Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    'Tiny House' - that cost her only $11,416...
    http://www.dailymail.co.uk/news/arti...architect.html
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от ivied; 18-12-13, 13:19.

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Е дайте ги тези линкове, не може да си пишем за сериозни нещо и да си гадаем.
      Знаем, че не сте търговци на отоплителни тела.
      Изчаках Чавдар да го даде , щото нали и друг път съм искал да помогна с инфо и то без линкове, ама е играла гумата. Което е една друга тема...що не може линкове, а имена на търговци ту може, ту не може.

      В шоурум на Берг също ги видях , на по-скъпите цените са изложени върху мострите.Всъщност поинтересувах се и за готварски норвежки, разбрах че за Северна Европа ги има, но тук просто не се внасят по ясни причини.

      П.п. mozza мерси за инфото.

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Преди 5 години търсихме печки ( 2 броя ) за селската къща на един приятел. Той понеже знае гръцки се поразровил и в техни сайтове, та намерихме на цени 50% от тукашните и то съвсем наблизо, малко преди Солун. Малка леярна, там ги леят от чугунИЙ. Работниците се оказаха нашенци. С пазарлък свалихме още малко от цената. Имаше много красиви неща, но нямам снимки.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
          от чугунИЙ.
          И са вечни . Докато работеше нашето леене ми беше лесен живота аз определях цените . Сега ако приемем цена от около 4 - 5 лева за килограм готова отливка и тегло на една средно голяма такава печка 200 килограма отиваме само в отливките на едни 800 - 1000 лева . За да отлеем каквото и да било първо трябва да изработим дървени модели . Това все още го мога . Другия вариант е изработка от огнеупорна ламарина което е значително по евтино и лесно защото разкроя до 4 мм си го правя на гилотината при мен по нагоре на лазера но не е проблем и при приятели да ми направят разкрой на гилотина до 10 мм . При този вариант обличането с огнеупорни тухли е неизбежно . За заваряването аз съм заварчик паспортчик по няколко метода а в работата имам още поне петима . Само ми трябват чертежи на работеща такава печка .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Нали видя на клипа как се подхожда - с резака и размерите са твои, само да не е наблизо собственика
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Засега гравитирам около едни сухи, без водна риза печки, за твърдо гориво на фирма "Герканд". Струват 595 лева в момента, дебна за промоция . Това е защото горивната им камера е изцяло чугунена. Не разбирам, какво точно е предимството на чугуна /"чугунийй /, пред 10 мм стомана ? В БауБау, магазините има котли за твърдо гориво, какъвто ще слагам през лятото. Единият е италиански - чугунен, другият немски 10 мм ламарина. Да ви кажа, немският ми се вижда много по-добър. Италианска машина - все едно немска любовница "Данке, манке - аба найн ! "
              Последно редактирано от Nik Nikolov; 18-12-13, 18:13.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                Засега гравитирам около едни сухи, без водна риза печки за твърдо гориво на фирма "Герканд". Струват 595 лева в момента, дебна за промоция . Това е защото горивната им камера е изцяло чугунена. Не разбирам, какво точно е предимството на чугуна /"чугунийй /, пред 10 мм стомана ? В БауБау, магазините има котли за твърдо гориво, какъвто ще слагам през лятото. Единият е италиански - чугунен, другият немски 10 мм ламарина. Да ви кажа, немският ми се вижда много по-добър. Италианска машина - все едно немска любовница "Данке, манке - аба найн ! "
                Шогуна е на практика "вечен" Търпи и с кокс да се грееш.
                Ама нали няма да векуваме?

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Стоманената ламарина каквато и да е с времето прогаря и се деформира . Чугуна си е чугун виждал съм в центъра на София немски парен котел от 1908 година още работещ .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Шогуна е на практика "вечен" Търпи и с кокс да се грееш.
                    Ама нали няма да векуваме?
                    И друго се сещам. Ламаринените трябва да са с тухли отвътре. За да не се сгънат. Така доста по-бавно загряват.
                    Имахме случка в казармата: с голяма вертикална пернишка печка - без тухли. Две шепи кокс и стана с 15см.по-ниска, с последващо изскубване на кюнците и пълно загазяване на спалното. И няколко обгорели ръчички, вежди и нова боя посред зима.

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Значи чугунената горивна камера е без алтернатива. Интересно ми е сравнението между камина с чугунена горивна камера и зидана камина. В крайна сметка, на чугунената горивна камера, лесно може да се демонтира предната кристална вратичка и временно да се превърне в открита камина. Това ако има гости и се кефите на открития огън вътре в къщата. При ежедневна употреба вратичката се монтира и камината може да работи без наблюдение. Моето мнение е, че за постоянно отопление къщата трябва да има котел с радиатори, а за инцидентно ползване - камина изградена от чугунена горивна камера. Аз имам три комина в къщата, та не ми е трудно да го изпълня.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        ... Моето мнение е, че за постоянно отопление къщата трябва да има котел с радиатори, а за инцидентно ползване - камина изградена от чугунена горивна камера. ...
                        С добавка ... и за подгряване на бойлер за топла вода. Котелът позволява и автоматизация, та човек да не го играе огняр. Откъм минусите - финансовата страна за котел + прилежащи помпи, вентили и т.н. + инсталация за парно.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          Значи чугунената горивна камера е без алтернатива. Интересно ми е сравнението между камина с чугунена горивна камера и зидана камина. В крайна сметка, на чугунената горивна камера, лесно може да се демонтира предната кристална вратичка и временно да се превърне в открита камина. Това ако има гости и се кефите на открития огън вътре в къщата. При ежедневна употреба вратичката се монтира и камината може да работи без наблюдение. Моето мнение е, че за постоянно отопление къщата трябва да има котел с радиатори, а за инцидентно ползване - камина изградена от чугунена горивна камера. Аз имам три комина в къщата, та не ми е трудно да го изпълня.

                          Открития огън си е голям кеф. Става и за барбекю. Ама КПДто е доста малко.
                          Етомалко от при мен, ама основно се топля на ТЕЦ.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11kamina 001.jpg
Прегледи:1
Размер:245.7 КБ
ID:5546896Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11kamina 002.jpg
Прегледи:1
Размер:212.7 КБ
ID:5546897

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            С добавка ... и за подгряване на бойлер за топла вода. ....
                            Това разбира се ще го има. Разбира се за летния период ще има и стандартни бойлери. Ако не се метна на друга щуротия свързана със соларни приложения. Това обаче е в период - първоначално натрупване и анализ на информацията. Разчитам на съвети.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                              Това разбира се ще го има. Разбира се за летния период ще има и стандартни бойлери. Ако не се метна на друга щуротия свързана със соларни приложения. Това обаче е в период - първоначално натрупване и анализ на информацията. Разчитам на съвети.
                              Дали ще го реализираш накуп или поетапно е лично твоя работа и може да зависи от много неща, но концепцията трябва да е избистрена много преди да похарчиш и една стотинка по въпроса. Аз лично бих автоматизирал до максимум целия процес по добиване на БГВ и отопление и всичко това в синхрон с пасивните мероприятия - изолация, дограма... Микроклимата е най-важното нещо в един дом. По-важен е и от разпределението.
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                                Това разбира се ще го има. Разбира се за летния период ще има и стандартни бойлери. Ако не се метна на друга щуротия свързана със соларни приложения. Това обаче е в период - първоначално натрупване и анализ на информацията. Разчитам на съвети.
                                Бойлер с една долна серпентина споменах по- нагоре е идеална за твоя случай. С малко мислене, два крана които се завъртат веднъж на пролет и веднъж на есен, парно и един соларен колектор, почти си изправяш средният пръст към ЧЕЗ. Ако се измисли лампата и телевизора да не ти трябва ток от мрежата, е тогава го изправяш напълно.
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X