Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LED осветление за къмпинг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: LED осветление за къмпинг

    Отскоро се сдобих с "лампа", която, надявам се, ще изхвърли от употреба газовото ми къмпинг осветление. Става въпрос за комбинирания фенер на Frendo:
    , ,
    Спецификация:
    Сила на светене 150 лумена от един диод Cree
    Захранване - 4 батерии АА
    3 режима на работа:
    -максимален 150 лумена
    -минимален 47 лумена
    -мигащ (при 150 лумена светлина)
    Карабинер за закачане
    Светлинен индикатор който премигва на всеки 10 секунди за по-лесно откриване в тъмното
    Живот на батериите - до 28 часа в минимален режим и до 50 часа в мигащ.
    Водоустойчив - издръжлив на дъжд без потапяне под вода
    Харесва ми как е направено - цялото е гумирано, а отдолу "тапата" за батерии е изцяло гума. Така и да го изпуснете шанса да се счупи или надере е по-малък. Светенето му е много добро. Дори 150те лумена са повече отколкото очаквах, затова може да се ползва съвсем добре и във вторият по-слаб режим - около 50 лумена. Има трети мигащ режим, който е отличен за сигнализация.
    Как е направен този фенер - светещата част е закрепена вътре в корпуса на нещо като подвижна ос. Единият край на оста изглежда завършва с дръжка от външната страна на корпуса. Чрез тази дръжка - чрез завъртането и се завърта и светещата част в корпуса. Така светодиода се обръща надолу - за да свети като къмпинг осветление с разлята светлина във всички посоки, или се обръща нагоре, за да свети през полупрозрачният капак/леща, като по този начин имате чудесен ръчен фенер. Върви с карабинер за закачване. Вече изкара едно денонощие в икономичния режим/50 лум./ - резултата е повече от приличен!
    Като цяло много удобна къмпинг лампа, която можете да закачите над главата си или да оставите на масата ,с достатъчно светлина и най-важното - независимост от зареждане и атмосферни условия!
    "Make love, not war!"

    Коментар


    • #17
      От: LED осветление за къмпинг

      Миналата година на състезанието в Тетевен видях от варненската група такова осветление-две ленти от по метър, хванати с ластички за двете успоредни тръби на шатрата. Еми-светят си идеално.
      Пак там някой сподели една друга идея-метър, метър и нещо от тази лента се напъхват хаотично в бутилка 0,5 литра от минерална вода. Важното е бутилката да е бяла, а не синя, ясно защо.
      През пробитата капачка се изважда кабела за захранване, слага се една кука от тел и имаме лесна за закачане полева лампа. Би трябвало да свети като обикновена единична лампа. За предстоящото варненско състезание ще си направя такава(имам и две ленти по първата технология), и ще сравнявам светлината и удобството.

      То е ясно предварително де-светлината от двете срещуположни ленти е по-разсеяна и осветява по-добре, но слагането им е малко по-трудно от закачането на импровизираната лампа горе под покрива на шатрата.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        От: LED осветление за къмпинг

        Ами ако източника на ток е далеч от шатрата?
        "Make love, not war!"

        Коментар


        • #19
          От: LED осветление за къмпинг

          Ако източника на ток е далеч остава варианта само с батерии (или сваляш акумулатора и го носиш до шатрата) .

          Аз точно с батерии съм решил проблема. Та като ходя на палатки далеч от колата да не трябва да мъкна нещо голямо. Една батерия издържа 8-10 часа и се зарежда за час и половина (LiPo батерии по 3 последователно - тъй наречените 3S). Батериите от hobbyking.com - по-евтини читави LiPo-та не съм срещал. За тия батерии обаче трябва и зареждачка. Като примерно Imax B6 - разпространена и на прилични пари.

          Лампата - каквато ти душа иска стига да е диодна и с ниска консумация. Между другото за 280 лумена ти стигат 3-3.5 вата. Което е точно колкото консумацията на моята лампа . Тук във форума предлагат много добри диодни работни лампи. Вземаш си някоя която може да се отваря, променяш тока през светодиодите (за да стане 2-3-4 вата лампата) и си почти готов.

          Ако човек реши да се заиграе има как. Примерно за да пазя батериите съм си направил една схема с MOSFET за ключ и TL431. Ако захранването падне под 9V - изключва. Другото е да намериш регулатор по ток с добро КПД. Тоя последният дето намерих е с пад 0.1V върху контролиращият резистор и може да докара и 1 ампер ток при КПД над 85-90% (импулсен е някакъв). Ама т'ва са все сложни решения .

          Като тоя комбинирания фенер по-горе има доста в dx.com и има доста смислени (с cree диоди от по 90-100 лумена на ват) за под 20лв .

          И още нещо да споделя - студено белите диоди са по-ефективни - дават повече лумени за ват. Обаче топло белите (3000-4000 келвина) дразнят много по-малко очите. Ако някой го дразни бялата светлина от енергоспестяващите лампи ще разбере за какво говоря .

          Коментар


          • #20
            От: LED осветление за къмпинг

            Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение


            Ако човек реши да се заиграе има как. .
            Drivers - Maxim-

            Стари като света, все едно колко волта е батерията/източника.Ма си е работа,вече и не знам,за тези цели струва ли си.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #21
              От: LED осветление за къмпинг

              Относно захранването: акумулатор като за домашма аларма. Хем е херметик и може да се носи сякак.
              Надявам се скоро да тествам осталъка на полеви условия. Снощи пробвах "на сухо" и съм доста обнадежден...
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #22
                От: LED осветление за къмпинг

                Метър светодиодна лента е около 7лв. Най -мощната е14.4Вата на метър, или малко повече от Ампер ток/ половин един мигач/. Излъчва около 900лумена. Работи директно на 12в. от запалката. Може да се реже на парчета по 5 см. и пак си свети на 12В.

                Коментар


                • #23
                  От: LED осветление за къмпинг

                  Моята нова лампа е готова. наврях в една бутилка 2 метра лента-20 групи по 3 диода-общо 60 бр.
                  Мерих с уреда-дърпа 1,47 Ампера при 12,6 Волта.
                  Утре вечер ще и е теста.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #24
                    От: LED осветление за къмпинг

                    Така няма ли много да грее? Това са си 20 вата вътре в бутилката.

                    Коментар


                    • #25
                      От: LED осветление за къмпинг

                      Ще видим. Ако грее-имам и две ленти по метър залепени за капак от кабелен канал. Изпробвани са, вършат работа, само дето е малко играчка с поставянето и слагането.
                      Това с бутилката ме привлече с простотата си, и лесното боравене. Все пак е много по-лесно да закачиш едно компактно тяло на което има кука, отколкото да слагаш две ленти на двете тръби.

                      Ама ще видим де, утре вечер ще си проличи.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #26
                        От: LED осветление за къмпинг

                        Да ти дам хитър акъл - напълни бутилката с нафта. Така няма да опечеш диодите.

                        Коментар


                        • #27
                          От: LED осветление за къмпинг

                          Я ся кажи , що не с вода, ами с нафта?
                          ПП. ВдянАх, щото ги е наврял вътре, а не ги е лепнал отвън.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #28
                            От: LED осветление за къмпинг

                            Водата е електролит и бързо ще изяде проводниците. Освен това ще помътнее. Нафтата само ще пренася топлина.

                            Коментар


                            • #29
                              От: LED осветление за къмпинг

                              Да де, редактирАх се по-горе. Ама има и водоустойчиви ленти.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • #30
                                От: LED осветление за къмпинг

                                Да бе, и като се натисне или продупчи(все пак ще се вози доста в коли и джипове)-да омирише всичко на нафта...
                                Пък и да беше нещо кой знае какво изпипано-да го мисля. Сега е нещо като карикатура на лампа.

                                Карикатура, ама свети. Пък колкото изкара-толкова. Един вид-експеримент.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X