Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
    Иглолистните сухи се цепят по-лесно, широколистните-мокри.
    Merci
    Сега сещам, че не ми се е случвало да използвам иглолистни, освен за подпалки. Покрай Николов и аз научих нещо
    Suzuki Jimny, 1.3, 2009

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Истината е, че големите стари селски къщи в райони с дълбоки подпочвени води имат "пишник" - голяма стая, която наполовина е под земята. В нея е топло зиме и хладно лете. Там е пещта, която отпред е камина. Като се напали за печене на хляба веднъж седмично, държи топло няколко дена. Там се е живеело през зимата, а на горния (господарски) етаж - през лятото. В планинските райони, с наклонени терени и плитки води, от високата част на двора, през висок каменен праг се влиза в голяма обща стая, където е огнището и пещта. От двете й страни има врати към спалните, в ъглите на които влиза и пещта, а под тях е дамът на кравите, който излъчва топлина.
      Съвременните селски къщи в развитите страни обикновено са на един етаж. Така се запазва топлината, която иде от земята, а керамичният покрив предпазва от изстиване и прегряване. В някои провинции на Италия, характерни с мек климат (напр. Тоскана) има големи селски къщи на два етажа, но спалните пак са над характерната голяма кухня със столова.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Ей наистина ще трябва да си пусна интернета в селото.
        Няма ме само за денонощие и темата набъбва с три страници.
        Предполагам и Upi не е очаквал такова развитие, когато я пусна.
        Сега отговарям на въпросите подред.

        Пребиваването през лятото на село, зимата в града, ни най-малко няма да промени профила ми на "панелен дядо".
        Определено не искам да бъда такъв.

        Засега имам още поне 100 джипови курса, за да си примъкна джунджуриите от града към селото. Това обяснява и защо ми е необходима голяма покрита и охраняема площ. Аз вече мисля за работилница на двора, най малко 6х8 метра, та три етажа ли ще са ми проблем с напълването ?
        Успокоявам се с факта, че ходенето и връщането ми не са напразни. Пълня джипа с инструменти и влача като мравка.

        Относно факта, че къшата е строена подобно на аквариум и който живее в нея се чувства като рибка, той е безспорен.
        Зазидал съм 2 прозореца - засега, предстоят още 2 напълно и 4 частично.
        Причините са, че ако река да сменя дограми, сумата отива към 8 000 лева. Друга причина е уязвимост към кражби с толкоз много и огромни прозорци. И трета причина е, че от прозорци, няма къде един мебел да поставиш. На всяка стена джам, имам даже и стена с три.

        Печката вече я паля без грешка. Като интелигентен човек се научих, но с доста опити.
        Може пък, някое друго градско чадо като мен да има полза от прочетеното и да съумее от раз.
        Дърва нямам. Тепърва предстои да купувам - мисля да взема нацепени, само тази година, защото нито е сезон, нито зная кои са добри, кои са лоши и защо. Разбира се ще пусна снимки тук, да поръзсъждаваме заедно, кое бива и кое не.
        Въглищата нещо не ме кефят - поне тези, които купих. Ще взема няколко чувала от различен произход, па дано уцеля по калорийни.
        Нямам намерение да ползвам никакви изкуствени разпалки, течности, хапчета и прочее. Искам натурално съществуване.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Tова с многото етажи навлезе у нас поради няколко причини.
          1. Малки по площ парцели.
          2. Трудно се вземаше разрешение за строеж за над 60м2 на етаж.
          3. Етаж предвиден за всеки наследник.
          4. Дай му на нашенеца вар и тухли и му гледай сеира...
          Сигурно има и още..

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
            Ник няма да се предаваш. Ние с мацката изкарахме 4 зими на село без изолация и без никакъв практически опит с печки и дворове. Ей ни на сега и 8 месечна дъщеря гледаме тук ( е вече с изолации и опит де).....
            Е честито ! Да ви е жива и здрава, красива като майка си и упорита като баща си.
            Да ти кажа, вие ми бяхте един от куражите, за да се впусна в подобно начинание.
            При това тепърва формирате семейство, гледате наследници, а аз тия "дертове" съм ги отбил вече.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
              Merci
              Сега сещам, че не ми се е случвало да използвам иглолистни, освен за подпалки. Покрай Николов и аз научих нещо
              Да гориш иглолистна дървесина е равносилно да си унищожиш комина непоправимо-аз поне не познавам такъв бонак.
              Също не съм виждал някой да цепи чам!
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                .... И за човек расъл цял живот в града и на парно всеки съвет е бонус. Дори и да е как да си подреди дървата и въглищата в печката- той все ще я запали, печката все ще гори и ще топли. Но що да не му се обясни как да изкара максимум топлина с минимум разход на гориво ? А и не е никак маловажно дали ще изгори 7 или 10 кубика за зимата...
                Това е много любопитна тема. При мен печката "чудо" - започва да отделя интензивно топлина след 30 минути от запалването и продължава 2 часа. След това допуска 2 допълвания с горене около час или общо 4 часа горене - с въглища.
                След това трябва да я чакам да изстине - също около 2 часа, защото ушите, върху които се захваща дръжката на кофата са червении не зная дали ще удържат на тежестта. Процеса е силно неефективен.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                  Това е много любопитна тема. При мен печката "чудо" - започва да отделя интензивно топлина след 30 минути от запалването и продължава 2 часа. След това допуска 2 допълвания с горене около час или общо 4 часа горене - с въглища.
                  След това трябва да я чакам да изстине - също около 2 часа, защото ушите, върху които се захваща дръжката на кофата са червении не зная дали ще удържат на тежестта. Процеса е силно неефективен.
                  Вземи си дърва а въглищата използвай само преди лягане , понеже държат около два пъти повече. Ако си на дърва можеш да я тъпчеш доста, преди да се напълни дотолкова че да не можеш да сложиш още гориво.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                    Да гориш иглолистна дървесина е равносилно да си унищожиш комина непоправимо-аз поне не познавам такъв бонак.
                    Също не съм виждал някой да цепи чам!
                    Защото вероятно не ходиш зиме във Високите Родопи. Да не мислиш, че в Смолян и Доспат се топлят с вносен дъб .
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение
                      Ник, първо требва да провериш (почистиш) комина, да се не дай боже случи това като на съседа ми преди два часа (за 20 мин изгоря целия покрив и етаж)...
                      Това ми е особено любопитно. Каква е причината за подобен пожар ?
                      Бих прочел с благодарност повечко мнения по тоз въпрос.
                      Старите печките при мен, са пренесени от съседна къща и само са монтирани.
                      Едната я запалих, но видях че се нуждае от ремонт, защото са горили пластмаси в нея.
                      Що се отнася до Термата, отворих я - изглежда добре горивната камера, но няма да я въведа в експлоатация докато не я ревизирам основно.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        Това е много любопитна тема. При мен печката "чудо" - започва да отделя интензивно топлина след 30 минути от запалването и продължава 2 часа. След това допуска 2 допълвания с горене около час или общо 4 часа горене - с въглища.
                        След това трябва да я чакам да изстине - също около 2 часа, защото ушите, върху които се захваща дръжката на кофата са червении не зная дали ще удържат на тежестта. Процеса е силно неефективен.
                        Ми те колегите ти казваха, казваха, ама ти йок-караш на автопилот.
                        Впрочем не си виновен-нито си пускал тема, нито си искал акъл!
                        Предложиха ти готови и изпитани решения и съвети-просто прочети темата.
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                          Защото вероятно не ходиш зиме във Високите Родопи. Да не мислиш, че в Смолян и Доспат се топлят с вносен дъб .
                          Там горят бук. Също не предпочитат чам, ама ако се улучи да няма друго или е на аванта ... може
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Там откъдето си купил печката най- вероятно продават "четка" за чистене на кюнци. Представлява около 1 метър увита дебела тел накрая с таралеж от тънки телчета. Ако отвора на комина е стандартен 120(мисля че беше диаметър на кюнец) можеш да си направиш уред за почистване. В долната част има ухо за което връзваш нещо тежко. Ако няма налично желязо можеш да навържеш парчетии от по- дебеличка тел която служи за арматура. Отрязваш гърлото на 1,5л бут. мин. вода и забъркваш "две шепи" бетон. В горната част завързваш метална проволка колкото метра е нужно. Останалото трябва да е ясно.
                            Така можеш да си гориш квото ти душа сака, само че ако прекалиш с пушещите горива трябва по- честичко да чистиш.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                              ... цепенето може да достави удоволствие. Дори на мен.
                              Щом ти се справяш, значи и аз трябва да успея.
                              Общо взето - сила не ми липсва, упорство също.
                              Де да можеше да се каже това и за акъла .
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                                Да гориш иглолистна дървесина е равносилно да си унищожиш комина непоправимо-аз поне не познавам такъв бонак.
                                Също не съм виждал някой да цепи чам!
                                Обиди съвкупно всички села в подножието на Рила, там няма друго и цепят чам та се кинат. 60-70см в диаметър, като е пресен , брадвата отскача обратно и даже следа не оставя.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X