Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
    Ми да. Даже и това е излишно, ама аре...
    Не знам как би се държал там метала. Мисля, че ще напука мазилката.
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Не се спичай толкова на тема дървен материал.Много такива дървении са проверявани и всъщност се е оказвало ,че промените в оцветяването са повърхностни, без да са нарушени носимоспособности на елементите.Въпрос на детайлна проверка с теслата. Обикновено ядове с гнила дървесина има около рисковите зони-комини,връзки на ламарини с керемиди и подобни,където е имало продължителни течове.
      Провери си нещата, защото иначе освен че може би не е нужно цялостна подмяна, бюджета 5 000 няма да ти стигне изобщо.

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
        Не знам как би се държал там метала. Мисля, че ще напука мазилката.
        Няма да се случи Гена. Цезаря има предвид поцинкованите мрежи 1,8 мм., които са подходящи като защита против пукнатини. Но пак казвам, че за комин по-доброто решение е ватата, по причините за които писах по-горе. Добрите коминни системи се правят с вътрешни изолации от вата.

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          У нас коминът е неизмазан - къщата е на два етажа.

          На първия има камина която бумти цяла зима и топли къщата. От 15 години живея така и не съм се запалил.

          Първата ми зима много приличаше на Ник-овата, всичко сам откривах че и аз бях живял само на парно, а тогава нямаше Интернет да попита човек ... но да не спамя.

          Аз бих замазал комина само там, където има греди в близост със нормална варова мазилка.
          Когато решиш да изолираш покрива - каменна огнеупорна вата на един метър във всички посоки около комина.

          Няма нужда от железа, арматури и какво ли не.
          Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
          Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

          0885372997 - Дани

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
            Няма да се случи Гена. Цезаря има предвид поцинкованите мрежи 1,8 мм., които са подходящи като защита против пукнатини. Но пак казвам, че за комин по-доброто решение е ватата, по причините за които писах по-горе. Добрите коминни системи се правят с вътрешни изолации от вата.
            Съгласен съм, че тази мрежа защитава от пукнатини, но замазките. При комина ще има нагряване и изстиване.
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
              ... бюджета 5 000 няма да ти стигне изобщо.
              На Джартов са му стигнали 4500 за 120 квадрата - нов.
              И аз съм в тази квадратура.
              Въпроса е принципен. Имотния балон отдавна се спука. Но някои фирмаджии, отказват да го проумеят.
              Обаче не ми се навлиза в политически теми.
              Пари давам само в ръце с мазоли.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                НИк - споко, няма да се запалиш, няма да прехвръкне искра, няма да се удошиш ... Старата ни къща беше строена "54г. от пра дядо ми (бог да го прости). Тавана бе типичен тогавашен стил - като твоя, само дето комините (4 на брой) бяха още малко по-дълги. Комините бяха доста по-зле от тоите като качество на изработката, на единия неизползван комин дори се гледаше през процепите м/у тухлите. Другите бяха същите. Работата е там, че като поработи един комин цепнатините се запълват от саждите и колкото повече го ползваш толкова по-добре става.
                Другото което е че с обикновена ВАРОВА мазилка НЕ се измазва комин ! Първо, защото се нацепва прекалено бързо от температурните разлики, второ че се получава конденз и започват едни омазвания не е истина. Най-добре за един комин е да има хубава бетонна шапка с водобран, а самия комин (тухлите му) да си стоятнеизмазани. Така може да кара години наред.
                Ако държиш да е измазан силикатна или силиконова мазилка - пробвано държи вече към 10-тина години без да трепне.

                А покрива - най-малкото е добре да му смениш изгнилите дъски, да сложиш нова хартия под керемидите и да подмениш споканите. Помисли и ако го рекунструираш основно дали няма да е добре да му оставиш 2-3 капандуи, евентуално с тераси и след това да направши вътрешен обков с ламперия. Повярвай ми, ако сложиш и камина другите етажи няма да ползваш.

                Успех и дано през новата година да направиш от новата къща мечтан ДОМ

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Моите 5 ст. По-горе са ти го написали, теслата и основен преглед на гредите. Аз мисля че не са изгнили. Не се заигравай с железа. Аргументирам се: Опитвайки се да избегнеш заварките за да направиш покривна конструкция толкова заварки ще ти се наложат че идея си нямаш. За да сътвориш болтова сглобка всеки детайл трябва да завършва в краят с планки които ама съвсем естествено трябва да се заварят към гредата и после дупки и болтове. Отделно захващането на цялата конструкция към плочата. Там или заварка към арматурата /обикновено на най-горната плоча я поикономисват/ или дупки, анкери и... Другото е че трябва да предвидиш товароносимост от към сняг и от там цената на П уайзена /не лайзен/ хич няма да ти хареса. Относно комина има няколко решения: Без много труд-увиваш с вата. Вариант 2- измазваш като добавяш фибри против напукване или армираш/последното не ми харесва на тема комин/ и още едно решение което е скъпо но пък решава генерално проблема и ти премахва страховете от пожар през комина завинаги-гъвкав метален шланг специално за комин. Пуснал съм такъв при мен а знаеш че не е ниска нашата сграда. Това има два недостатъка- не можеш да се включваш на послидващ етаж значи ти върши работа за котела където ще е и цената. Не е зле да надзърнеш в комина защото има кадърни майстори които зидайки го го измазват отвътре. При мен всички са така та ми беше лесно пускането на горе споменатата тръба.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    На старите дървени къщи, строени на каменна основа и стени от плет и кирпич, комините са измазани с кал. Има такива по над 100 години. За съжаление - не знам технологията.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      По темата за кълвачите:

                      При мен изолацията е Neopor - BASF, мазилката е силиконова и досега къвачите не са я нападали, а тук има много.
                      За съжаление, не може да се каже същото за обшивката на стрехите - доста са надупчени.
                      Запълних, за проба някои от дупките с пенополиуретан, но го изкълваха.
                      Преди две години имах един кълвач, който чукаше по нервите ми на зазоряване, точно над спалнята, та цялата къща отекваше.
                      За радост по-малките са "домошари", че не ми се мисли, ако този от снимката, направена от терасата ми беше - някъде към 40 сантиметра е голям.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:432.jpg
Прегледи:1
Размер:189.1 КБ
ID:5550772
                      Life is too short to drive dull cars!

                      Fight global warming !
                      ... turn on your A/С !

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                        Съгласен съм, че тази мрежа защитава от пукнатини, но замазките. При комина ще има нагряване и изстиване.
                        Грешиш, не е само за замазки.

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        На Джартов са му стигнали 4500 за 120 квадрата - нов.
                        И аз съм в тази квадратура.
                        Въпроса е принципен. Имотния балон отдавна се спука. Но някои фирмаджии, отказват да го проумеят.
                        Обаче не ми се навлиза в политически теми.
                        Пари давам само в ръце с мазоли.

                        Парите хубаво ги даваш само за мазолите, но преди това си трябват и едни мисловни напъни,пък и по време на работата.Не е ли това част от целта на темата?
                        С Джартов не се сравнявай така набързо, щото най-малкото имаш пъвоначални разходи за демонтажи.После ще се окаже ,че вероятно нямаш ст.б. пояс по контура на зида,обаче периферията е разбита при демонтажа на ребрата, та ще трябва такъв,стрехата също е отишла на кино,вероятно ще установиш че за надзида цимента при зидарията е бил малко и т.н. и т.н.
                        Съвсем различно е да се прави нов или да се реконструира изцяло стар покрив. Въпрос на грамотна предварителна сметка.
                        Остави настрана политики и балони. Пиша ти , щото имам мазоли между ушите , а често и по ръцете от проверки с теслата.
                        Никой само от повърхностен визуален оглед не би трябвало да може да прецени ,че покрива ти не става. Хващайте теслите.
                        Предложението за по кафе на място си е валидно...

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                          ... П уайзена /не лайзен/ ...
                          Що ли ми се чини, че тази интересна думичка "уайзен" е побългареното U-Eisen, т.е. П-образен профил?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Здравей адаш,
                            да си жив и здрав, и шапка ти свалям за решението. Много малко хора днес биха се решили на това , а най вече да се разделят с лесния и устроен начин на живот в големия град . Относно първо изолацията или дограмата , първо дограмата а след това изолация.По простата причина че при готова изолация е голяма вероятноста да нараниш изолацията или да останат фуги м/у дограмата и изолацията . Преди години си сложих изолация от вън на апартамента и по наблюдение ,температурата в апартамента ми се вдигна с м/у 6-8 градоса . Това ме стимулира и малко лудо ,щот до ден днешен комшийте ме базикат но си изолирах апартамента от всякаде , разбих замаската иизолирах пода ,сложих и вътрешна изолация и на стените от вътре и на тавана . Отоплявам се с климатици 2 бр. 96м2 апартамент и мие тооооопло ,за мен топло е да си ходя по къс ръкав в къщи,при минос 10- 15 на вън . Сметката за ток , декември до февроари никога не е надвишавала 150 лв общ ток на домакинството.
                            Ако мога да съм ти полезен с нещо на драго сърце .

                            P.S. За мен най важното на село е приятелството със комшийте , те са по близки и от роднините .До тях първо опираш.И зговорната ловна дружинка!!!!!
                            Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
                            ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Колега Ник, с интерес следя темата, защото и мен ме чака същото. В момента обаче ме спират две дискови хернии, и проекта е замразен. Ще ти препоръчам да помислиш отново за тръбите на отоплението, което проектираш. Парното в апартамента бях направил с тръби с алуминиева вложка, много лесно се работи с тях и май това им е единственото хубаво. Миналата година ги подмених с полипропилен с фазер, защото имах течове на няколко места. От високите температури уплътненията между фитингите и тръбата (които са едни много тънки О-пръстенчета) губят еластичност и на третата година при мен протекоха. Това може да се избегне, като не се допуска нагряване на водата над 60 - 70 градуса, но при твърдо гориво все някога се случва. Освен това къщата ти е голяма и ако някога се наложи да я стоплиш цялата ще ти трябва висока температура на водата. Това разбира се си го решаваш ти, само ти споделям моя опит с тръбите, ако ти е интересно мога да намеря и да снимам някои от демонтираните части.
                              За моята къща съм се размечтал да си иззидам една кахлена печка и отоплението да става с топъл въздух, но при мен са два етажа по 60 кв.м.

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Що ли ми се чини, че тази интересна думичка "уайзен" е побългареното U-Eisen, т.е. П-образен профил?
                                Ъхъ, баш но се е наложило в годините както и един куп други.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X