Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
    Чаво ти пък какви ги пишеш ? Копаене в това време на отаиници ями и прочие не виждаш ли че се снима филм ще се палзват офроуд душ и химичедка тоалетда тип фритюрник
    Досега тая къща с каква тоалетна е била? Май съм изтървал нещо при четенето на темата... моля да бъда извинен.
    А за това, че е триетажна и т.н. лошо няма. Спрята си две стаи на първия етаж и не му пука. Важното е, че има перспектива за навлеци като нас . Ако е едноетажна- такава перспектива няма. "Айде на купон при Ник" - "Ми, добре дошли, ама да си измажете стаята за спане."
    Последно редактирано от Тропчо; 11-12-13, 20:41.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Kакво "не го мисли", това за да стане годно за живеене е заробия, и накрая пак ще си носи белезите на малоумното проектиране!

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
        Не слушай старо ами патило. Вземай една печка и я слагай в стаята. Купи си резачка (ако нямаш).
        Изкарай няколко дена с настинка при 10 градуса и след това ще хвърлиш в печката неизсъхналото дюшеме барабар с неизсъхналия лак и черчеветата на останалите стаи. Вече обаче ще е късно и ще трябва да почакаш до пролетта в апратамента в София(или там където...) с бронхит.

        Болният човек не става за НИЩО.Загубеното време и лекраствата ще ти платят половината дърва за зимата. Приоритет номер 1 е здравето. Болен даже не можиш и да просиш зимата. След няколко глупави експеримента съм го разбрал.
        Мдааа, и се връщаме на моя въпрос, поставен тук, барабар с отговора

        На мен ми прилича на неправилно самопоставена задача, с всички произтичащи от това последици.

        Самоцелното саморазболяване, с всички паралелни и последващи негативи, не е добра и разумна перспектива.

        Всичко несвършено сега, или свършено, с идеята да се направи нещо непремислено, е определено загуба на сили, ресурси, здраве и средства.

        Ник, постудувай още някое време в къщето, постой сам със себе си, помисли, много помисли, направи груб план за действия, и се прибери на топло.

        В следващите няколко месеца се очертава време не за дела, а за идеи.

        Обзаведи се с буре с червено вино, каче със сланина, чертежите на къщата, и конструктивен опозиционер на идеите ти.
        Това всичкото е много важно!!!

        И после - дебелия тефтер с мислите, подпечатан с червените кръгли печати от чашата.

        После, друг тефтер - със сметките, със съветите от приятели, с равносметката - по-доброто или по-евтиното, или най-доброто, ама отде кинтите...

        И така, ден след ден, вечер след вечер, докато не свършат бурето и качето.

        Току-виж - запролетило се.
        Пък тогава - друга песен е.

        И лека-полека, за една пролетолятоесен има идея да построиш поне релсите, в които да потече ежедневието в новата къща. Не, че ще стане като тая на Чудомир - да я удариш с пръчка и да тръгне - не, ама догодина наесен поне ще е ясна концепцията - ще си я премислил на топло - сега, и прецизирал на сянката пред къщето - пролетес или до лятото.

        Не бързай твърде много, това не е добра идея.

        Пази сили, здраве, ресурс, мисли, идеи.

        И ти не питай отде го знам това.

        Успех!!!

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Досега тая къща с каква тоалетна е била? Май съм изтървал нещо при четенето на темата... моля да бъда извинен.
          А за това, че е триетажна и т.н. лошо няма. Спрята си две стаи на първия етаж и не му пука. Важното е, че има перспектива за навлеци като нас . Ако е едноетажна- такава перспектива няма. "Айде на купон при Ник" - "Ми, добре дошли, ама да си измажете стаята за спане."
          АА не ме питай мен ! Със сигорнос има нешто си от предишния сопственик на имота ама до там го е докарал че както се казва пикам и с@*ра на МАисториятаси
          Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
            ...
            Като цяло говорих с Upi, защо е пуснал темата в оцеляване ?
            И той ми отговори така - Защото ми е интересна борбата на съвършено неподготвен индивид във внезапно наложили се екстремни условия. Например в обсадата на Ленинград, през втората световна война, хиляди са загинали през първите две седмици. Оцелелите обаче след този срок са давали съвсем малко жертви. Тоест, който се е приспособил е оцелял.

            Та въпроса на темата по-скоро е: Дали ще успея да се приспособя и аз, за да избутам тази зима ? Какъв начин ще намеря, през какви трудности ще мина и дали ще се предам ?...
            Сега, искаш някак да обясниш, че се налага да оцелееш тази зима в три етажна селска къща, със зает от багаж първи етаж, с прясно боядисано (от теб) дюшеме на втори етаж и с течащ покрив!? И въобще не знаеш как ще се справиш?!
            Голямо предизвикателство си си намерил да знаеш!

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
              ...За щаб, бих избрал мазето ако го има, вероятно то има и комин
              Мазето си е мазе. Влага и трудно отопляне, да не говорим, че входната врата на къщата е НАД теб- капан от гледна точка сигурност. Приземният етаж е идеалната щаб- квартира. Няма да носиш дърва по стълби... абе всичко.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
                Сега, искаш някак да обясниш, че се налага да оцелееш тази зима в три етажна селска къща, със зает от багаж първи етаж, с прясно боядисано (от теб) дюшеме на втори етаж и с течащ покрив!? И въобще не знаеш как ще се справиш?!
                Голямо предизвикателство си си намерил да знаеш!
                За да се премести багажа от едната стая -два до три часа(+/-). Да се монтира печка- един час със запалването. Останалото е вино и мераци за утрешния ден.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
                  Сега, искаш някак да обясниш, че се налага да оцелееш тази зима в три етажна селска къща, със зает от багаж първи етаж, с прясно боядисано (от теб) дюшеме на втори етаж и с течащ покрив!? И въобще не знаеш как ще се справиш?!
                  Голямо предизвикателство си си намерил да знаеш!
                  Ник... ако си тръгнал от втория етаж, зарязвай го и си отопли стая на първия етаж. Мамка му, все едно съм вече в тая къща. Има ли основателна причина да тръгнеш от втория етаж бе, човек?
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Мазето си е мазе. Влага и трудно отопляне, да не говорим, че входната врата на къщата е НАД теб- капан от гледна точка сигурност. Приземният етаж е идеалната щаб- квартира. Няма да носиш дърва по стълби... абе всичко.
                    Всъщност мазето отпада - има опасност от задушаване за човек несвикнал с печки.

                    Май газова печка ще е най-бързото "гражданско" решение, което да е осигурено за дълго и удобно с гориво.
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                      Всъщност мазето отпада - има опасност от задушаване за човек несвикнал с печки.

                      Май газова печка ще е най-бързото "гражданско" решение, което да е осигурено за дълго и удобно с гориво.
                      Глей ся, концепцията на проекта (доколкото аз я схващам) е максимална независимост от благините и съпътсващите ги неудобства на Цивилизацията. По твойта логика, с 3-4 калорифера по 7 киловата, човекът си е готов за новогодишно парти.
                      Къде ще ги зарежда тия газови бутилки?
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Къде ще ги зарежда тия газови бутилки?
                        В София, къде. Хоп на жипа и те ти на.
                        Въпреки че аз продължавам да съм фен на пернищката печка. МОже да е правена за кюмюр, ама аз със същата съм се отоплявал само с дърва шишарки и секви клечаци от двора. И мокрите се редят до печката да си ги суши
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                          За да се премести багажа от едната стая -два до три часа(+/-). Да се монтира печка- един час със запалването. Останалото е вино и мераци за утрешния ден.
                          Това за местене на дрешника и мебелите съм съгласен ама с паленето и мисълта да стоите на топло не съвсем да не се окаже че предишния маистор си е забравил шапката в комина или недай си боже нещо по голямо и тежко другия подводен камък е че бушоните на таблото се оказват с по голямо сечение от самата инсталация на къщата
                          Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                            Глей ся, концепцията на проекта (доколкото аз я схващам) е максимална независимост от благините и съпътсващите ги неудобства на Цивилизацията. По твойта логика, с 3-4 калорифера по 7 киловата, човекът си е готов за новогодишно парти.
                            Къде ще ги зарежда тия газови бутилки?
                            Спешното е да не се разболее.
                            Затова трябва нещо да топли сравнително постоянно,
                            до тука и комин не е ясно има ли и работи ли. И газовата си е чудесен резерв, на който може и да готви.

                            А пък другите игри вече ще си ги бута полека и безгрижно( няма да му пука има ли няма ли дърва)

                            па ако целта е да е трудно, то да маха и спалния чувал (спал съм на -20 само с един котлон отопление на таван, ама бях на 20г. )
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Газовата печка прави топло на 1 м. пред нея и на тавана. Кюмбе му е майката или ПАРТАМЪ, като на Търтея снимката.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                                ... В този район се въдят едни гадинки, малки мишлета с рошави опашки....
                                И аз имах такива на тавана. Гръмнах 3-4, останалите изтрових с едни розови гранули от аптеката. Иначе са симпатични, едни такива пухкави, ама много вдигат шум нощем и гризат всичко, дето става за ядене. Хъм, и не бих ги нарекъл точно "малки". Бая плъшоци стават. Номера е на тавана да няма къде да се крият и какво да ровят и гризат, т.е. да се изчисти от древни боклуци. Относно отоплението - няма смисъл да се хвърлят средства за отопление на 2 стаи. Така или инач е ще се ползва само 1. Печка, дръвца и кюмур. И непрекъснато поддържане на огъня. Леглото да е близичко до печката, щото в тая къща всички стени могат да се смятат за външни и от тях ще лъха студ. Изолации - напролет.
                                Последно редактирано от kuzdov; 11-12-13, 23:56.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X