Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно респиратор МП-70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно респиратор МП-70

    Здравейте! Подариха ми два броя респиратора, за които имам информация, че са използвани преди години от БА, но няма да навлизам в излишни полемики! Гледах видео представяне на такъв респиратор и човека спомена, че според него във филтъра има азбест! Какво знаем за тези респиратори? Има ли азбест във филтрите на този респираор? Благодаря!

  • #2
    Не става много ясно какво са ти подарили, какво си гледал и трето и четвърто някой си какво е казал че било според него...
    ако говорим за МР-70, маска-респиратор -такива имаше с милиони по складове на гражданска отбрана, предприятия, ТКЗС-та /при дядо за зеленчуковата бригада също имаше купища такива както и очила и мушами и ръкавици и т.н./ и къде ли не...аз даже ощеимам няколко в гаража. Филтрите са прости, сменяеми, за прах и аерозоли, сигурно с марля и памуци някакви, едва ли някой е слагал точно пък там азбест. Можеха да се правят и от подръчни материали естествено, както и да се слагат по-висок клас филтри, евентуално, ама то за защита с по-висока степен на опасност си имаше предвидени други предпазни средства.ВВ 

    Коментар


    • #3
      МР-ките доста масово се носят от полицията. На мен за съжаление също ми се налага да нося. По добри са от повечето обикновени маски най-малкото защото плътно прилягат на лицето и не допускат "нерегламентирани" течове (стига да е правилно подбран размера). Също така имат клапани на входящия и изходящия поток, което не позволява овлажняване на филтриращите елементи от издишания въздух.
      Недостатъците са: като я поносиш ще разбереш, а и не зная самите филтърни елементи в каква степен задържат сегашния микроб.

      Аз лично моята след употреба я дезинфекцирам с чист спирт. За сега държи.
      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

      Коментар


      • jordanov sv
        jordanov sv коментира
        Редактиране на коментар
        Ха, ше взема да прегледам сега уикенда и моите наличности, че не знам вече какво къде имам по базите .
        значи навремето предпазните очила си бяха не като сегашните и не се потяха. Май имам един или два чифта останали - пожълтяли са разбира се и са съвсем за зор заман - ама ще им направя една-две снимки. Да се посмее тука малко младежта покрай нас.
        филтрите стандарт са за аерозол и прах. Тва им е хубавото - може да се правят на място от квото има или да се слага висок клас.

      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        Ясно написах, с идеята да помогна, че съм го прочел, а не че го твърдя аз............. нямам нито една от двете и не искам да имам - карам си със съвременна FFP3

      • коко келеша
        коко келеша коментира
        Редактиране на коментар
        ivanivanovi, както се и предполагаше, си сметнал, че писанието ми е насочено срещу твоя пост. Не е, визирах незнайния мозък, който го е изръсил в мрежата

    • #4
      Ха, преди малко отворих една чисто нова /демек неползвана, иначе не пише кога е произведена/, талк както се полага, комплект резервни филтри запечатани си има вътре и инструкция за ползване. За МР-70 говорим.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200403_181604.jpg
Прегледи:573
Размер:372.0 КБ
ID:6582489

      Лоша снимка, иначе изрично си пише - пази от радиоактивен прах и аерозоли. Не пази от пари на отровни вещества. Филтърът се сменя от ползващия кога стане затруднено дишането.
      Филтрите ги разпечатах - външния пласт ми мяза на рядко хасе, вътрешния марля, по средата нещо като тънко дунапренче, но не съм разглеждал подробно. Азбест няма, според мен

      Направо съм го забравил това нещо, нагласих си я по мярка и доста е удобна всъщност, леко се диша. Изкарах десетина минути, няколко часа няма да са ми проблем, за повече не знам.

      Коментар


      • siem
        siem коментира
        Редактиране на коментар
        Как ги вмъквате тези снимки в текста? Аз каквото и да правя все ми излизат долу.

    • #5
      Мерси! А споменахте, че може да се сменят филтрите с по- добри! Откъде мога да намеря тези по- добри филтри или трябва да ги направи човек?

      Коментар


      • #6
        Аз пък ги разпечатах моите и ето. Снимките са гадни но телефона ми толкова си може.
        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

        Коментар


        • #7
          Тази, която прилича на марля... за нея един в ютюб спомена, че може би е азбест! Ще кача видеото тук https://www.youtube.com/watch?v=I9NhoafIPvI след 45тата секунда споменава, че може би е от азбест!
          И да, роднина ги подари за по- добра протекция от скапания вирус! Предполагам, че не са направени за тази цел, но гледам ги ползват, а и си мисля, че филтъра може да бъде сменен с по- добър... но какъв

          Коментар


          • jordanov sv
            jordanov sv коментира
            Редактиране на коментар
            Титаний,тоя пич в тубата прави парички, май. Я кажи с няколко думи кви ги дрънка, че фамилията гледа турски сериал и не ми дават да гъкна, хаха, па ме мързи да търся слушалки из тарапаната.

          • titanium
            titanium коментира
            Редактиране на коментар
            Ми накратко казва, че е българска маска, че не е противогаз, а противопрашна маска, която уж те предпазва и от радиоактивен прах... казва, че филтъра и е някакъв вид плат, най- вероятно азбест... била доста ефективна, но била за последици от ядрени катастрофи ... и такива общо взето

          • siem
            siem коментира
            Редактиране на коментар
            На мен ми е интересно какво дрънка за противогазите? Гледам следващото видео е за тях.

            П.П. А ми то било на руски!
            Последно редактирано от siem; 03-04-20, 20:03. Причина: П.П.

        • #8
          Първоначално публикуван от titanium Преглед на мнение
          Мерси! А споменахте, че може да се сменят филтрите с по- добри! Откъде мога да намеря тези по- добри филтри или трябва да ги направи човек?
          Ни виждам никакъв проблем да си смениш филтриращата материя. Примерно, комбинация от плат (хасе, тензух) и филтри за прахосмукачка, от тези, които вървят комплект с хартиените торбички. Прах със сигурност ще спира. Виж, бацили ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #9
            Не искам да убивам ничий ентусиазъм, но такова чудо като корона вируса не се спира от маска за еднократна употреба, независимо от клас на защита. Размерът му е такъв, че ако той не може да мине, значи и ти няма да можеш да дишаш през дадената маска. Накратко - не се втелясвайте. Намерете си полиестерна вата за подплата на якета и си режете филтри от нея. А ако някой набара и нетъкан текстил, ще може да спи още по-спокойно - един пласт под ватата ще подобри допълнително филтрацията.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • titanium
              titanium коментира
              Редактиране на коментар
              Ясно! Мерси за разяснението

            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              аз пък ще ти кажа, че имам платнена маска двупластова, която със сигурност го убива. За целта трябват две неща:
              1. да сложа напоена със спирт кърпичка в специално пригодения за целта джоб и
              2. да издържа да дишам спиртните изпарения

              дай да го видим кой е този вирус, дето ще преплува през спирта

          • #10
            има едни филтри с активен въглен, които не с за този тип маска, но в зависимост от рамера, може и да станат. Аз съм си поръчал и ще дойдат до няколко дни и ще мога да кажа размера. Представляват ето това

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:n95.jpg
Прегледи:534
Размер:206.4 КБ
ID:6582567



            А филтрите на 3М за които стана дума по-горе, предполагам са тези, поне на външен вид приличат като за МР-70

            Прикачени файлове
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • titanium
              titanium коментира
              Редактиране на коментар
              Да, определено приличат кръглите! Стига да са и същия диаметър хаха

            • santaclash
              santaclash коментира
              Редактиране на коментар
              Тия филтри PM2.5 дето пише на тях, отговарят на китайския стандарт KN95. Което се приравнява на европейския N95 горе-долу и отговаря на това, което СЗО препоръчва като най-ниския клас на защита от вируса.
              Колко наистина отговарят ми е малко съмнително, защото от години ползвам такава маска като карам колело из София и чак филтрите, които си поръчах февруари месец, дойдоха с надпис KN95 на опаковката. А от един и същ китайски магазин си ги поръчвам. Да е сменил технологията производителя силно не вярвам...ама знае ли се. Иначе са с активен въглен, срок на служба-една седмица. После переш маската и сменяш филтъра. При пране пада доста чернилка, та за градския прахоляк работят. За вируси-само китайците знаят.

          • #11
            За такива филтри на 3М говорех

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:68545929_images_10267382247.jpg Прегледи:0 Размер:23.0 КБ ID:6582586

            Те са с различни цветове на канта според това от какво те запазват. Ако не се лъжа, че беше отдавна, кафявия кант е за филтрите с най-пълната защита.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #12
              тъжното е, че където и да гледах за филтри и материали- никъде няма

              Коментар


              • jordanov sv
                jordanov sv коментира
                Редактиране на коментар
                Абе сичко се прави на място, някво старо яке дънки нямаш ли, де а знам там може и дамски превръзки да стават, няколко ката чаршаф и т.н. Карай си с оригиналните и още нещо ако може да им се сложи пробвай си и експериментирай. Тея пичове производителите ся правят пачки, преди десетилетия държавата държеше наличност за цялото население по не знам колко си броя и сигурно у всеки окръг имаше производител по военновременни разчети - за нас и "братски" народи.
                Па и не го мисли чак толкоз де.

                Едни кръгли такива тампони гледам жените из къщи ги пилеят навсякъде, сигурно и те ще стават.
                Последно редактирано от jordanov sv; 03-04-20, 20:54.

            • #13
              Първоначално публикуван от titanium Преглед на мнение
              тъжното е, че където и да гледах за филтри и материали- никъде няма
              какви по-точно филтри търсиш и къде? в ибей има всичко, но цените станаха безумни, а и се чака доставка...... в продавалника също има обяви, но трябва да дебнеш че бързо изчезват..... и фейсбука е пълен с обяви, също на високи цени.

              освен ако не работиш в инфекциозното, купи си маски от плат и си ги носи за собствено успокоение, заразата става предимно от пипане
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #14
                Уфф .. писнА ми ...
                Тампони за махане на грим и .. не знам кви още тЪпни нема ли?
                У всяка бакалница ги има
                Ако не се сещаш, питай женурята с кво се ползва двуфазната или мицеларната вода.
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #15
                  Мерси за идеите! Вкъщи има от изброените материали! Благодаря за съветите и за това, че си горихте резервните филтри за да видите има ли азбест!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X