Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно респиратор МП-70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение

    ок, благодаря.... питането ми е породено от това, че един наш бивш съфорумник /s бан в момента/ си е взел МР-70 и писа във фейса, че от 3М полумаска ставали филтрите.... може би говори за някой друг вид, например този



    Филтърът на 3м, от снимката, която си показал, е идентичен, като размер с филтрите 3М 2138 Р3R, които аз съм показал. по-горе.Не знам дали добре прочете, какво съм написал, но за да се вкара този 3М филтър с диаметър от 109 мм, е същият да се реже от външния ръб. Вътрешният диаметър на филтърните кутии на МР70 е 77-78 мм. При това, положение, за да се вкара филтър, като този от снимката, която си публикувал в този форум, то 3М филтърът следва да се реже, при това с много да се реже. Според мен, е финансово нецелесъобразно да се реже/унищожава/ подобен скъп филтър на 3М, за да се вкара точно в малките и тънки филтърни кутии на респиратора РМ70. Има и по-добри от финансова гладна точка начини, за създаване на филтри.Снабдих се с маски на 3М, но онзи стар, демодиран български респиратор МР70, не спира да ме радва, защото филтърните му купии, макар и малки, позволяват да си правиш сам филтри, включително и от подръчни средства. Ако ще се влагат 3М филтри в полумаска-респиратор МР70, то няма смисъл да се похабява филтър, като онзи, който си показал. Просто се купуват от по-евтините префилтри на 3М /модел 5935 Р3R/, които са значително по евтини и може спокойтно във всяка от филтърните кутии на МР70 да се поставят по 2/ДВА/ броя префилтри 3М 5935 Р3R.
    МР70 се оказва една много удачна, макар и стара полумаска, която а си окомплектоваш със средства, които са общодостъпни и всеки ги има в дома си.
    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

    Коментар


    • #32
      Аз лично, откакто вчера пробвах тези две маски, просто се чувствам прекрасно /без задъхване/, когато излизам с тях.

      Оувър Дъ Топ:

      3М 7502
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200404_230225.jpg
Прегледи:555
Размер:342.3 КБ
ID:6583528

      И това:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Полумаска респиратор 3М модел 6300 голям размер фронтално .jpg
Прегледи:560
Размер:322.4 КБ
ID:6583529
      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

      Коментар


      • #33
        Задължително в края на деня трябва да се измива гумената маска с хладка вода и сапун. Иначе от пот и прах ще получите възпаление по кожата на лицето.
        Филтри мже да се режат и от вата за абсорбатор.
        Дезинфекцията със спирт се прилага ако спирта е 60 - 70 градуса. Чистия спирт има обратен ефект.
        Купуваш си две бутилки от най-ефтината водка и ги дестилираш. и ето ти спирт за дезинфекция.(Само ако няма друг източник)
        АИГ-Заваряване ООД
        Производител на заваръчни апарати "DEL"
        http://www.aigwelding.com
        0889 522 036

        Коментар


        • Kirilpm
          Kirilpm коментира
          Редактиране на коментар
          Можеш ли да поясниш за обратния ефект на чистия спирт?
          Аз ползвам първак от казана, но казана е тип колона и първака теква на 86-7 градуса, ако приемем, че е паднал на 80 трябва да върши работа.

      • #34
        Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение

        Филтърът на 3м, от снимката, която си показал, е идентичен, като размер с филтрите 3М 2138 Р3R, които аз съм показал. по-горе.Не знам дали добре прочете, какво съм написал, но за да се вкара този 3М филтър с диаметър от 109 мм, е същият да се реже от външния ръб. Вътрешният диаметър на филтърните кутии на МР70 е 77-78 мм. При това, положение, за да се вкара филтър, като този от снимката, която си публикувал в този форум, то 3М филтърът следва да се реже, при това с много да се реже. Според мен, е финансово нецелесъобразно да се реже/унищожава/ подобен скъп филтър на 3М, за да се вкара точно в малките и тънки филтърни кутии на респиратора РМ70. Има и по-добри от финансова гладна точка начини, за създаване на филтри.Снабдих се с маски на 3М, но онзи стар, демодиран български респиратор МР70, не спира да ме радва, защото филтърните му купии, макар и малки, позволяват да си правиш сам филтри, включително и от подръчни средства. Ако ще се влагат 3М филтри в полумаска-респиратор МР70, то няма смисъл да се похабява филтър, като онзи, който си показал. Просто се купуват от по-евтините префилтри на 3М /модел 5935 Р3R/, които са значително по евтини и може спокойтно във всяка от филтърните кутии на МР70 да се поставят по 2/ДВА/ броя префилтри 3М 5935 Р3R.
        МР70 се оказва една много удачна, макар и стара полумаска, която а си окомплектоваш със средства, които са общодостъпни и всеки ги има в дома си.
        ОК, приключваме темата за взаимозаменяемост на филтрите........ сега се връщам от кафланда, за пореден път респираторната маска ми запоти очилата до степен да я сваля и захвърля още в магазина, ако тези полумаски прилепват добре и не запотяват очила, ще взема да си търся и аз, я кажи там дето взе твоите няма ли още една?
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #35
          Полумаската няма начин да ти запоти очилата.Моята е на 3М, ползвал съм и доста други, но тази ми е най-удобна, а като я носиш по 5-6 часа на ден удобството е първа грижа.Излезе ми към 80 лева преди 3 години, филтрите бяха по-скъпи нещо от рода на 26 лева бройката, може и да се бъркам, може и по-малко да са били, понеже магазинерката ми обясни подробно кой от какво пази и ми изкара четири-пет модела с различни лентички.Взех тези с най-заплашителна окраска, понеже филтрирали най-много гадости, но в моя случай е overkill.Пробвал съм маската със серниста киселина, не усетих абсолютно нищо, а който е работил с такава знае каква остра и задушлива миризма има.Закупих я от магазин Олимп, бях влязъл да си напазарувам десетина макси от тези дето хем са еднократни хем не са(едно парче пластмаса, което прилепва по лицето като полумаска с марля на него), но след консултация с продавачката си тръгнах с истинска маска и не съжалявам хич.Спомням си, че ме инструктира, когато усетя затруднения в дишането или миризма през филтрите да тичам за нови.

          Коментар


          • #36
            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение

            ОК, приключваме темата за взаимозаменяемост на филтрите........ сега се връщам от кафланда, за пореден път респираторната маска ми запоти очилата до степен да я сваля и захвърля още в магазина, ако тези полумаски прилепват добре и не запотяват очила, ще взема да си търся и аз, я кажи там дето взе твоите няма ли още една?
            каква е тази респираторна маска, която ще ти запотява очилата? носил съм МР70 с доста плътно натъпкани филтърни кутии /ами двете вентилационни клапи, си вършат работата повече от отлично по отношение на издишването/, от вчера нотя и ЗМ6300 и днес пак излизах да я пробвам, изминах пеша 1.8 километра и не се запотяват очилата. При МР70, понеже обтураторът е гумен, се получава по обилно потене, НО ТОВА Е ВЪТРЕ В САМАТА РЕСПИРАТОРНА ПОЛУМАСКА, а за очилата нямам проблеми. Никакво изпотяване на очилата няма, както при старите МР70, така и при ЗМ6300! Не знам, какъв е този проблем при теб. Да, ако маската е без клапа, е нормално да имаш изпотяване на очилата, но иначе не.
            Според мен, причините за изпотяването на очилата, при носенето им съвместно с респираторна полумаска, са две:

            1. Недобра обтурация на полумаската, при което имаш изпускане/при издишване/, респективно всмукване /при вдишване / на въздух, при извивките на обтуратора на полумаската, около носа.
            2. Влошена работа на вентилационната клапа/клапи, което отново води до изпускане на маската в зоната около скулите и непосредствено до носа, т.е. пак сходен проблем, като посечения в т.1.
            Последно редактирано от andreiS40; 05-04-20, 20:58.
            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

            Коментар


            • #37
              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение

              ОК, приключваме темата за взаимозаменяемост на филтрите........ сега се връщам от кафланда, за пореден път респираторната маска ми запоти очилата до степен да я сваля и захвърля още в магазина, ако тези полумаски прилепват добре и не запотяват очила, ще взема да си търся и аз, я кажи там дето взе твоите няма ли още една?
              За коя респораторна маска ме питаш? За МР70 ли? Или за 3М? Ако е за МР70, то все още имат бройки, но цената няма да ти хареса особено от мястото, където аз ги закупих /ако искаш на ЛС, защото иначе съставлява реклама/.. В онлайн магазините полумаските РМ70, все още се намират за по 10-12-15 лева.
              МР70 респираторите са 3/ТРИ/ размера, обозначавени на гумения обтуратор на маската /малко трудно се вижда и изиска вглеждане/, съответно с римските цифри I. II и III:
              1. Размер ,,I" най-големия размер.
              2.
              Размер ,,II" среден размер.
              3.
              Размер ,,III" малък размер.
              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

              Коментар


              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                МР-70 не искам, в олх е пълно с тях на цени от 8 до 30 лева, във вторник чакам габко да донесе 2 вида маски и ако и с тях не виждам, ще купувам полулицев респиратор

            • #38
              Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
              Задължително в края на деня трябва да се измива гумената маска с хладка вода и сапун. Иначе от пот и прах ще получите възпаление по кожата на лицето.
              Филтри мже да се режат и от вата за абсорбатор.
              Дезинфекцията със спирт се прилага ако спирта е 60 - 70 градуса. Чистия спирт има обратен ефект.
              Купуваш си две бутилки от най-ефтината водка и ги дестилираш. и ето ти спирт за дезинфекция.(Само ако няма друг източник)
              Интересно мнение. Аз дезинфектирах МР70, след разконсервирането им от консервационния талк и измиването на всяка маска и филтрите с хладка вода и течен сапун, с етилов спирт от 95% концентрация. Мислиш, че със силен етилов спирт може да се повреди тънката гумена филтърна мембрана ли ? или да започне да се цепи обтуратора...
              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

              Коментар


              • #39
                Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение

                каква е тази респираторна маска, .
                Респираторни казват и на този тип маски, може би защото имат клапа. При мен проблемът е, че металната скоба е слаба и не може да огъне и притисне горната част на маската към носа ми и като издишвам ,въздуха отива точно в очилата ми.

                Последно редактирано от Чавдар (V93); 05-04-20, 22:30.
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #40
                  Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение

                  Интересно мнение. Аз дезинфектирах МР70, след разконсервирането им от консервационния талк и измиването на всяка маска и филтрите с хладка вода и течен сапун, с етилов спирт от 95% концентрация. Мислиш, че със силен етилов спирт може да се повреди тънката гумена филтърна мембрана ли ? или да започне да се цепи обтуратора...
                  ..............."95% cпиpт e пo-cлaб дeзинфeĸтaнт oт 70%, зaщoтo пpeдизвиĸa мнoгo бъpзa дeнaтypaция, ĸoaгyлaция нa пpoтeинитe пo пoвъpxнocттa нa pъĸaтa и миĸpoбнитe ĸлeтĸи, ĸoeтo възпpeпятcтвa пpoниĸвaнeтo и дeйcтвиeтo мy в дълбoчинa, нaпp. в ĸoжнитe пopи, ĸoeтo вoди чacтичeн, пoвъpxнocтeн нeзaдoвoлитeлeн eфeĸт. Taĸa чe пpeпopъĸaтa ми e дa ce изпoлзвa 70% cпиpт зa дeзинфeĸция. Зa дa ce нaмaли изcyшaвaщoтo мy дeйcтвиe въpxy ĸoжaтa, ĸoeтo мoжe дa пpeдизвиĸa възниĸвaнe ĸoжни paничĸи и paгaди, ĸъм cпиpтнитe paзтвopи e дoбpe дa ce дoбaви 10% глицepин, т.e. нa 1 литъp cпиpт ce дoбaвят 100 милилитpa глицepин........

                  цитатът е от тук
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #41
                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение

                    Респираторни казват и на този тип маски, може би защото имат клапа. При мен проблемът е, че металната скоба е слаба и не може да огъне и притисне горната част на маската към носа ми и като издишвам ,въздуха отива точно в очилата ми.

                    Иван Иванов, при този тип маски, практически няма обтурация. При това положение, има изтичане на издишан въздух повсеместно и най-вече при ,,слабите места", при носа и очите, просто защото този тип маски не прилепват плътно, като гумен или силиконов обтуратор. Затова ти се запотяват. 3М са отличен избор. Друг въпрос е логистиката им е по-скъпа и става доста по-сложна в кризисни моменти като този. Имам предвид обезпечаването с консумативи /филтърни кутии/..
                    Има и една марка от Великобритания JSP.Днес Видях подобен полулицев респиратор и мога да кажа, че не отстъпва на ЗМ. Като цена също де.
                    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                    Коментар


                    • #42
                      А защо не си отрежете филтри от вуздушен филтър от кола , парче филтър , парче памук, парче марля. И мисля че ще стане.. А ако искате да промените самия филтър намирате пластмасово шише с тази големина и го отрязвате на големината която искате , като запазите резбата . Залепвате капачката към вашето устроиство и после си навивате направения филтър.

                      Коментар


                      • #43
                        Това се чудех и аз. Хепа филтрите не пускат вируси (доколкото знам)
                        Тъй като има доволно много автомобилни хепа филтри, то може да се получи добра защита срещу гадния вирус с тия респиратори.

                        Коментар


                        • IvanIvanovi
                          IvanIvanovi коментира
                          Редактиране на коментар
                          и за прахосмукачки има хепа филтри

                      • #44
                        Аз така си го направих .... Парче филтър + марля и между марлята памък .

                        Коментар


                        • #45
                          ХЕПА филтър: https://bg.wikipedia.org/wiki/HEPA-%...82%D1%8A%D1%80
                          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X