Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направихте след земетресението?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Какво направихте след земетресението?

    Първоначално публикуван от vanka.ta Преглед на мнение
    Да се евакуираме къде? Колко време ще устискаме на студа? Кой ще ни даде информация за земетресението дали вече е безопастно? ...
    Извън сградата. Ще устискаш толкова повече, колкото по-добре си се облякъл, колкото повече гориво имаш в резервоара на колата, колкото по-бързо се сетиш, че можеш да напалиш и огън (на безопасно разстояние от околните сгради). И при всички случаи повече, отколкото ще устискаш, ако при по-силен трус зданието се срути и ти си вътре ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      До: Какво направихте след земетресението?

      Да питам само -вторият трус къде те завари ;извън сградата,до огъня и топло облечен - защото можеше да е по силен от първия!
      Съгласен съм на евакуация но ако се появят пукнатини и вземат да падат разни предмети в противен случай само шашкаме децата.
      Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

      Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

      Коментар


      • #33
        До: Какво направихте след земетресението?

        Нищо, легнах си да спя най-спокойно.С усещането на пълна безотговорност към моя и към живота на околните.Може би и за това спах така добре.
        Само от сандъка с комплектите за оцеляване си взех специалния комплект за оцеляване по време на земни трусове и го турих по -близо до леглото ми.

        Коментар


        • #34
          До: Какво направихте след земетресението?

          Не се евакуирахме, просто почакахме информация и евентуален втори трус на "безопасно" място у дома ..... тоест на мястото където е шайбата

          В момента работя с екип строителни инженери (не родни по стечение на обстоятелствата)

          те развенчаха мита за "крий се под масата" и "стой под касата на вратата"

          според тях безопасно е при шайбата или до носещи стени, колони - препоръките им са точно за вертикалните трусове, какъвто имаше и необичаен за нас - това мен не стресна повече .................

          не смятам за разумно да изляза навън в гъсто застроена София, защото ако наистина се рушат сгради дори от своята да не пострадам не знам какво ще ми се случи от съседната ............

          ваденето на кола от подземен гараж също е рисковано упражнение.....

          от малка изпитвам ужас от земетресения и се радвам, че съм го преодоляла - реагирах спокойно

          Коментар


          • #35
            До: Какво направихте след земетресението?

            Бях на работа,като разтресе и признавам че доста се стреснах.Ако беше продължило щях да евакуирам колегите и себе си(като се паникьосам съм доста гръмогласен),но понеже други трусове нямаше имказах:
            -Хора дайте да се обадим на близките и после ще оглеждаме за щети.
            Тома Томов
            Вече с Kia Sportage.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X