Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Ае пек го докарАхме до "ЦСКА срещу Сирийските бежанци" ...

    Никой не ми отговори конкретно какво му е по-доброто на първия етаж от това на втория.
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Аз пък съм се загледал в едни италиански готварски на дърва. Мисля, че имаше и с водна риза. Няма да пускам линк заради правилата...
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Добре де дайте нещо снимка ; марка ; линк да видим колко струва .
        Чавдар вече е казал производителя и ценовият диапазон.
        Това, което гледах в действие с двойното изгаряне, е към 5 хил. лв. ,8.5kW. Отопляваше си един шоурум над 100 м2,с тавани над 3м. височина и единични стъкла на витрините безгрижно. И върху камината за разкош- едно вентилаторче, канадско ноу-хау ,което използва топливата от камината чрез n брой термодвойки. Някъде около 200 лв.. Ако някой успее да хване челъма и направи такава печка- да ме брои за кандидат.

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
          ...Никой не ми отговори конкретно какво му е по-доброто на първия етаж от това на втория.
          Почвай с лесните неща- като си на вторият етаж имаш загуба на топлина в посока първи етаж. Носиш дръвье на високо- изглежда дреболия, ама не е баш така... И други подобни прости недостатъци на етаж 2.

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
            Ми дай фото.И ние да напълним очите с чиста енергия.
            Е тая , кака Доби я показа , била италянска .
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              И какво точно е '' двойното изгаряне '' ? Как се постига и няма ли и български такива. Че тези и аз съм ги гледал, ама ми идват леееко скъпи. Иначе карам вече 15 години с една българска, май ги няма вече като марка , или им смениха името, не помня. Пали се супер лесно - слагам по едно кубче разпалка бяла, ако има ситни клечки е по-добре, ама и с по-дебели става. Стопля ВЕДНАГА, а много често не гасне по няколко дни - вечер слагам дебело нецепено дърво, цяла вечер тлее и топли, на сутринта има още жар. Тогава пак със ситни ( ама да не са много сурови ) пламва преди да си измия зъбите. Преди да тръгна на работа повтарям с дебелия и вечерта пак разпалвам.

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                И какво точно е '' двойното изгаряне '' ? .
                http://www.youtube.com/watch?v=D6Naribzk4A

                П.П. Ще помоля някой, който може, да свали клипчето и да го качи тук, че не се знае кога ще изчезне от там..
                Последно редактирано от upi; 18-12-13, 08:36.
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                  Разбрах горе-долу, благодаря ти. Тоест външен признак, по който може да се познае дали една печка наистина е с '' двойно горене '' са задните входове за въздух ?
                  Ама пък тез 30% икономия на дърва , при моето потребление от 10 кубика на година са 150 лева, 5000 лева се изплащат за 33 години ( ако не слагаме в сметката и по-добрия външен вид де) .

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Е, якото е, че можеш да си го направиш сам на нормална печка, след като знаеш принципа на работа . За това го пуснах на клипче, вместо да го обяснявам с думи. Правили сме го и излиза като разход около 30 лева за материали и обяда на майсторите - демек нашия. Естествено трябват си инструменти, но това е друга тема ...
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                      ... Ама пък тез 30% икономия на дърва , при моето потребление от 10 кубика на година са 150 лева, 5000 лева се изплащат за 33 години ( ако не слагаме в сметката и по-добрия външен вид де) .
                      То това е като с колите. Почти всяка ще може да те закара от т. А до т. Б. Въпросът е как и с какви преживявания ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        Аз пък съм се загледал в едни италиански готварски на дърва. Мисля, че имаше и с водна риза. Няма да пускам линк заради правилата...
                        Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                        Чавдар вече е казал производителя и ценовият диапазон.
                        Това, което гледах в действие с двойното изгаряне, е към 5 хил. лв. ,8.5kW. Отопляваше си един шоурум над 100 м2,с тавани над 3м. височина и единични стъкла на витрините безгрижно. И върху камината за разкош- едно вентилаторче, канадско ноу-хау ,което използва топливата от камината чрез n брой термодвойки. Някъде около 200 лв.. Ако някой успее да хване челъма и направи такава печка- да ме брои за кандидат.
                        Е дайте ги тези линкове, не може да си пишем за сериозни нещо и да си гадаем.
                        Знаем, че не сте търговци на отоплителни тела.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Темата, май се превърна в тема за печки на дърва. Ще пусна линк към италианските печки, които освен красиви са и доста практични. Примерно не се налага да миете стъкло, но са скъпиhttp://www.marmika.com/gotvarski_pechki_darva.htm.
                          И един линк към кахлени печки. Преди повече от 40 години мои близки разрушиха кахлената печка в жилището си защото ги топлофицираха , и сега наследниците горко съжаляват.http://www.bio-thermal.net/productde...?type=8&vid=23.

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от mozza Преглед на мнение
                            Темата, май се превърна в тема за печки на дърва. Ще пусна линк към италианските печки, които освен красиви са и доста практични. Примерно не се налага да миете стъкло, но са скъпиhttp://www.marmika.com/gotvarski_pechki_darva.htm.
                            И един линк към кахлени печки. Преди повече от 40 години мои близки разрушиха кахлената печка в жилището си защото ги топлофицираха , и сега наследниците горко съжаляват.http://www.bio-thermal.net/productde...?type=8&vid=23.
                            Темата стана за печки защото такъв е сега сезона, ще се стигне и до циглите (керемидите). Пък като дойде ред на райграса, тогава ще пиша и аз, бил съм го и тоя тъпан.
                            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Е дайте ги тези линкове, не може да си пишем за сериозни нещо и да си гадаем.
                              Знаем, че не сте търговци на отоплителни тела.
                              Това са норвежките, но точно на този сайт няма много цени. Печки с претенции за по-висок КПД (над 73%) имат и Дипломат, но и там цените са над 1000 лв.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Много са красиви и идейни.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X