Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Ник без да се обижда ама имаше едни теми относно колко подготвени сме за апокалипсис(не знам кой беше автора).
    Да ви отговоря- НИКАК явно. Ако човек който е имал автосервиз, технически грамотен, се затруднява в тези условия можете ли да си представите безброй меринджеи, мърчандайзери, супервайзори и холд ем шмайзери как ще се оправят?
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
      ... можете ли да си представите безброй меринджеи, мърчандайзери, супервайзори и холд ем шмайзери как ще се оправят?
      Те ще организират тия, дето ше ги оправят.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
        Да попитам Хънтара и Ник това масови явления ли са ?с изолаците накълвани от птици или единични броики в раиона . При нас е мазало от калинки и сега да отворя някой от прозорците по фугите е гъчкано от тях.
        Аз знам, че Хънтъра празни приказки не говори, та затова му се доверявам. Инак нямам опит, освен дето съм виждал изкълвано от кълвач на вилата на Upi.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Аз знам, че Хънтъра празни приказки не говори, та затова му се доверявам. Инак нямам опит, освен дето съм виждал изкълвано от кълвач на вилата на Upi.
          И аз съм виждал, на Вальо в Приморско му правеха къщата на швайцерско сиренце. Чудно ми е например че аз съм с външна изолация от 94 г. и нямам такива набези, а не е като да няма бабалюги наоколо пък и пилета. И гризачи не се разхождат в изолацията но там е ясно, фирмата даде гаранция че няма да я гризкат и явно си има добавките. Затова и компромис с качеството на изолацията според мен е недопустим.
          На тема изолация бях един от първопроходниците и преди да предприема тази стъпка що нещо съм изчел...ама нямаше кой да дава инфо тогава и решението бяха дебели книжки написани от умни хора. Даже си имах кореспонденция с BASF щото си нямах на идея какво и що ми трябва и куриозното е че хората ми пратиха Климатична разбивка на районите тук и какво да се сложи. За отоплението същата история. Само да вметна че когато сложих изолацията разхода на гориво ми падна с около и над 40%.
          Последно редактирано от derhunter; 20-12-13, 21:12.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            Затова и компромис с качеството на изолацията според мен е недопустим..
            Както и с повечето други детайли, междувпрочем...
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
              Да попитам Хънтара и Ник това масови явления ли са ?с изолаците накълвани от птици или единични броики в раиона . При нас е мазало от калинки и сега да отворя някой от прозорците по фугите е гъчкано от тях.
              Поне тука в София аз не съм видял . Все пак това е град и е малко далече от естествената им среда на обитаване . Аз живея в къща с двор и дървета близо до сравнително голям парк и освен рядко някоя катерица друго няма . То и катериците не оцеляват дълго покрай многото безстопанствени дворни котки .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Ник,ще има ли развитие по Коледа на селската къща?

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Ако не ползваш/отопляваш цялата къща е безсмислено да влагаш средства във външна изолация-няма изплащане. Неотопляваните помещения "изсмукват" топлото. В общия случай на изолирана къща след затоплянето И плащаш само топлинните загуби. При мен за да огранича "изтичането" на топлина към горния етаж когато не го отоплявам,пода на горния етаж ми е с дюшеме върху греди 6/8 см. и между гредите вата.
                  0+

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Напълно не съм съгласен .че няма смисъл да се изолира цялата къща. При мен разходите за отопление паднаха повече от 70 процента (доста лесно смятам кубиците ). А знаете колко пари текат натам зимно време.... Най-важно е покрива да е супер добре изолиран все пак. На единя етаж направих и нещо като стая аквариум. Като има слънце може да не паля печка. Съвсем сериозно... Със дебел фибран и яко вата навсякъде (колкото може да се събере под покриви, дупки, отвори и т.н... ).
                    Птици не са ме нападали. Ама живеем с 4 котки и два пътих ващат микросопични полски мишки. Незнам тия гадове откъде се промъкват. На двора има от поне две до към 5-6 котки на периоди и вътре имаме 4, всичко е супер плътно затваряно и проверявано и пак успяват.....
                    висете отпуснато

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                      Напълно не съм съгласен .че няма смисъл да се изолира цялата къща. При мен разходите за отопление паднаха повече от 70 процента (доста лесно смятам кубиците ). А знаете колко пари текат натам зимно време.... Най-важно е покрива да е супер добре изолиран все пак. На единя етаж направих и нещо като стая аквариум. Като има слънце може да не паля печка. Съвсем сериозно... Със дебел фибран и яко вата навсякъде (колкото може да се събере под покриви, дупки, отвори и т.н... ).
                      Птици не са ме нападали. Ама живеем с 4 котки и два пътих ващат микросопични полски мишки. Незнам тия гадове откъде се промъкват. На двора има от поне две до към 5-6 котки на периоди и вътре имаме 4, всичко е супер плътно затваряно и проверявано и пак успяват.....
                      Фибранът, ватата и още други качествени изолации не са любими на гризачите. Това имах в предвид като казвах да не се правят компромиси с материалите. А вмъкнат ли се гризачите в изолация която им харесва котките могат само да ги слушат как пируват.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Добре де, Ванка, я кажи кой изолации не са любими на никое живонто? Аз имам проблеми със съсели и мишки и във вата и в стериопор и в тоя сивия стериопор на BASF и във фибрана .. май до сега не съм открил нещо, дето да няма проблеми нито с кълвачите, нито с гризачите, нито с осите - все ще се завъди някоя гад. От всичките най-проблемна ми се случи една силиконова вата, дето беше и бая скъпа - завъди едни големи черни мухи и вече трета година няма оправия..
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Не знам, но аз имах проблеми със жълтата вата преди да я покрия, Нещо си играеше с нея и я разбридаще яко. И сега гледам, че в чувала който ми остана неизползван, нещо продължава да си играе и я разхвърля.

                          Може ли да пуснете някаква таблица с коефициенти на топлопроводимост на различни материали. Интересува ме съпоставката спрямо дървото. То вярно, че и от дърво до дърво има разлика, но все пак.

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                            Не знам, но аз имах проблеми със жълтата вата преди да я покрия, Нещо си играеше с нея и я разбридаще яко. И сега гледам, че в чувала който ми остана неизползван, нещо продължава да си играе и я разхвърля.

                            Може ли да пуснете някаква таблица с коефициенти на топлопроводимост на различни материали. Интересува ме съпоставката спрямо дървото. То вярно, че и от дърво до дърво има разлика, но все пак.
                            Гугул, нямаш ли? http://pkv-tp.blogspot.com/2009/07/blog-post_11.html

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Тая таблица абсолютно нищо не казва, да не говорим, че и съставителя й е технически неграмотен.
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                                Добре де, Ванка, я кажи кой изолации не са любими на никое живонто? Аз имам проблеми със съсели и мишки и във вата и в стериопор и в тоя сивия стериопор на BASF и във фибрана .. май до сега не съм открил нещо, дето да няма проблеми нито с кълвачите, нито с гризачите, нито с осите - все ще се завъди някоя гад. От всичките най-проблемна ми се случи една силиконова вата, дето беше и бая скъпа - завъди едни големи черни мухи и вече трета година няма оправия..
                                Ба ли га щом и минерална вата са почнали да гризат гадините! Или не е минерална или голем глад имат. Значи фирмите с претенции за качество винаги декларират че влагат в материалите си добавки срещу гризачи. Това за минералната вата и не съм го чел а може и да го няма като нужда, там не съм спец. Този графитено сивият на BASF в годините назад беше с изключително добро качество, имам приятел с изцяло такава външна изолация и днес като го питах има ли проблем като твоят отговори- не. Аз съм ползвал стиродур, полпан, фибран, в зависимост от нуждите и мястото за което са ми трябвали. Между другото най-доволен съм от полпана, стиродур произведен в Турция, като качество/цена. Когато аз правих външната изолация задължително ми трябваше сертификат за негоримост на материала и съвсем коректно си го получих от..немско. Международен, легализиран и заверен. Производителите на полпан, тогава се внасяше от Гърция, генерално ми отказаха такъв. Имам даже от този материал изостанал и хвърлен на село дето мишки полевки колкото искаш и е недокоснат от гризач. А де!
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X