Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Ако ще има мазана хидроизолация и то такава, на която могат да се лепят плочки:
    Същинското "корито",трябва да бъде под плочките и по цокъла-тоест върху шпахловката на XPS-a/защото правилното е вертикалната топлозащита към дъното на терасата да е XPS под цокъла/.Другото правилно е, да не е 10-15 см. , а 30-40 см./ особено ако навява сняг/-демек под цялата височина на цокъла.10-15 може да е само ако има достатъчно добро /скъпо/ водоотблъскващо финишно покритие.
    Това което се вижда като компрометирана мазилка , ще трябва да се очука където е слаба по цялата фасада и в частност изцяло по цокъла. Правят се там каквото се реши като топлоизолация по терасите и замазка.По оголените тухли ще се наложи хидроизолация, само ако топлоизолацията ,съответно същинското "корито" се забавят продължително време по някакви причини.
    Ако се наложи едно подмазване за основа и битумен грунд са достатъчни -по вертикалата 30-40 и обръщане долу по хоризонталата да захапе 20 см. Пробвано като материал за период от 1 година от мен.Ако повече ще се проточат нещата-по-добре трислойна мазана изолация.
    Другото за такъв планиран престой-в замазката да се вложи добавка за водоплътност. /Ако се сложи мазаната изолация непокрита с плочки, неминуемо ще се наруши и тези пари отлитат/.

    И най-после от снимките става ясно , че все пак ще трябва да се мисли за кофраж,армиране и подливане.Досега всички разсъждаваха по един лек вариант.Обаче картинката ни връща директно назад като концепция какво се очаква да свърши подливката.

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
      Нямам конкретна идея, а знам че трябва.
      Давайте идеи, нещо "Изола" битум ли да слагам, или какво ?
      Амиии...... сложи покрив!
      Ако покрива не бе така конструиран положението щеше да е различно. Все пак е южна тераса и няма проблем да го направиш както трябва. В смисъл няма да засенчва прекалено помещенията или поне не повече от долните. Наветия сняг и дъжд ще намалеят многократно и ситуацията ще е различна. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Nik_H1.png
Прегледи:1
Размер:819.7 КБ
ID:5576177Иначе на битума не съм сигурен, че му е там мястото.
      Има по-елегантни решения а и със съвременните материали и променени наклони това в следващите петдесет години няма да се повтори. Необходимо е твое окончателно решение относно топлоизолацията на плочата. Детайла е подвластен на това. А според неговата конструкция ще си избереш момента на изграждането му./избягване на конфликт с други дейности водещи до разрушаването му/
      Нека не забравяме, че вида на хидроизолацията е и в пряка зависимост от степента на възможно "омокряне". Подобно на ориентацията на снимките би било добре да си поиграеш с нивела и да "заснемеш" ситуацията. Реши и как искаш да отведеш водата от терасата. Тогава ще получиш най-коректни мнения и детайли от които да си избереш.
      GPS системи https://www.easytracking.bg/
      Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
        По кой принцип...Щот по тоя принцип и жена с по големи "балкони" трее да е фригидна...
        По най-известният - принципът на топлообмена. По абсолютно същият принцип, при който са слагат алуминиеви радиатори на някои полупроводникови елементи, например и по същият принцип, при който радиаторите на автомобилите са оребрени...
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Нямам конкретна идея, а знам че трябва.
          Давайте идеи, нещо "Изола" битум ли да слагам, или какво ?
          Погледна ли ги тези ?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
            Ако ще има мазана хидроизолация и то такава, на която могат да се лепят плочки:
            Същинското "корито",трябва да бъде под плочките и по цокъла-тоест върху шпахловката на XPS-a/защото правилното е вертикалната топлозащита към дъното на терасата да е XPS под цокъла/.....
            Това ме затруднява допълнително. Ама щом е правило - ще го спазя.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
              По принцип - бетонната плоча, а още повече тераса предава студа на около 2 метра навътре в стаята.
              аха, разбрах, не бях се замислял за това........ Ник е дебела глава и ще го направи, аз не бих.
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Така, възниква следният въпрос.
                Колко и какъв да е наклона на терасата на 3 ти етаж и от къде да се източва ? Тя е изложена на пряко въздействие на дъжд и сняг като играе ролята на покрив
                Мисля да отвеждам водата от терасите, като за целта поставя допълнително една водосточна тръба.

                По късно при ремонта на покрива, тази тръба ще се свърже с улука.
                Има обаче известни неудобства, които не знам как да реша.
                Терасата е широка 7.5 метра, следователно трябва да осигуря денивелация от 7 - 8 см по ширина.
                Дълга е 1.8 метра, следователно трябва да осигуря денивелация от 2 см по дължина.
                Следователно, най високата точка трябва да е с 10 см по висока от точката на водосбора и изтичането.
                А това ми се види много.
                Освен да го направя с няколко отичания, разбира се спазвайки съответните наклони, както за нивата, така и за тръбите.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  А така няма ли да е пс-добрeНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard01.jpg
Прегледи:1
Размер:140.8 КБ
ID:5576182?
                  DAIHATSU ФЕРОЗА 1.6 16V 0897968887

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                    Ники, изолирането (термо) на плочите на терасите е съвсем правилно, но аз лично бих го направил само, ако нямам никакъв финансов проблем да реша ВСИЧКИ останали проблеми преди това... Относно конкретната технология - има си предписания от големите производители, а Джими може да ти разкаже също ТОЧНО как се прави стъпка по стъпка ремонт с топло и хидро изолация на открита тераса.
                    На Джими му излезе 200евро на квадрат тази операция, така че на Ники едва ли ще му хареса.
                    А понеже и го познавам, не мисля че ако 100 човека му кажат да не го прави, ще се откаже.

                    П.П. Ники, още един глас да не се занимаваш с глупости. По-добре наливай пари в отоплителна система и възобновяема енергия!
                    А на терасите може да им сложиш по един декоративен борд и едни хубави дървени плочки. Ще стане бомба! Все пак си на село....

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tektonika-wood-tile-1.jpg
Прегледи:1
Размер:78.0 КБ
ID:5576183
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      А мислил ли си да отвеждаш водата и от двете страни, а не от една?
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от Божидар Барев Преглед на мнение
                        А така няма ли да е пс-добрe
                        Там да добавя водосточна тръба? - грознее ми. Инак пътя е по-кратък.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          Така, възниква следният въпрос.
                          Колко и какъв да е наклона на терасата на 3 ти етаж и от къде да се източва ? Тя е изложена на пряко въздействие на дъжд и сняг като играе ролята на покрив
                          Мисля да отвеждам водата от терасите, като за целта поставя допълнително една водосточна тръба.
                          По късно при ремонта на покрива, тази тръба ще се свърже с улука.
                          Има обаче известни неудобства, които не знам как да реша.
                          Терасата е широка 7.5 метра, следователно трябва да осигуря денивелация от 7 - 8 см по ширина.
                          Дълга е 1.8 метра, следователно трябва да осигуря денивелация от 2 см по дължина.
                          Следователно, най високата точка трябва да е с 10 см по висока от точката на водосбора и изтичането.
                          А това ми се види много.
                          Освен да го направя с няколко отичания, разбира се спазвайки съответните наклони, както за нивата, така и за тръбите.
                          Оххх, Ники... Вкарваш се в голям филм. Не ти препоръчвам да отвеждаш водата във водостоци. Правиш наклон напред,улами и барбакани през 2м и водата директно на поляната. Това да направиш наклон по дългата част на терасата е неправилно. А пък да правиш система на тръби с наклони за да обираш водата от барбаканите пък е безмислено и неработещо. Също така ти препоръчвам като правите покрива да го преработите така, че да пази и последната тераса. Така ще си спестиш много проблеми.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                            А мислил ли си да отвеждаш водата и от двете страни, а не от една?
                            Да ти кажа, май това ще е решението.
                            Не исках да качвам вода отгоре по склона над къщата, но като се замисля едно обходно каналче ще е по-лесно.
                            Така и така от западните улуци се излива вода.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Ник, тия тераси не искат ремонт, искат бутане, защото на практика никога няма да ги ползваш. Както и половината къща. Викай архитекти, проектанти и т.н. и почвай да събаряш което може и е излишно. После почвай на чисто. Иначе ще изхарчиш маса пари и нищо няма да направиш.

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                И аз съм за Бутането.
                                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X