Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Къщата на Ник Николов.

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Ники, спомняш ли си, ти ми говореше за едно китно селце в Австрия примерно, невероятно красиво в Алпите, което ти дава всичките преимущества на селото в комплект със безупречното здравеопазване и комуникации на Австрия.
    Защо се реши на тази стъпка? Какво повече ти дава това село /не прочетох за кое става дума/ в сравнение с онези алпийските?
    През 2009, 2010 година имаше съизмеримост на цените на имотите в България и Австрия. Сега нещата си дойдоха на мястото. Освен това се убедих, че не съм човек от преместваем тип. Хората са два вида, едните тръгват, другите само си приказват, но никога не събират смелост. Аз се оказвам от вторите. Шубе ме е, чак от такава драстична промяна. А конкретното село, в което съм няма значение, затова и не го споменавам. Няма и да споменавам, как две години търсих къща и колко пъти плащах предварителен договор, и как се взимат пари наобратно. Тук масово хората предлагат имоти с неуредена документация. Земята не негова, той къща продава - майтапи. Масово собствениците разполагат с по един гол нотариален акт, а за да изкарат скица от кадастъра, строителни разрешения и прочее книжа, настояват за предварителни договори и плащане. Къщата, която купих беше първата, на която попаднах с уредени книжа. И това от близо 200 повторни огледа. Изборът е точно никакъв, въпреки многобройните обяви.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #62
      От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      От какво е продиктувана необходимостта от спешно населяване на къщата?
      Чудесна е, ама ако се бърза, може да се вземат прибързани решения.
      От гол инат.
      Прибързани решения сто на сто предстоят. Искам обаче всичко да изпитам сам и добро и лошо.
      Въобще социален експеримент - ще издържа ли, какъв ще го ям, квадратен или триъгълен, със завъртане или без ?
      Също така възнамерявам всичко да правя сам, след събиране на акъл - разбира се.
      Както се казва сърбам с шепи, негативен опит.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #63
        От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        ........ Тук масово хората предлагат имоти с неуредена документация. Земята не негова, той къща продава - майтапи. Масово собствениците разполагат с по един гол нотариален акт, а за да изкарат скица от кадастъра, строителни разрешения и прочее книжа, настояват за предварителни договори и плащане. Къщата, която купих беше първата, на която попаднах с уредени книжа. И това от близо 200 повторни огледа. Изборът е точно никакъв, въпреки многобройните обяви.........
        Абсолютно вярно и точно описание на реалността, само с добавка, че още не са си дошли цените на този тип имоти на мястото тук. Което е свързано от една страна с документацията от поста, и от друга -с липсата на обективна преценка от продавачите, колко сградостроителни проблема за отстраняване всъщност продават.
        Иначе поздрави и успех в начинанието!

        Коментар


        • #64
          От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Ключовата дума е изолация Не съжалявам, че се правих на маймуняк по стените с плоскости стиропор.
          Мненията За и Против изолация, засега са поравно.
          Напролет живот и здраве, мисля да сложа на северната и западната стени, другите ще ги оставя да дишат.
          После ще гледам за мухъли, микроспори, акари и прочее нааквания.
          Казха ми за някаква българска изолация Тивит. Ще пробвам и нея, тя дишала.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #65
            От: Къщата на Ник Николов.

            Вальо Drukman маже да ти даде идея за котел за локално отопление.

            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
            Мненията За и Против изолация, засега са поравно.
            Напролет живот и здраве, мисля да сложа на северната и западната стени, другите ще ги оставя да дишат.
            После ще гледам за мухъли, микроспори, акари и прочее нааквания.
            Казха ми за някаква българска изолация Тивит. Ще пробвам и нея, тя дишала.
            И ще имаш мухъл на неизолираните стени. През стената много малко влага преминава дори и да е без изолация. Влагата се пренася чрез въздуха, а за да има циркулация на въздух е необходимо или да има течение най-често от лоша стара дограма, или да има в стаята отворен комин, а под него камина. Другия вариант е влагоуловител.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #66
              От: Къщата на Ник Николов.

              Не разбрах що не казваш името на селото.

              Ако искам да дойда да те видя ...как да те открия

              Коментар


              • #67
                От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                Мненията За и Против изолация, засега са поравно.
                Напролет живот и здраве, мисля да сложа на северната и западната стени, другите ще ги оставя да дишат.
                После ще гледам за мухъли, микроспори, акари и прочее нааквания.
                Казха ми за някаква българска изолация Тивит. Ще пробвам и нея, тя дишала.
                Да станат 51% ЗА изолацията. Щом си решил да обитаваш къщата целогодишно няма какво да се ослушваш, трябва да си практичен. Разхода за отопление не е малко перо. МислИ.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #68
                  От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                  Мненията За и Против изолация, засега са поравно.
                  Напролет живот и здраве, мисля да сложа на северната и западната стени, другите ще ги оставя да дишат.
                  После ще гледам за мухъли, микроспори, акари и прочее нааквания.
                  Казха ми за някаква българска изолация Тивит. Ще пробвам и нея, тя дишала.
                  Дишащи са всички EPS-и. Лошото е , че в някои села пилетата го накълвават зверски. Поогледай се в това село как е този проблем.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Къщата на Ник Николов.

                    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                    Абсолютно вярно и точно описание на реалността, само с добавка, че още не са си дошли цените на този тип имоти на мястото тук. Което е свързано от една страна с документацията от поста, и от друга -с липсата на обективна преценка от продавачите, колко сградостроителни проблема за отстраняване всъщност продават.
                    Иначе поздрави и успех в начинанието!
                    Благодаря ! Твоите и на други колеги съвети ми свършиха голяма работа за да зная точно какви документи да искам.
                    И ме предпазиха от необмислени покупки.
                    Що се отнася до цената, тя винаги се е определяла от търсене и предлагане.
                    Е разбира се има и една социална прослойка от брокери, дето навиват продавачите да търсят по-висока цена.
                    Защото комисионната им ще бъде по висока.
                    Тези именно стагнират пазара - посредниците.
                    Освен това те са масово неграмотни по отношение на необходимата документация за чиста сделка.
                    Трябваше аз да ги уча, какъв е законовият ред, при положение, че в конкретно село все още няма кадастрален план.
                    Абе смях, продавач който няма нищо за продаване, в комплект с посредник "незнайко" .
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #70
                      От: Къщата на Ник Николов.

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      Да станат 51% ЗА изолацията. Щом си решил да обитаваш къщата целогодишно няма какво да се ослушваш, трябва да си практичен. Разхода за отопление не е малко перо. МислИ.

                      52!, 53!
                      За охлаждане също е перо.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                        Не разбрах що не казваш името на селото.

                        Ако искам да дойда да те видя ...как да те открия
                        Ще ми звъннеш. Няма сега да се хвалтуря из форуми. После като постна снимка с HiFi уредбата и 50 инчовия телевизор, колко бързо смяташ че ще кацнат обирджиите ?
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • #72
                          От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          От гол инат.
                          Прибързани решения сто на сто предстоят. Искам обаче всичко да изпитам сам и добро и лошо.
                          Въобще социален експеримент - ще издържа ли, какъв ще го ям, квадратен или триъгълен, със завъртане или без ?
                          Също така възнамерявам всичко да правя сам, след събиране на акъл - разбира се.
                          Както се казва сърбам с шепи, негативен опит.
                          Цялото ти предприятие го приемам със сантимент и съпричастност!Аз 2006 година си купих същата прогимназия/по типов комунистически проект строена/ и продължавам да давам пари освен тия дето ги давам на банката.Мойта даже има и мазе на цялата застроена площ 90 кв.м.Отделно имам и 70 кв.м. гаражоподобна постройка която превърнах в работилница-механа-кабинет-пица парти помещения...../щото имам пещ/.Не се занимавай с глупости!Дюшемета и т.н.Първото нещо е сигурността!!!/хубаво е да си ловец и да се интегрираш в местната ловна дружинка,въобще интеграцията с местните само ще ти е от полза-ако се правиш на много умен и недостъпен си нямаш идея местните как ще ти го начукат..../-ако трябва настани човек да живее там.Второ -отоплението/аз си правих котел в мазето сам 12.2006-02.2007/!Тоалетна и баня и канализация!Подготви си двора за бахча-ще си садиш някой зарзават!Обмисли добре избора на овощки -щото имаш едно криво дърво дето може да ти оправи енергетичните неволи за една седмица/извикай някой ландшафтен дизайнер/ и да не почнеш да генерираш теми -продавам си джипа,лебедката и гумите.......
                          Но ако нямаш навита партньорка до себе си,мисля че няма да се справиш с тая нелека задача......
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            52!, 53!
                            За охлаждане също е перо.
                            Изолацията преди дограмата ? Или обратното ?
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • #74
                              От: Къщата на Ник Николов.

                              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                              ......Но ако нямаш навита партньорка до себе си,мисля че няма да се справиш с тая нелека задача....
                              Партньорка постоянна - не.
                              Приходяща и отходяща - да.
                              Да не почна да чакам "Най-щастливия ден" по Кольо Гилъна.

                              И изобщо това е тема, която не бих коментирал. Социалния експеримент не включва партньорки .
                              Последно редактирано от Nik Nikolov; 10-12-13, 14:54.
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • #75
                                От: Къщата на Ник Николов.

                                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                                Изолацията преди дограмата ? Или обратното ?
                                Почти няма значение, но зависи и от сегашното състояние на дограмата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X