Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Щом Австрийци и Германци /за други нямам преки наблюдения/ не са си изскубали 100-200годишни бакърени инсталации, едва ли ще се намерят подобни публикации.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Plumbing#Materials
    Защо? То и оловни тръби са се ползвали и т.н., които сега са отречени. Просто ми е интересно. Аз лично публикации и изследвания по темата не съм открил, но и не съм търсил твърде упорито. На прима вистя всичко, дето е налично по мрежата са предимно разни теми по форуми и т.н., като настоящата. Аз имам 5 метра медни тръби вкъщи и не смятам да ги махам, поне докато не видя някакво хващащо дикиш четиво по въпроса. Не твърдя нито че са вредни, нито че са безвредни - просто нямам аргументи по въпроса нито в едната, нито в другата посока.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от mario6 Преглед на мнение
      Не знам ,но тръбите които захранваха СФ от яз.Бели Искър бяха медни и преди 10 г ги извадиха сложиха едни френски а медните ги предадоха в Надин голяма далавера
      Това в кой участък?
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Те и в бедната северна европа пак така. Аз просто питам има ли правени изследвания със съответните публикации? Просто ми е любопитно.
        Не знам за публикации Спарки, но имам познат, който се заинати в Германия да пие вода от чешмата и си намери сериозна бъбречна беда...говоря за години наред. Едни италиянци, пребиваващи временно у нас ококориха очи като ни зърнаха да точим вода от чешмата ! Стари водопроводчици съветват ако направиш медно-тръбна ВиК инсталация, да направиш отделен байпас от полипропилен за питейни нужди, преди медните тръби. Неслучайно хранителни и питейни съдове се калайдисват.
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Щом Австрийци и Германци /за други нямам преки наблюдения/ не са си изскубали 100-200годишни бакърени инсталации, едва ли ще се намерят подобни публикации.
          http://en.wikipedia.org/wiki/Plumbing#Materials
          Пенчо, хората са го правили там с цел дълговечност, а не да лочат вода от чешмата..
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            http://water.epa.gov/drink/contamina...ion/copper.cfm

            http://hamptonroads.com/2011/07/dang...eath-your-sink

            http://www.copper.org/consumers/copp...kingwater.html
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Пенчо, хората са го правили там с цел дълговечност, а не да лочат вода от чешмата..

              Че от къде пият и до днес? Това в центъра на Виена. А водата до там е докарана от над 200км.

              П.с. Това с отмяната на медта е следствие от ценови съображения. Особено след двете световни войни.

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                ! Стари водопроводчици съветват ако направиш медно-тръбна ВиК инсталация, да направиш отделен байпас от полипропилен за питейни нужди, преди медните тръби. Неслучайно хранителни и питейни съдове се калайдисват.

                Според мен, тези стари водопроводчици, са виждали медни тръби по изключение- просто е нямало защо да ги виждат. -
                А пък за да препоръчват ПП, - значи не са съвсем стари и не са виждали какво му се случва с времето.
                А калайдисването се прилага там където се предполга, че температурите ще са над 100 градуса и средата ще е агресивна - тенджери, тигани, казани.

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  А пък за да препоръчват ПП, - значи не са съвсем стари и не са виждали какво му се случва с времето.
                  А калайдисването се прилага там където се предполга, че температурите ще са над 100 градуса и средата ще е агресивна - тенджери, тигани, казани.
                  Предлагат ПП, щото знаят, че друго нема, а иначе предлагат НЕРЪЖДАВЕЙКА. По отношение на калайдисването- ония черпак дето виси на чешмата у Рилския манастир не е баш за вода над 100 градуса, а гледам, че е калайдисан...
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    Предлагат ПП, щото знаят, че друго нема, а иначе предлагат НЕРЪЖДАВЕЙКА. По отношение на калайдисването- ония черпак дето виси на чешмата у Рилския манастир не е баш за вода над 100 градуса, а гледам, че е калайдисан...
                    Що да няма? Трислойна с алуминиева вложка е в пъти по-добро. И не трябва инструмент различен от това дето се носи в дърта кола.
                    А калайдисването си има и естетически/дизайнерски/ помисли. Също като посребряване и позлатяване.

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Прочети Пенчо препратките, които Чавдар сподели ! А за имането..то има / и то все още функциониращи за съжаление / и азбестови тръби..., което е откровено и свръхдоказано канцерогенно.., това означава ли, че е правилно?
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                        Прочети Пенчо препратките, които Чавдар сподели ! А за имането..то има / и то все още функциониращи за съжаление / и азбестови тръби..., което е откровено и свръхдоказано канцерогенно.., това означава ли, че е правилно?

                        Азбесто/циментови са ми и в настоящия квартал. Ама азбеста има противопоказания при вдишване в дробове, не през стомах.
                        А иначе около 33г съм пил от меден водопровод/че нямаше вода в бутилки/, а вече близо 25г. съм си жив и без оплаквания.

                        Хайде наздраве пак, и да илядим!!

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Ама азбеста има противопоказания при вдишване в дробове
                          За съжаление не само...През 1977 г. Международната агенция по изучаване на рака поставя азбеста и всички негови варианти в първата, най-опасната категория канцерогени.

                          Оказало се, че контактът с него може да доведе не само до рак на белия дроб. Статистически е установено, че при контакти с азбест най-често възникват тумори на плеврата и коремната кухина, както и рак на хранопровода, стомаха и дебелото черво.
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                            За съжаление не само...През 1977 г. Международната агенция по изучаване на рака поставя азбеста и всички негови варианти в първата, най-опасната категория канцерогени.

                            Оказало се, че контактът с него може да доведе не само до рак на белия дроб. Статистически е установено, че при контакти с азбест най-често възникват тумори на плеврата и коремната кухина, както и рак на хранопровода, стомаха и дебелото черво.
                            Ойдохме в спама, ама нейсе.

                            Все от нещо ще се умирга!
                            В случая говорим за медните тръби!!
                            Дядо ми почина на 92г. от абсцес след операция на апендикс.
                            Това на медните търби ли да го отдадем или на бакърените тръби от които е пил вода?

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Ойдохме в спама, ама нейсе.

                              Все от нещо ще се умирга!
                              В случая говорим за медните тръби!!
                              Дядо ми почина на 92г. от абсцес след операция на апендикс.
                              Това на медните търби ли да го отдадем или на бакърените тръби от които е пил вода?
                              Аа , това е друга тема..ама поне тези неща, които можем да предотвратим, да го сторим. Щото Е-тата в храната от магазина не можем да махнем.., а също и най заразното зло на съвременната цивилизация- ядове и нерви..
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                                Аа , това е друга тема..ама поне тези неща, които можем да предотвратим, да го сторим. Щото Е-тата в храната от магазина не можем да махнем.., а също и най заразното зло на съвременната цивилизация- ядове и нерви..
                                Едно време водата под марката предела течеше в къщи на 3 градуса.Къпех се с нея.Сега ми я продават в пластмасова опаковка излишно охладена.Политика...Тръбите по центъра са все още Манесман,съвсем оловни....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X