Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
    Пролема е, че климатика не можеш да го намалиш под 16 градуса!
    Е това е вече проблем. Значи при инверторен режим / греене /, не може да се намали под 16 градуса ?
    Ще трябва да лъжем датчика, по електронен път. Тука съм в електрониката, което ми е специалност.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Баба ти все е лъгАла електрониката на нейния климатик .... пък се е оправяла някак и с неизлъган климатик
      Ники, я кажи, разбрахте ли се с циганската мечта, или още ти яде всичко преждевременно??
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
        По-важно е да определиш системата, а не само основният продукт. И най-читавият продукт може да се окепази ако не е в система. ...
        Какво имаш в предвид под система ?
        Аз зная само един начин, пана от външната стена върху мазилката лепени и с дюбели. Върху тях отново мазилка и това е. Може да са от стириоупор, фибран, тивит, с различна дебелина, Трябва да са правилно подредени и обезопасени от проникване на влага.
        Вътрешната изолация е доста спорна, затова избягвам експрименти с нея.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
          ...Ники, я кажи, разбрахте ли се с циганската мечта, или още ти яде всичко преждевременно??
          Както се казва - хубава работа, ама циганска . Гори като змей, топли като комшийска булка, яко - ама от съседния апартамент.
          За временно става. След малко ще разкажа за "премеждията" на един колега по неволя "новоселянин", с мерак по-голям и от моя. Доста са поучителни.
          Та така за въздействието на продължителен студ върху човешкия организъм - особено неподготвен.
          Колегата, който си взе имот горе долу по същото време, по което и аз, също е много мотивиран да постигне бърз резултат.
          Бачка по цял ден на студа и понеже е загрят от работата не усеща охлаждането.
          Същевременно се изпотява и влагата от тялото му се отделя. Важно е да се знае, че при интензивна работа на студ, няма никаква жажда и човек не усеща необходимост да пие течности.
          След два дни на усилена работа и крайно малка употреба на течности, колегата така се обезводнил, че след третия ден, му се наложи едноседмичен престой в болница. Слава Богу, всичко се оправи и сега получих разрешение да споделя негативния му опит.
          Трябва да се внимава.
          Последно редактирано от Nik Nikolov; 20-12-13, 14:04.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
            Вътрешната изолация е доста спорна, затова избягвам експрименти с нея.
            И правилно. В система означава, че всички елементи, които влизат в детайла трябва са 100% съвместими и това се постига най-лесно, когато абдолютно всички елементи са от един производител - кеф ти Баумит, кеф ти Теразит. Изключително важно е в случай на проблем да има пред кого да предявиш претенция. Когато елементите не са в система всеки ще се оправдае с продукта на другия. Напоследък ми харесва да работя дори с Теразит, защото като производител понякога искам неща, които не са им в листите. Например - по-голяма плътност или дебелина на плочите под размер и още сума ти дреболии.
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Лятно време вечер е особено приятно да седнеш на беседката да усещаш аромата на цветята и да слушаш как пръскалките поливат градинката ето пак малко снимки на грамофончетата,минзухари и на другите не им знам имената ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0604.jpg
Прегледи:1
Размер:210.1 КБ
ID:5547066Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000009.jpg
Прегледи:1
Размер:128.6 КБ
ID:5547067Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000020.jpg
Прегледи:1
Размер:257.5 КБ
ID:5547068Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000026.jpg
Прегледи:1
Размер:145.3 КБ
ID:5547069Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000043.jpg
Прегледи:1
Размер:167.3 КБ
ID:5547070Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000501.jpg
Прегледи:1
Размер:87.7 КБ
ID:5547071Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000507.jpg
Прегледи:1
Размер:89.5 КБ
ID:5547072Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000515.jpg
Прегледи:1
Размер:274.3 КБ
ID:5547074Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000848.jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5547075
              Прикачени файлове

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                Майкъле, напролет имам намерение да си развъдя ивица от цветенца в двора, каквито помня от едната си баба. За съжаление ги познавам по детски, грамофончета, зюмбюли, и още едни бели топчести цветя, на които не зная името. Трябва да сигнализираш, кога да копам и да садя, също и от къде да взема семена ли, разсад ли ? Приключения бол - и все нови, значи съм жив .
                Края на февруари - март отскачаш до Баухаус - имат всякакви китки и разсади. Може и овошки и малини и ягоди, за домати и краставици, да не споменавам.
                Ти само прекопай, даже може и сега преди да е заснежило

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  NIk, преди да питаш за цветята, трябва да си направиш чертежче със сегашното състояние на двора, както и това, което искаш да се получи като краен вариант. Задължително трябва да си разчертаеш къде какви неща смяташ да правиш/отглеждаш/садиш. Къде ще ти е торището/компоста, ще имаш ли газ-генератор, соларни панели, казан за ракия, кочинка, кокошарник, гъбарник, гълибарник, кучешка къщурка, сервиз за селскостопанска и друга техника на 2/3 етажа ... Като цяло трябва докато е зима да си направиш план с желания. Трябва да го начертаеш, аз да можеш да видиш на картинка как биха изглеждали нещата. Ще е интересно ако решиш да отвориш специална тема по въпроса.
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Ако се наложат коментари по системи и материали за топлоизолации,производителя неизбежно ще прояви интерес и по въпроса със спазената технология на монтаж.И , ако не е съгласувано това с него предварително,както и не е уговорен негов надзор на изпълнението, нещата ще се закучат. Разбира се , при повечко финанси това е добър вариант -одобрена фирма- удължена гаранция и т.н.Обаче, Ник възнамеряваше сам да действа.
                    Та ,по -добре да не се стига дотам.
                    Ник, по-практично е да се сдобиеш с правилата за монтаж, да получиш предварително мисловна помощ за оразмеряване на изолацията,съобразно твоите цели и твоята сграда.Като се спазват общите правила за подкарване на изолацията и конкретните указания за лепила и финиши,не трябва да имаш проблеми. По-особен е въпроса с полагането на втората ръка лепило с фибри и финиша,щото там вече си трябват и умения съобразно продукта.Но на първи етап -монтаж на пана и дюбели, дейността може да се счита монтажна.

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Тука имаше теми за термовизии,
                      защо просто не почнете с едно загряване на къщата и термоснимка

                      пп
                      повечето народ първо прави изолации и после снима, а то всъщност трябва да е обратното
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                        Тука имаше теми за термовизии,...
                        Дай линк, моля. Идеята е добра, ала не зная нищо по въпроса.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          Дай линк, моля. Идеята е добра, ала не зная нищо по въпроса.
                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=108307

                          Колегата ми откри теча в хоризонталната разводка на парното. При мен е над плочата и под замазката.

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Потвръждавам! Много добра работа върши за откриване на течове (което ме изненада като приложение). Ама май е скъпо!

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                              Потвръждавам! Много добра работа върши за откриване на течове (което ме изненада като приложение). Ама май е скъпо!
                              Не бих казал, че е скъпо.
                              При мен пълно заснемане на двата етажа излезе към 150 кинта. Струва си отвсякъде.

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=108307

                                Колегата ми откри теча в хоризонталната разводка на парното. При мен е над плочата и под замазката.
                                Малий ! При мен топлината тече, като лейка.
                                Ще трябва да помисля по въпроса. Вероятно до Април месец, метода е приложим.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X