Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направихте след земетресението?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Какво направихте след земетресението?

    http://dariknews.bg/view_video.php?video_id=33777
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #17
      До: Какво направихте след земетресението?

      Вярно, че доста силно разтресе, ама беше кратко и докато се чудя дали да заставам под касата на вратата или да се изнасям навън - спря. Кучето в съседната стая спеше на дивана, като влязох, само ме погледна вяло и без особен ентусиазъм и пак заспа. И реших, че щом кучето е спокойно няма нищо страшно.
      Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

      Коментар


      • #18
        До: Какво направихте след земетресението?

        Първоначално публикуван от 4selenger Преглед на мнение
        браво Цвети , и ти ли имаш денги в буркан банк бе бeйби долл !
        При евакуация се взима най-необходимото. Аз в случая не се сещам за нещо, което може да вземеш по-бързо, лесно и необходимо от пари.
        Последно редактирано от cveti; 17-11-08, 19:38. Причина: подчертаване, за да съм по-ясна.
        Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
        A2 (+)

        Коментар


        • #19
          До: Какво направихте след земетресението?

          Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
          При евакуация се взима най-необходимото. Аз в случая не се сещам за нещо, което може да вземеш по-бързо, лесно и необходимо от пари.
          Абе ти взимай сестрите ти.При хубаво земетресение пари може и да не ти трябватАко падне блокът ви,мислиш ли че магазините ше оцелеят,за да има от къде да пазаруваш?
          Където Бирата, Там и Аз...

          Коментар


          • #20
            До: Какво направихте след земетресението?

            Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
            При евакуация се взима най-необходимото. Аз в случая не се сещам за нещо, което може да вземеш по-бързо, лесно и необходимо от пари.
            Аз бих взимал първо близките ми , и ГСМ-а защото ако го закъса докато слизам по стълбите или ако не дай боже падам под огромни скали или бетонови плочи ( както стана с онова огромното срутване на хляди тонове скали в/у едно село построено на един планински хлъм в Египет ) поне да има на кой да се обадя , или да се ориентират къде сме . нали така бейби долл !

            Коментар


            • #21
              До: Какво направихте след земетресението?

              Първоначално публикуван от 4selenger Преглед на мнение
              Аз бих взимал първо близките ми , и ГСМ-а защото ако го закъса докато слизам по стълбите или ако не дай боже падам под огромни скали или бетонови плочи ( както стана с онова огромното срутване на хляди тонове скали в/у едно село построено на един планински хлъм в Египет ) поне да има на кой да се обадя , или да се ориентират къде сме . нали така бейби долл !
              Не разчитай много на това. Ако стане подобно срутване на сгради, шанса телефона ти да има покритие клони към нула...
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #22
                До: Какво направихте след земетресението?

                Някой разбра ли защо се пъхат под мебелите в Калифорния? Нямам звук на това пц, но ми е много любопитно. Взаимстват може би, от щраусите...

                Коментар


                • #23
                  До: Какво направихте след земетресението?

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  Някой разбра ли защо се пъхат под мебелите в Калифорния? Нямам звук на това пц, но ми е много любопитно. Взаимстват може би, от щраусите...
                  Ако паднат парчета мазилка от тавана, да не им разбият главите. И тук в училище ни учеха да залягаме под чиновете. Касата на вратата стига за има няма 2-3 човека и в големи помещения е далече, а да бягаш по стълбите преди да е спрял труса, не е много умна идея.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Какво направихте след земетресението?

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение

                    няма кво да ме учат тия, време е маи да се цепи тая земя вече да свършва цирка
                    sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                    Коментар


                    • #25
                      До: Какво направихте след земетресението?

                      Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                      Ако паднат парчета мазилка от тавана, да не им разбият главите. И тук в училище ни учеха да залягаме под чиновете. Касата на вратата стига за има няма 2-3 човека и в големи помещения е далече, а да бягаш по стълбите преди да е спрял труса, не е много умна идея.
                      Абсолютно вярно. Опита показва, че голяма част от нараняванията при земетресения са от падащи предмети вътре в помещенията. Особено в белите държави, където се строи така, че да не се срутва като минимум при очаквано 100 годишо земетресение.

                      Ще си позволя да направя малък личен коментар на резултатите от анкетата. Това, че има почти 15 % които са избрали отговор 1 или 2 почти ме обнадеждава. Реалното положение което наблюдавах беше на порядък по-лошо. Къде е проблема. Не е в това, че някой е решил този път да не действа по правилата. Не го казвам за да избегна конфронтация с по-горе писалите, наистина е така. Риска е ограничен и е нормално някой да прецени, че ще го поеме. Също както, ако си позволи да превиши малко скоростта или пък не си сложи колана, защото отива с колата само до кварталния магазин. Проблема е в статистиката. Не е нормално, според мен, единици да изпълняват правилата за собствената си безопасност, а огромното болшенство да не им обръща никакво внимание. При евентуален тежък инцидент това ще доведе до двоен проблем. Хем ще има много затрупани, хем няма да има кой да ги спасява.
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #26
                        До: Какво направихте след земетресението?

                        Можеш да включиш към статистиката и част от отговорилите с "Какво земетресение?"... Все пак трябва да ги усетиш, за да реагираш .
                        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Какво направихте след земетресението?

                          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                          Абсолютно вярно. Опита показва, че голяма част от нараняванията при земетресения са от падащи предмети вътре в помещенията. Особено в белите държави, където се строи така, че да не се срутва като минимум при очаквано 100 годишо земетресение.

                          Ще си позволя да направя малък личен коментар на резултатите от анкетата. Това, че има почти 15 % които са избрали отговор 1 или 2 почти ме обнадеждава. Реалното положение което наблюдавах беше на порядък по-лошо. Къде е проблема. Не е в това, че някой е решил този път да не действа по правилата. Не го казвам за да избегна конфронтация с по-горе писалите, наистина е така. Риска е ограничен и е нормално някой да прецени, че ще го поеме. Също както, ако си позволи да превиши малко скоростта или пък не си сложи колана, защото отива с колата само до кварталния магазин. Проблема е в статистиката. Не е нормално, според мен, единици да изпълняват правилата за собствената си безопасност, а огромното болшенство да не им обръща никакво внимание. При евентуален тежък инцидент това ще доведе до двоен проблем. Хем ще има много затрупани, хем няма да има кой да ги спасява.
                          Напълно съм съгласен с тебе.Но!При земетресение от порядъка на 7 по Рихтер,дали ще мога да слезна от 8 етаж.И при един лек трус,колко време трябв да остана навън за да разбера дали ще има голям,разрушителен.
                          Където Бирата, Там и Аз...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Какво направихте след земетресението?

                            Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                            ... Това, че има почти 15 % които са избрали отговор 1 или 2 почти ме обнадеждава. Реалното положение което наблюдавах беше на порядък по-лошо...
                            В интерес на истината, положението и тук е лошо. Защото поне аз не виждам съществена разлика между "изчаках в готовност да се евакуирам, ако наистина се наложи" и "Останах си спокойно вкъщи".

                            Хващам се на бас, че всеки от "останалите спокойно в къщи" е бил в "готовност да се евакуира, ако се наложи".
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Какво направихте след земетресението?

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              [/I]Хващам се на бас, че всеки от "останалите спокойно в къщи" е бил в "готовност да се евакуира, ако се наложи".
                              Да се евакуираме къде? Колко време ще устискаме на студа? Кой ще ни даде информация за земетресението дали вече е безопастно? Ами в момента в който решиме да се прибираме ни друсне пак? Ами ако се отприщи някой язовир благодарение на труса- не е ли по добре да си по-на високо?...?....
                              Всеки си е изградил някаква стратегия за оцеляване в живота! Полезното на анкетата е че при по-сериозен трус управата ще знае ;70% затрупани ! Как да умориме останалите?
                              Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                              Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                              Коментар


                              • #30
                                До: Какво направихте след земетресението?

                                Не го усетих и не чух силния тътен.Това е предимството да си диджей,при тая музика как да чуеш и усетиш.
                                Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                                -----------------------------------------------
                                Питието определя съзнанието....
                                -----------------------------------------------
                                0887770735

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X