Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изоставения турист

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Изоставения турист

    Първоначално публикуван от Tisho Преглед на мнение
    Екипировката и средствата за ориентиране са от никаква полза ако човек не го слуша главата и взема неадекватни на ситуацията решения.
    Средствата за ориентиране са от голяма полза именно като не те слуша главата. Не само, за да не се загубиш, но и за да повикаш помощ. Пак казвам, че един GPS можеше да му спаси живота, ако някой беше засякъл координатите, на които го изоставят, то нямаше да има няколко дни издирване, а доша след броени часове помощ.
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #62
      До: Изоставения турист

      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
      Средствата за ориентиране са от голяма полза именно като не те слуша главата. Не само, за да не се загубиш, но и за да повикаш помощ. Пак казвам, че един GPS можеше да му спаси живота, ако някой беше засякъл координатите, на които го изоставят, то нямаше да има няколко дни издирване, а доша след броени часове помощ.
      Преди по-малко от месец на всички служби в държавата взети заедно им трябваха 5 дни за да достигнат известна хижа на под 1500 м. с асвалтов път до нея. Това обаче, как е можело това или онова е една много дълга тема и малко встрани от тази.
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #63
        До: Изоставения турист

        Мътна е тази работа, и не се наемам да съдя никого! Навремето ГПС-и нямаше а и екипировката ни беше полусамоделна, ама ходехме насам натам с Васко (известен тука като Kent) и други приятели, та знам че е много важно къде и с кого се ходи!

        Не съм толкова печен и аз. Духали сме супата под Вихрен зимата хем като алпинисти, че и спасители от Банско са се качвали да ни спасяват преди години. И на мен ми се е налагало обаче да екскортирам закъсали на фирновани баири пишлемета, а и не само пишлемета ами и на вид достолепни мъже...Жалко за Дамян, не го познавах лично. Писал съм да го разкъндардисвам от разни авантюри в един друг клуб, ама то повечето от оня клуб го разкъндардисваха тогава... Слави е прав обаче, че със всеки не се тръгва, пък особено зимата...."Еверест се изкачва само от приятели" - това го беше казал Людмил Янков навремето, ми прав е според мене. Всеки си има своя Еварест, своя Сталинград и своята Голгота....нели Жалко за момчето. в последните години повечето екстримисти си мислят че хебавата и скъпа екипировка и бивачни съоръжения, или мощния джип ако щете, ти дава адванс ... за едно хубаво преживяване задължително и толкова. Липсата на опит обаче и спокойствие, често праят най-лошата шега на екстремистите. Жалко за младото момче. Не ми се вижда разумно обаче и то от към клавиатурата да се обвиняват прибързано спътниците му.
        http://clubs.dir.bg/showthreaded.php...age=&view=&sb=

        въпросния младеж там е с ник ненормалник, ама на латиница
        после се подвизава и като сенсей дамян или като снежен барс
        пак на латиница
        това в дир-а, де
        еми четете, ако някой е пропуснал
        има и други писания в дира
        Последно редактирано от Kent; 09-02-08, 16:23.

        Коментар


        • #64
          До: Изоставения турист

          Мда. Значи самочувствието е било до небето. А акълът - по-малко.

          Коментар


          • #65
            От: До: Изоставения турист

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Крайно време е някой да назовава нещата с истинските им имена и да не се крием зад фалшиви лозунги... Виновен на 100% е загиналият. Защото всеки който иска да ходи в планината първо трябва да е наясно с:

            1. Планината не е място за майтапи
            2. В планината се ходи след подходяща тренировка
            3. В планината се ходи със съответна екипировка + всички необходими свързочни и средства за ориентация.
            4. В планината се ходи със съответно осигуряване от други хора отговарящи на горните условия и имащи ясни отношения.

            Който не е изпълнил горното има сериозен проблем... той си е негов и няма никаква причина да бъде прехвърлян на други хора които по една или друга причина са се озовали или са могли да бъдат там...
            Оцеляването в планината е въпрос на екипировка.........това е неоспорим факт.
            И все пак един адвокат лесно би те оборил.
            Познавам лично учасниците в трагедията.
            Изоставяне все оак е имало!
            от София са тръгнали трима - Слави , Ники и Дамян.
            тръгна ли са заедно...........
            а са се върнали двама...........
            животът е магия !
            X5 3.0d

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X