Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    !Честита придобивкйа и дупе да ти е яко!!!
    Аз, за разлика от колегите, не ти препоръчвам тези талашарки-чудо....... искат много и нацепени на ситно дърва или талаш, изгарятсравнително бързо и трябва постоянно да ги зареждаш........ вземи си една печка, тип камина..... с най-голямата камера, която можеш да си позволиш и ще топлиш целия етаж с нея...... вечер като сложиш едно по-големшко пънче и цяла нощ и си готов, да не говорим гледката на огъня какво предимство е.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:k1.jpg
Прегледи:1
Размер:7.1 КБ
ID:5544608
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Ако ще дава повече пари по добре да си вземе готварска печка на твърдо гориво . Хем ще го топли хем и ще си готви на нея . Аз имим турска изцяло чугун вече 7-8 години топли страхотно и същевременно си готвя на нея . Сериозно се замислям за тези сръбски печки с водна риза . http://tulips.bg/%D1%81%D1%80%D1%8A%...8%D0%B2%D0%BE/
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • 9

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        !Честита придобивкйа и дупе да ти е яко!!!
        Аз, за разлика от колегите, не ти препоръчвам тези талашарки-чудо....... искат много и нацепени на ситно дърва или талаш, изгарятсравнително бързо и трябва постоянно да ги зареждаш........ вземи си една печка, тип камина..... с най-голямата камера, която можеш да си позволиш и ще топлиш целия етаж с нея...... вечер като сложиш едно по-големшко пънче и цяла нощ и си готов, да не говорим гледката на огъня какво предимство е.

        [ATTACH=CONFIG]659489[/ATTACH]
        И двата вида обезатело да не ти казвам че с такава згода как се спи с ушанка " в дълбоката селска провинция понякога енергото отстранява аварите с дни /
        Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          ..... искат много и нацепени на ситно дърва или талаш, изгарятсравнително бързо и трябва постоянно да ги зареждаш........ вземи си една печка, тип камина..... с най-голямата камера, която можеш да си позволиш и ще топлиш целия етаж с нея...... вечер като сложиш едно по-големшко пънче и цяла нощ и си готов, да не говорим гледката на огъня какво предимство е....
          За гледката на огъня си прав.
          Но за ситно нацепените дърва и талаша - не си. Побират се дърва (вертикално), надвишаващи дължината на казана. А опцията "пън за нощта" е валидна и за този модел. Чистенето е несравнимо по-лесно. Просто изваждам казана с пепелта и слагам другия, който е предварително зареден. Купила съм допълнителни казани и винаги има поне 2-3 заредени.
          Suzuki Jimny, 1.3, 2009

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            !Честита придобивкйа и дупе да ти е яко!!!
            Аз, за разлика от колегите, не ти препоръчвам тези талашарки-чудо....... искат много и нацепени на ситно дърва или талаш, изгарятсравнително бързо и трябва постоянно да ги зареждаш........ вземи си една печка, тип камина..... с най-голямата камера, която можеш да си позволиш и ще топлиш целия етаж с нея...... вечер като сложиш едно по-големшко пънче и цяла нощ и си готов, да не говорим гледката на огъня какво предимство е.

            [ATTACH=CONFIG]659489[/ATTACH]
            Едно време съм живял в Банкя в къща без изолация, с дървена дограма, външни стени, и с точно такава печка Прити, съм се отоплявал без проблеми през зимата, най-дълго време за през ноща ми е топлила, като съм турил коренище или торбичка с въглища, преди да си легна и до сутринта е топло.

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Моите две стотинки

              С такава печка става сауна. Мисля им викаха пернишки

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20121006062906-XZQBVUANL.JPG
Прегледи:1
Размер:38.4 КБ
ID:5544616

              Като заспиваш буташ една цепеница и ставаш на изгрев като са изстинали тухлите. Буташ втора цепеница, духваш леко при нужда и си ти, като междувременно си правиш кафето отгоре, може и пържени яйцича и препечени филийки.

              Ама Ник, защо искаш да си на втория етаж зимата?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                За гледката на огъня си прав.
                Но за ситно нацепените дърва и талаша - не си. Побират се дърва (вертикално), надвишаващи дължината на казана. А опцията "пън за нощта" е валидна и за този модел. Чистенето е несравнимо по-лесно. Просто изваждам казана с пепелта и слагам другия, който е предварително зареден. Купила съм допълнителни казани и винаги има поне 2-3 заредени.
                само потвърждаваш моите твърдения......... аз мое да съм на парно сега, но на Троян се отопляваме на дърва 40г. и даже не мога да си спомня всички сменени модели, вкл. 3 вида готварски, пернишки, талашарки, чудо и т.н...... откак преди 5г. сложих показаната горе, се стоплиха старците и то с минимални усилия.
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Ако ще дава повече пари по добре да си вземе готварска печка на твърдо гориво . Хем ще го топли хем и ще си готви на нея . Аз имим турска изцяло чугун вече 7-8 години топли страхотно и същевременно си готвя на нея . Сериозно се замислям за тези сръбски печки с водна риза . http://tulips.bg/%D1%81%D1%80%D1%8A%...8%D0%B2%D0%BE/
                  И аз съм ги загледал. Гледах и едни френски - страхотни са... и цените им също, де...
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                    И аз съм ги загледал. Гледах и едни френски - страхотни са... и цените им също, де...
                    Цената не е толкова страшна нали не я купуваш всеки ден . Като я разхвърляш в едни 10 - 15 години експлоатация си е съвсем нормална . За момента съм на кантар въобще с парното защото сега зимата рядко ходя на вилата .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      На първо време ти трябва такава печка . Имах чисто нова излишна но я продадох ако беше казал по рано какви са ти плановете щях да ти я подаря . Днес някой ми се обади за нея въпреки че печката замина и обявата отдавна е в архив [ATTACH=CONFIG]659484[/ATTACH]
                      Да бе,аз обаче я имам и я подарявам.
                      Тука пък съм писал разни неща:http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=175287

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Хора говорим за нещо евтино и временно за една зима! Иначе се планира доколкото разбрах парна инсталация, котел и т.н.! Така, че "циганската любов" си е решение отвсякъде! 70-80 лева, върши работа, за нагодина остава като резерва някъде в мазето!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Моите две стотинки

                          С такава печка става сауна. Мисля им викаха пернишки

                          [ATTACH=CONFIG]659499[/ATTACH]

                          Като заспиваш буташ една цепеница и ставаш на изгрев като са изстинали тухлите. Буташ втора цепеница, духваш леко при нужда и си ти, като междувременно си правиш кафето отгоре, може и пържени яйцича и препечени филийки.

                          Ама Ник, защо искаш да си на втория етаж зимата?
                          Тва е печка точно за прогимназия...като тази дето си е купил Ник.Само че требе в сека класна стая по една,а у Перник кюмуро беше евтин по него време...Според мен най подходяща би била печкана от темата на Петьо Джартов,става за топлене,за готвене че и за разни други работи...А това чудо,популярно още и като "циганска любов" и манго го изхвърли от употреба,щото се гърчи и кюмуро скъп...А що се отнася до втория етаж,мисля че не иска да притеснява мишките насанили се на първия и гълъбите настанили се на третия...

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Бях изправен пред подобно решение и не съжалявам, че се реших и се махнах от София.
                            Вярно, моето "село" е на 18км. от столицата и като "културно" мероприятие посещавам някой супермаркет в "Люлин", но проблемите си ги има.
                            Малките улички не се почистват от сняг и отначало много се дразнех на обяснението на общината - "На Вашата улица няма болнично заведение" .
                            В изключително редките случаи, ако някой се излъже да изрине снега от улицата, го забутваше ... пред гаража ми.
                            Така, преди 14 години, без много колебание си купих Нисан Патрола от аватара и ... следващите няколко зими бяха без много сняг.

                            Сега към Ник:
                            Къщата, която си купил изглежда, наистина масивна, здрава и ...уви, доста голяма.
                            Последното има много голямо значение за размера на разходите при предстоящите ремонти.
                            Квадратурата на дограмите ще се равнява, по всяка вероятност, на тази, на няколко, средно големи апартамента.
                            Топлоизолацията, също ще е много квадратни метри, а полагането и трудоемко, заради височината.
                            Отоплението - ще е скъпо и от гледна точка на инвестиция в материали и после като енергоносители.
                            Както се казва " При ремонтите, нагоре граница няма", но една нормална баня с тоалетна е 2000лв.
                            Бих си позволил практичния съвет, когато се захване нещо да се прави отначало докрай и да се мисли в перспектива, защото на части е по-трудно и по-скъпо.

                            Пожелавам много търпение и успех в начинанието, което, иначе носи и много удовлетворение!
                            Life is too short to drive dull cars!

                            Fight global warming !
                            ... turn on your A/С !

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                              ........За щастие строежа е доста качествен, солидни основи с подложен пояс от камъни, върху който са излети бетонните основи, стени с дебелина 40 см направени от тухли 4-ки с много солидна и здрава мазилка вътрешна и външна. .......
                              Като имам предвид горното,/ предполагам че е обмислена при покупката и добрата ориентация на къщата/, предлагам да не се бърза на този етап с решения,свързани с външна топлоизолация.Така или иначе сега не е времето за такова изпълнение. По-скоро да се прегледат дограмите, дали варианта прогонка и потягане на обков е удачен за постоянно или поне за един сезон.След това,виж как тази зима ще се държи обема който ще се обитава и напролет пак да се обмисли необходимостта от изолации и дограми. От бюджетна гледна точка,тогава може да се премисли и вариант- вътрешна изолация , ако изобщо е необходима и дали нейното изпълнение ще намали разходите по оправяне на разни заварени дефекти по стените.Разбира се , наясно съм че е вид компромис от топлотехническа гледна точка, но предпоставките може и да го позволяват.
                              Задължително е да се провери и дали горната и долната граници на обитаемият обем са изолирани-подовите конструкции-тавански и към сутерен.Ако не са -бих казал ,че са от спешните задачи.
                              Изобщо, най добре е да се пие по едно кафе на място.

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Честито!
                                От няколко години, аз и съпругът ми живеем на село. При това село, което е на 170 км. от София. Дори сменихме адресната регистрация и сега потомственият софиянец - съпруга ми в НАП/примерно/ получава презрителното благоволение на служителките като софийски селянин. Добре санирана кирпичена къща на един етаж, висока ограда и много райграс с поливна система. Пластмасова дограма, с дървени врати. Камината е със въздушна риза и вентилатор. Живота на село е прекрасно спасение от шизофренията на големия град, стига работата да позволява.
                                За смяна на дограма и цялостна външна изолация горещо препоръчвам програмата http://www.reecl.org/bg/. Връща 20 процента от вложените средства и след това може да се погаси заемът без такса предсрочно погасяване. В близките месеци смятам да я ползвам за закупуване на нов климатик/за соф.жилище/ и слънчев колектор за домът на село.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X