуличен рефлектор, при диодите светлинния сноп е концентриран напред в пространствен ъгъл около 30 градуса. Поради това рефлектора е почти символичен, а фокусирането се постига с леща. Тя трябва да е изработена изключително прецизно, и от качествен материал за да надживее живота на източника на светлина. В противен случай снопа няма да е добре концентриран, ще има загуба на светлина и е възможна появата на цветни петна и отражения. Още по трудно е ако се цели да има възможност за промяна на фокуса, което става елементарно при рефлекторните фенери. Затова и някой от най реномираните производители избягват подобна функция при LED прожекторите.
            2. Електроника и охлаждане. Като цяло електрониката е най "лесната" /евтина/ част в съвременните high-tech продукти. Малко производители обаче са постигнали съвършенството - най важно е при промяна на напрежението от батерията, електрониката да подава константно напрежение на диода за да няма промяна в светенето. Ясно е че надеждността е на първо място, а и охлаждането е толкова фатално както при процесора на компютъра. Тези играчки греят като AMD
            3. Батерия. Поради високия клас, повечето прожектори с свръхмощни светодиоди се произвеждат стандартно с акумулаторни батерии. Темата за съвременните батерии си е безкрайна и заглавието и не е това, но трябва да се има предвид, че 1 А си е сериозно за компактна батерия и ако тя не е с достатъчен капацитет и произведена от реномиран производител на индустриални батерии (напр. SAFT), всички качества на фенера се обесмислят.
            4. Корпус. Ето това е предизвикателство за всеки производител. За да е наистина "Вечен" продукт, трябва да се заложи поне 10 години серизна ессплоатация. Това значи като минимум масивно дуралуминиево тяло, силиконови уплътнения и ненадраскващо се покритие на нечупливото стъкло. Всичко трябва да е добре премислено и прецизно изработено и тук се провалят всички имитатори. Само за сравнение известните по цял свят "железни" фенери MAGLITE (US полицейските) се класират с доста посредствено качество и издържливост сред производителите на истински LED прожектори.
            От тези разсъждения е ясно, че само можем да се радваме че има производство на такава техника в българия и имаме достъп до нея. Остава само производителят да докаже качествата на продукта, за което чакаме тестове и преки впечетления от първите които са си позволили това удоволствие.
            Ето някои интересни сайтове по въпроса.
            www.flashlightreviews.com - тестове и ревюта на всички нови модели
            www.saftbatteries.com - един от най добрите производители на индустриални батерии (франция)
            www.lumileds.com - Фирма от концерна Филипс, произвеждат най добрите диоди Luxeon[/url][/list][/quote][/code][/list]
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #7
              Некъф ужъсъ, некъф атъ ...
              Така ли се пишат рекламите? ... Това ми е част от занаята, ама с триста зора криво-ляво разбрах кво пише. Не знам и кво да кажа. Срамота.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Стефан
                Некъф ужъсъ, некъф атъ ...
                Така ли се пишат рекламите? ... Това ми е част от занаята, ама с триста зора криво-ляво разбрах кво пише. Не знам и кво да кажа. Срамота.
                Моля модераторите да изтрият поста ми, ако споделят същото мнение! Не съм рекламен агент на никой производител на фенери, Физик съм и просто съм се интересувал от това и съм изчел ревюта на такива играчки и това ми е впечетлението.
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #9
                  icerunner, браво за навременната техническа информация. Областта е специфична и за голяма част от българите сигурно цената на предложения прожектор е висока. Поста обаче показва че цената е оправдана, предвид технологичността на продукта. Не са толкоз много хората които да правят такъв анализ за всяка една покупка, аз обаче го правя за всяко нещо над 25лв. така че поста беше мн полезен за мен, а предполагам и за другите.
                  Поздрави
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от icerunner
                    Първоначално публикуван от Стефан
                    Некъф ужъсъ, некъф атъ ...
                    Така ли се пишат рекламите? ... Това ми е част от занаята, ама с триста зора криво-ляво разбрах кво пише. Не знам и кво да кажа. Срамота.
                    Моля модераторите да изтрият поста ми, ако споделят същото мнение! Не съм рекламен агент на никой производител на фенери, Физик съм и просто съм се интересувал от това и съм изчел ревюта на такива играчки и това ми е впечетлението.
                    Не му обръщай внимание - той така си говори , но от време на време (ако успееш да го отсееш и разбереш) казва и по нещо ценно
                    Браво за обясненията!

                    Коментар


                    • #11
                      в общи линии е така...
                      с някои уточнения - 100% добив на светлина е всеоще в сферата на фантастиката... за сравнение халогенната крушка има добив под 10%, останалото са инфрачервени лъчи и топлина...
                      светодиодите също отделят топлина, но няма ИЧ лъчение - оттам и по-доброто светене - 5 до 10пъти повече светлина при равна консумирана мощност!

                      Дневната светлина е 4300К, а 5500 си е доста "синеещо" бяло... Има вече и "топлобели" диоди - 3200К...

                      Импулсното захранване на лампите наистина е така направено, че независимо от заряда на батериите, светлината е постоянна...

                      на китайските "дефекта" беше основно в ключетата - иначе електронната им част е ОК...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        За загубите точно това казах и аз, има загуби при диодите от сериозно загряване, но няма инфрячервени излъчване, а загубите при лампите с жичка са 90 % точно от там. А относно импулсното захранване - да целта е точно такава, но ако поразгледаш графиките от тестовете които са в сайта с ревюта който препоръчах, ще видиш, че на практика това е изпълнено 100 % само при няколко модела.
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #13
                          Добре де, ето ти гледната точка на физика.
                          Към масови такива диоди се върви вече 20 години, и ето - стигна се. Кристалите обаче нямат отношение към производителите на фенерчета, за тях те са даденост.
                          За евтино им слагат акумулатори, за надежност и дълговечност на диодите обаче пак трябват батерии. Така че да свети, да свети, после изведнъж елемента да рухне под праговото напрежение и хич и да не се опитва да тръгне ток.
                          Като всички полупроводникови хетероструктури те са чувствителни на dU/dt и особено на dI/dt. Иначе казано - повреждат се и изгарят от пикове на напрежението и тока. Особено патят от превишени токове. Заради което между тях и батерията слагат стабилизатор с плавен старт. Чип който отдавна струва стотинки. Останалия калабалък на платката е часовник и термометър. Стандартни защитни схеми, отдавна. Или импулсни енергоспестяващи режими.
                          Херметичната кутийка може да се прави по поне три различни технологии и е проблем само ако заданието е за откровенно менте.
                          Наистина интересен и проблемен може да е само осветителят. Кристалът свети в много тесен сектор и това веднага спестява отражателят. И загубите от него. Но пък площтта му е много малка и значи разходимостта - много голяма. За да може да свети много надалече е достатъчна проста колиматорна леща. Една дебела късогледа плоско-изпъкнала леща. Едно време във всяка оптика имаше подобни неща. Малко стъклено кубче, силно изпъкнало отгоре. За удобно разглеждане на пощенски марки например. Фокуса е на плоската страна, там и трябва да стои кристала. Това дава уж паралелен широк сноп нататък, така че разходимостта да намалее и да се формира достатъчно светло петно. За префокусиране вече трябва обектив. Например две такива лещи с изпъкналите повърхности една към друга, едната може да се движи спрямо другата. Какви да е евтини пластмасови, там нищо не ги грее. Или, което вероятно е направено, Френелова оптика. Това вече са плоски пластинки, надраскани по подходящ начин, така че да работят като дебелите сложни и скъпи класически лещи. Там се иска само осветеност, не качество на изображението.
                          Формирането на цената не е нещо което мога да обсъждам. Модните стоки винаги са стрували колкото пазарът може да преглътне.
                          Но както е казвал не по-малко известният от мене Ръдърфорд - ако вие не можете да обясните на чистачката в лабораторията с какво всъщност се занимавате, то вие не сте физик а шарлатанин. Мразя любимата на рекламистите мистика в устройството на продаваните неща. Професионалиста все едно знае какво има вътре и без да го е виждал. Будалкането на юзерите с уж случайно набутани термини е непочтенно. А от това че честно е казано какво та как, полезността на предмета никак не намалява. Ако я има изначално, като в този случай

                          Коментар


                          • #14
                            Стефане, както и да го смяташ, цялото изделие в разумна серия + печалба за производителя и търговеца, ще излезе няколкократно над цената на материалите... Да ти дам 3 или 5-ватови диоди, колиматори /лупи/, чипове за захранването и останалите чарколяци, ти ми направи прожектори

                            дълговечността на диода е последната ти грижа - дори 1000 часа да изкара само /а то ще изкара многократно повече/, това са 100 нощи светене... ти за колко години ще направиш 100 нощувки на палатка??? /че и със запален прожектор /

                            тия неща се правят за приложения, където е важно качеството, надеждността и т.н., а не толкова цената! ако искаш евтино, взимаш си от метро един топуз с автокрушка за 15лв - ще ти свети 20-30минути преди да вземе да жълтее и ще ти заема 4 пъти повече място...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              Браво Стефан, Виждаш ли че можеш
                              не като "Некъф ужъсъ, некъф атъ ... "


                              Фактът е факт и аз съм в търговията и да ви кажа понавлезнах в нещата, всеки производител за да прави Развой, да произвежда и да пласира Качествени стоки, са му необходими приходи по-високи от разходите му (печалба по нашему) при високо ниво на конкуренцията (особено от Китайски производители), нашият хипотетичен производител има само 3 пътя:

                              1. да фалира - няма я повече любимата ни стока

                              2. да свали качеството - от там цената и да оцелее някакси, но пак любимата ни стока липсва има НЕЩО дето мяза ама не е

                              3. да инвестира в перспективни продукти който никой Все още не предлага и да се стабилизира финансово (да Одере 9 кожи на мераклиите да ги притежават) - да тези продукти не са за масовият потребител търсещ НАЙ-НИСКА ЦЕНА, но те си имат пазар и определено помагат да се появяват нови, иновативни и качествени неща на пазара, кето лично на мен ми харесва

                              Така че аз не бих коментирал цената, на базата на моята си сметка за себестоиността на продукта, ако ми "отърва" и ми трябва - купувам, ако ли не търся кой продукт се дотира от високата цена на гореописаният и купувам него - обикновенно по-стар модел в ниша с огромна конкуренция и съотвено цена под всякаква себестоиност

                              Във връзка с фенера - някой знае ли колко вата е диода на Птцел - Тикка ХР, просто за сравнение?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X